LV/Prabhupada 0399 - Šrī Nāma, Gaj Gaura Madhur Svare Skaidrojums

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
Go-previous.png Previous Page - Video 0398
Next Page - Video 0400 Go-next.png

Šrī Nāma, Gaj Gaura Madhur Svare Skaidrojums
- Prabhupāda 0399


Purport to Sri Nama, Gay Gaura Madhur Sware -- Los Angeles, June 20, 1972

Gāy gauracand madhu sware. Tā ir diesma, ko dziedājis Bhaktivinoda Thākurs. Viņš saka, ka Kungs čaitanja, Gaura, Gaura nozīmē Kungs Čaitanja, Gaurasundara, gaišas miesasbūves. Gāy gauracand madhur sware. Saldā balsī Viņš dzied mahā-mantru, Harē Krišna, Harē Krišna, Krišna Krišna Harē Harē, Harē Rāma, Harē Rāma, Rāma Rāma, Harē Harē.

Viņš dzied ļoti saldi, un mūsu pienākums ir sekot Viņa piemēram mahā-mantras dziedāšanā. Tā Bhaktivinoda Thākurs iesaka: gṛhe thāko, vane thāko, sadā 'hari' bole' ḍāko. Gṛhe thāko nozīmē, ka vai nu jūs paliekat mājās kā mājsaimnieks, vai arī jūs atrodaties mežā, atsacīšanās dzīves kārtā, tam nav nozīmes, bet jums jāskandē mahā-mantra, Harē Krišna. Gṛhe vane thāko, sadā 'hari' bole' ḍāko. Vienmēr skandējiet šo mahā-mantru. Sukhe duḥkhe bhulo nā'ko, "Neaizmirstiet skandēt ne bēdās, ne priekos." Vadane hari-nāma koro re. Ciktāl tas attiecas uz skandēšanu, nevar būt nekādu šķēršļu, jo, lai arī kādos apstākļos mēs būtu, es varu turpināt skandēt mahā-mantru. Harē Krišna, Harē Krišna, Krišna Krišna Harē Harē, Harē Rāma, Harē Rāma, Rāma Rāma, Harē Harē.

Tā Bhaktivinoda Thākurs iesaka: "Priekos vai bēdās - tam nav nozīmes. Tikai turpiniet skandēt mahā-mantru." Māyā-jāle baddha ho'ye, ācho miche kāja lo'ye. Jūs esat ieslodzīti iluzorās enerģijas tīmeklī. Māyā-jāle baddha ho'ye, tāpat kā zvejnieks makšķerē, no jūras izmakšķerē visāda veida būtnes ar savu tīklu. Līdzīgi, arī mēs esam iluzorās enerģijas tīmeklī, un, tā kā mums nav brīvības, tādēļ visas mūsu darbības ir bezjēdzīgas. Darbībai brīvībā ir kāda nozīme, bet, kad mēs neesam brīvi, esam maijas ķetnās, maijas tīmeklī, tad mūsu tā sauktajai brīvībai nav vērtības. Tādēļ, lai arī ko mēs darītu, tā vienkārši ir sakāve. Ja nezinām savu sākotnējo stāvokli, ja esam spiesti kaut ko darīt iluzorās enerģijas spiediena dēļ, tā vienkārši ir bezjēdzīga laika šķiešana. Tādēļ Bhaktivinoda Thākurs saka: "Nu jums ir pilna apziņa cilvēka dzīves formā. Tādēļ vien skandējiet Harē Krišna, Rādha-Mādhava, visus šos vārdus. Nav zaudējumu, bet liels ieguvums." Jīvana hoilo śeṣa, nā bhajile hṛṣīkeśa. Nu pakāpeniski ikviens tuvojas nāves slieksnim, naviens nevar teikt, ka "es palikšu, es dzīvošu šeit vairāk kā simts gadu." Nē, mēs varam nomirt jebkurā brīdī. Tādēļ viņš dod padomu: jīvana hoilo śeṣa; Mūsu dzīve kuru katru brīdi var beigties, un mēs varam nekalpot Hrišīkēšam, Krišnam. Bhaktivinodopadeśa. Tādēļ Bhaktivinoda Thākurs dod padomu: ekbār nām-rase māto re; "Lūdzu pieķeries, nām-rase, pārpasaulīgā vārda skandēšanai. Ienirsti šajā okeānā. Tāds ir mans lūgums."