LV/Prabhupada 0359 - Šī Zinātne Jāapgūst No Paramparas Sistēmas

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Šī Zinātne Jāapgūst No Paramparas Sistēmas
- Prabhupāda 0359


Lecture on BG 4.2 -- Bombay, March 22, 1974

Tiekties pēc vēdiskajām zināšanām nozīmē saprast Krišnu. Bet, ja jūs nesaprotat Krišnu, tomēr runājat bezjēdzības, ja jūs uzdodat sevi par panditu, tas ir śrama eva hi kevalam. Tā ir teikts. Śrama eva hi. Vienkārši laika un pūļu izšķiešana. Vāsudeve bhagavati...

dharmaḥ svanuṣṭhitaḥ puṁsāṁ
viṣvaksena-kathāsu yaḥ
notpādayed yadi ratiṁ
śrama eva hi kevalam
(ŠB 1.2.8)

Dharma, ikviens veic savu noteikto pienākumu ļoti labi. Brāhmans, kšatrijs, vaišja, šūdra. Es runāju par sakārtotu sabiedrību, nevis šībrīža dzīvnieku sabiedrību. pat sakārtotā sabiedrībā brāhmans veic savus pienākumus kā brāhmanam pieklājas. Satyaṁ śamo damas titikṣā ārjavam, jñānaṁ vijñānam āstikyaṁ brahma-karma svabhāva-jam (BG 18.42). Tomēr... Dharmaḥ svanuṣṭhitaḥ, viņš ļoti labi veic savu pienākumu kā brāhmans, bet, veicot šādus pienākumus, ja viņš neattīsta Krišnas apziņu, tad śrama eva hi kevalam. Tāds ir spriedums. Tad viņš ir izšķiedis laiku. Jo, lai kļūtu par brāhmanu, nevainojamu brāhmanu, ir jāzina brāhmans. Athāto brahma jijñāsā. Un Para-brahmans, augstākais Brahmans, ir Krišna. Tātad, ja viņš nesaprot Krišnu, tad kāda gan jēga veikt brāhmana pienākumu? Tāds ir šāstru spriedums. Śrama eva hi kevalam, vienkārša laika šķiešana.

Tādēļ šī zinātneir jāiemācās no paramparas sistēmas. Evaṁ paramparā-prāptam (BG 4.2). Jums jāvēršas pie pareizās personas, kas zina Krišnu. Evaṁ paramparā... Kā Sūrju, Vivasvānu apmācīja Krišna. Ja jūs saņemat norādījumus no Vivasvāna, no Saules dieva, tad jums ir pilnīgas zināšanas. Bet jūs nevarat doties uz Saules planētu un jautāt Vivasvānam: "Ko Krišna tev iemācīja?" Tādēļ Vivasvāns nodeva zināšanas savam dēlam Manu. Šo laikmetu sauc par Vaivasvata Manu laikmetu. Tā kā viņš ir Vivasvāna dēls, Manu sauc par Vaivasvata Manu. Vaivasvata Manu. Šis laikments ir Vaivasvata Manu. Manur ikṣvākave 'bravīt. Manu arī tās nodeva savam dēlam. Tādā veidā evaṁ paramparā-prāptam (BG 4.2), Viņš dod pāris piemērus, bet zināšanas jāsaņem caur paramparu. Tā vai citādi gan paramparas līnija pārtrūka... Tāpat kā es kaut ko esmu teicis saviem mācekļiem. Māceklis to pašu nodod savam māceklim. Viņš - savējam. Bet, ja tā vai citādi kaut kādā posmā zināšanas tiek sagrozītas, tās izzūd. Tiklīdz kaut viens no mācekļiem sagroza zināšanas, tad tās izzūd. Tas ir izskaidrots.

Sa kālena mahatā. Laiks ir ļoti spēcīgs. Tas mainās. Tas ir... Laiks nozīmē maiņu, tas nogalina sākotnējo stāvokli. Jums ir pieredze. Jūs kaut ko nopērkat. Tas ir jauns. Bet laiks to nogalina. Tā kļūst nolietota. Ar laiku tā kļūs nederīga. Tātad laiks ir cīņa. Materiālais laiks ir kāla. Kāla ir nāve. Vai arī kāla ir melna čūska. Melnā čūska iznīcina. Tiklīdz tā kam pieskaras, skartais tiek iznīcināts. Līdzīgi, kāla... Šī kāla arī ir vēl viens Krišnas veidols. Tātad kālena mahatā. to sauc par mahatā. Tas ir ļoti spēcīgs. Tas nav parasts. Mahatā. Tā pienākums ir iznīcināt. Sa kālena iha naṣṭa. Laika gaitā... Jo kā kāla var iznīcināt? Tiklīdz kāla redz, ka jūs novecojat, tas būs zudis. Nemēģiniet saprast Bhagavad-gītu no cilvēkiem, kuri ir kālas ietekmē - pagātnes, tagadnes, nākotnes. Nemēģiniet saprast Bhagavad-gītu no tā sauktajiem neliešiem-filozofiem, komentētājiem un... Viņi sarakstīs sagrozītu Bhagavad-gītu. Kāds teiks: "Nebija Krišnas. nebija Mahābhāratas." Kāds teiks: "Krišna uzsvēra šo punktu"; "Krišna izsvēra to punktu." Kāds teiks: "Krišna uzsvēra karmu, karma-kāndu." Kāds teiks, ka gjānu, cits - jogu. Ir tik daudz Bhagavad-gītas izdevumu. Yogī cārtha, jñāna artha, Gītār gān artha... Īsto Gītār Gān teica Augstākā Persona, mums jāpieņem tā. Tā ir Gītār Gān.