LV/Prabhupada 0433 - Mēs sakām 'Jums Nebūs Nodarboties Ar aizliegtu Seksu'

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Mēs sakām 'Jums Nebūs Nodarboties Ar aizliegtu Seksu'
- Prabhupāda 0433


Morning Walk -- May 13, 1975, Perth

Ganēša: Šrīla Prabhupāda, Šrī Īšopanišadā teikts, ka ir jāmācās neziņas process līdz ar pašrealizācijas procesu.

Prabhupāda: Hmm?

Ganēša: Šrī Īšopanišadā pravritti ar nivritti. Kā tā?

Prabhupāda: Kas ir tā pravritti un nivritti?

Amogha: Viņš saka, ka Šrī Īšopanišadā teikts: jums vajag iemācīties pašrealizācijas precesu paralēli ar neziņas procesu.

Prabhupāda: Neziņa, jā. Tā ir pravritti un nivritti. Pravritti nozīmē jutekļu baudas. Un nivritti nozīmē pašnoliegumu. Tad, kad viņi saka, ka "jūs nedrīkstat nodarboties ar aizliegtu seksu", un viņiem ir tieksme uz aizliegtu seksu, tādēļ tas ir revoluzionāri. Tās ir materiālistiskas personas. Tās vēlas jutekļu baudas, cik vien spēka - homoseksuālisms, tāds un kails sekss, visi seksuāli vērsti, pravritti. Un mēs prasām to pārtraukt, nivritti. Viņiem tas nepatīk, jo āsura. Pravṛtti jagat. Viņi nezina, ka tas ir svarīgi. Viņi to nezina. Tas ir būtiski. Tapasā brahmacaryena (ŠB 6.1.13). Tapasja nozīmē brahmačārja. Un tā sauktie svāmī ierodas tā sauktajai jogas praksei un... Bet viņi paši ir seksa upuri. Tas notiek. Patiesībā tas ir blefs - viņi ir kļuvuši svāmī un māca kādu jogas sistēmu - jo viņi nezina, ka vispirms tas ir jāpārtrauc. Brajmačārjēna. Tāda blefošana notiek visā pasaulē, un mēs vienkārši runājam tiem pretim. Murkhayopadeśo hi prakopāya na śāntaye. Ja dodat norādījumus neliešiem, viņš vienkārši būs nikns. Viņš neizmantos tā priekšrocību. Tāds ir mūsu stāvoklis. Visi tā sauktie profesori, filozofi visi ir pravritti-mārgā. Tādēļ viņi atved kādu: "Mūsu skaidrojums ir šāds." Pravritti mārga. Jo ja viņi var atrast atbalstu šāstrās, tad viņi domā: "Mēs esam drošībā." Tas notiek. Pravṛttim ca nivṛttim janā na vidur āsurāḥ. Visa pasaule ir asurām, Hiranjakašipu pēcnācīju, pilna, un tas ir ļoti sarežģīti. Bet, ja mēs viņam dodam iespēju skandēt Harē Krišna, viņi pakāpeniski sapratīs. (ilga pauze) Mūsu grūtības: tā sauktie svāmī, priesteri, pāvesti arī ir pravritti-mārga. Visiem šiem priesteriem ir aizliegts sekss. Pravritti-mārga. Viņi šķērso robežas: "Jā, jums var būt homoseksuālas attiecības ar vīrieti." Viņiem notiek geju laulības. Vai zināt? Viņi veic geju laulības atvērtā baznīcā. Kādas kārtas vīrieši viņi ir? Un viņi ir priesteri. Tikai paskat. Tik degradētas personas, dzeršana... Viņiem ir slimnīcas viņu alkoholisma slimību ārstēšanai. Pieci tūkstoši pacientu Amerikas slimnīcā, visi dzērāji, un viņi ir priesteri. Tikai paskat. Vienkārši ģērbojties garos talāros, vai tā tos sauc?

Šrutakīrti: Mēteļos.

Amogha: Paradums?

Prabhupāda: Mētelis ar krustu, viņi ir kļuvuši. Arī Indijā, vienkārši esot svētās auklas īpašniekam, viņš ir brāhmans. Divu paisu aukla. Tas arī viss.

Paramhamsa: Pat vēsie dzelzceļa stacijā.

Prabhupāda: Un vienkārši ar vienu dandu persona kļūst par sanjāsī. Tas ir visā pasaulē. Musulmaņiem, ja vīrietim ir gara bārda, viņš ir musulmanis. Mussuleḥ iman. Musseleḥ nozīmē pilnīgs, un iman nozīmē godīgs. Tāda ir vārda musulmanis nozīme. Pilnīgi godīgs, pilnīgi ziedojies.