LV/Prabhupada 0455 - Nepielietojiet Tikai Loģiku Jautājumiem, Kas Jums Nav Aptverami

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Nepielietojiet Tikai Loģiku Jautājumiem, Kas Jums Nav Aptverami
- Prabhupāda 0455


Lecture on SB 7.9.6 -- Mayapur, February 26, 1977

Pradjumna: Tulkojums - "Ar Kunga Nirisimhadēvas rokas pieskārienu Prahlāda Mahārādža galvai Prahlāda pilnībā tika atbrīvots no visiem materiālajiem piesārņojumiem un vēlmēm, it kā viņš būtu pilnībā attīrīts. Tādēļ viņš uzreiz nokļuva pārpasaulīgā stāvoklī un visi ekstāzes simptomi izpaudās viņa ķermenī. Viņa sirds piepildījās ar mīlestību un acīs sariesās asaras, tā viņš bija spējīgs pilnībā notvert Kunga lotospēdas savās sirds dzīlēs."

Prabhupāda:

sa tat-kara-sparśa-dhutākhilāśubhaḥ
sapady abhivyakta-parātma-darśanaḥ
tat-pāda-padmaṁ hṛdi nivṛto dadhau
hṛṣyat-tanuḥ klinna-hṛd-aśru-locanaḥ
(ŠB 7.9.6)

Tā Prahlāda Mahārādžs, tat-kara-sparśa, "Nrisimhadēvas lotosplaukstas pieskāriens," tās pašas plaukstas, no kuras aug nagi. Tava kara kamala-vare nakham adbhuta-sṛṅgam. Tā pati plauksta ar nakha adbhuta... Dalita-hiraṇyakaśipu-tanu-bhṛṅgam. Tūdaļ, tikai ar nagiem... Kungam nevajadzēja nekādus ieročus, lai nogalinātu šo gigantisko dēmonu, vienkārši ar nagiem. Tava kara-kamala. Piemērs ir ļoti labs: kamala. Kamala nozīmē lotoszieds. Lotosplauksta ir kā lotoszieds. Tādēļ lotoszieds ir ļoti maigs, ļoti patīkams, kā gan radās nagi? Tādēļ adbhuta. Tava kara-kamala, adbhuta. Nakham adbhuta-sṛṅgam. Nav iespējams izaudzēt zvēra nagus, caurdurošus nagus lotosziedā. Tā ir pretruna. Tādēļ Džajadēva saka adhbūta: "tas ir brīnišķīgi, pārsteidzoši." Tādēļ Kunga spēks, spēka izpausme un asie nagi ir neaptverami. Šrīla Džīva Gosvāmī ir izskaidrojis: "Ja nepieņemat Kunga neaptveramo spēku, nav izpratnes." Ačintja. Ačintja-šakti. Ačintja nozīmē "neaptverams". Jūs nevarat spekulēt par to, kā tas notiek, kā lotosziedā nav cietu nagu, kas nekavējoties, sekundes laikā var nogalināt dēmonu kā Hiranjakašipu. Tādēļ tas ir ačintja. Mēs nevaram aptvert. Ačintja. Un tādēļ Vēdu norādījumi ir acintyā khalu ye bhāvā na taṁś tarkeṇa yo jayet: "Nepielietojiet vien loģiku jautājumos, kas jums nav aptverami." Nav loģikas, kas izpaustu, kā lotoszieds var izaudzēt nagus. Viņi saka "mitoloģija". Jo viņi nespēj to aptvert ar savām nabaga smadzenēm, viņi nespēj pieņemt, ka viss notika tā, viņi saka "mitoloģija". Ne mitoloģija. Tas ir fakts. bet tas nav aptverami man vai jums. Tas nav iespējams.

Tā ka tas pats kara kamala tika novietots uz Prahlāda Mahārādža galvas. Prahlādāhlāda-dāyine. Prahlāda Mahārādža jutās: "Ak, cik lielu svētlaimi izraisa šī roka." Ne tikai sajūtu, bet tūlīt visas viņa metariālās bēdas, dzelkšņi izzuda. Tāds irpārpasaulīgā pieskāriena efekts. Mums var būt tādas pašas iespējas šajā laikmetā. Nav tā, ka Prahlāda Mahārādžs tūdaļ kļuva līksms no Kunga lotosplaukstas pieskāriena... Jums tūdaļ var būt tas pats ieguvums, ja mēs kļūstam kā Prahlāda Mahārādža. Tad tas ir iespējams. Krišna ir advaya-jñāna, tādēļ šajā laikmetā Krišna ir ieradies Savā skaņas vibrācijas veidā: kali yuga nama rūpe kṛṣṇāvatāra (ČČ Ādi 17.22). Tā kā šie kritušie cilvēki šajā laikmetā ir... Viņiem nav kvalifikācijas. Mandāh. Visi ir slikti. Nevienam nav kvalifikācijas. Viņiem nav garīgo zināšanu. Neņemiet vērā. Jūsu Rietumu valstī viņi ir ļoti augstprātīgi materiālo zināšanu dēļ, bet viņiem nav garīgo zināšanu. Iespējams vēsturē pirmo reizi viņi iegūst kādu informāciju par garīgajām zināšanām.

Bhaktas: Džaja.

Prabhupāda: Citādi garīgo zināšanu nav. Viņi nezina. Tas ir fakts.