LV/Prabhupada 0350 - Mēs Mēģinām Padarīt Cilvēkus Cienīgus Redzēt Krišnu

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Mēs Mēģinām Padarīt Cilvēkus Cienīgus Redzēt Krišnu
- Prabhupāda 0350


Lecture on BG 7.2 -- Nairobi, October 28, 1975

Brahmānanda: Viņš saka, ka no Vēdām mēs zinām, ka Krišna ir neierobežots. Īpaši, kad Viņs veica savu rāsa līlu ar gopī. Tātad, ja Krišna ir neierobežots, kāpēc Viņš ne...?

Indietis: Izpauda sevi visā pasaulē, lai dzīvajām būtnēm būtu vienāda iespēja atgriezties mājās?

Brahmānanda: Kāpēc Viņš neizpauda sevi visā pasaulē, lai visām dzīvajām būtnēm būtu vienādas iespējas...?

Prabhupāda: Jā. Viņš izpaudās visā pasaulē, bet jums nav acu, lai Viņu redzētu. Tas ir jūsu trūkums. Krišna ir visur klāt. Bet tāpat kā Saule ir klāt debesīs. Kāpēc jūs to tagad neredzat? Huh? Atbildiet. Vai domājat, ka Saule nav debesīs? Vai domājat, ka Saules tur nav? Uzkāpiet uz jumta un saskatiet Sauli! Kāpēc pierādāt sevi kā nelieti, ka "nē, nē, Saules tur nav"? Vai to pieņems mācīts cilvēks? Tāpēc, ka nevarat redzēt Sauli, Saules nav? Vai to pieņems mācīts cilvēks? Naktī jūs Sauli nevarat redzēt, tātad, ka jūs to sakāt jebkuram mācītajam cilvēkam, ikvienam, kurš zina, "Nē, nē, Saules nav," vai viņš to pieņems? Viņš teiks, ka "Saule ir. Tu nejēga, nevari redzēt." Tas arī viss. "Tikai izej ārā ar savu nejēdzību. Tad tu redzēsi." Nāhaṁ prakāśaḥ sarvasya yoga-māyā-samāvṛtaḥ (BG 7.25), Krišna teica. Viņš neatklājas neliešiem, bet tas, kurš zina, redz.

premāñjana-cchurita-bhakti-vilocanena
santaḥ sadaiva hṛdayeṣu vilokayanti
yaṁ śyāmasundaram acintya-guṇa...
(Bs. 5.38)

Bhaktas vienmēr redz Krišnu. Jo Viņš vienmēr ir klāt. Neliešiem Viņš nav redzams. Tā ir atšķirība. Tātad jums jāatmet nelieša paradumi; tad jūs redzēsiet. Īśvaraḥ sarva-bhūtānāṁ hṛd-deśe arjuna tiṣṭhati (BG 18.61). Krišna ir ikviena sirds dzīlēs. Bet vai to jūs zināt? Vai varat redzēt? Vai varat ar Viņu runāt? Viņš ir jūsu sirdī, Viņš ir klāt. Bet ar ko Viņš runā? Teṣāṁ satata-yuktānāṁ bhajatāṁ prīti-pūrvakam, dadāmi buddhi-yogaṁ tam (BG 10.10). Viņš runā ar bhaktu, kurš divdesmit četras stundas darbojas kalpošanā Viņam. Tas teikts Bhagavad-gītā. Vai nelasāt Bhagavad-gītu? Tātad visam nepieciešama kvalifikācija. Tātad šī Krišnas apziņas kustība nozīmē, ka mēģinām padarīt cilvēkus kvalificētus redzēt Krišnu. Kā gan redzēt bez kvalifikācijas? Tam vajadzīga kvalifikācija.