LV/Prabhupada 0521 - Mana Politika Ir Sekot Rūpas Gosvāmī Pēdās

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Mana Politika Ir Sekot Rūpas Gosvāmī Pēdās
- Prabhupāda 0521


Lecture on BG 7.1 -- Los Angeles, December 2, 1968

Mēģiniet saprast Krišnas apziņu. Vienkārši to piekopjot, tā vai citādi jūs pieķersieties Krišnam. Kādā veidā. Yena tena prakāreṇa, jebkādā veidā. Tāpat kā ja jūs kādu mīlat, jebkā jūs mēģināt dabūt... tas nav ļoti grūti. Mēs zinām taktiku. Pat dzīvnieks zina, kā taktiski iegūt vēlamo. Cīņa par izdzīvošanu nozīmē, ka ikviens mēģina sasniegt savu mērķi. Tik daudzi, taktiski. Ja arī jūs mēģināt, tā vietā vai pēc vairākām maldugunīm, jūs kādā veidā taktiski mēģināt notvert Krišnu. Tas jūsu dzīvi padarīs veiksmīgu. Kādā veidā. Mayy ās...

yena tena prakāreṇa manaḥ kṛṣṇe niveśayet
sarve vidhi-niṣedhāḥ syur etayor eva kiṅkarāḥ
(Brs 1.2.4)

Nu ir tik daudzi Krišnas apziņā... Šis process, ir tik daudzi. Es tikai iepazīstinu vienu pēc otra, pa mazam, bet tie, kuri piekopj Krišnas apziņu Indijā, ir tik daudz likumu un noteikumu. Kāds saka, ka "Svāmīdžī ir ļoti konservatīvs. Viņam ir daudz likumu un noteikumu", bet es neesmu iepazīstinājis ne ar vienu procentu. Jo nav iespējams iepazīstināt ar visiem likumiem un noteikumiem jūsu valstī. Mana politika ir sekot Rūpas Gosvāmī pēdās. Viņš saka, ka tā vai citādi vispirms jāpieķeras Krišnam. Tas ir mans (neskaidri). Un likumi un noteikumi, tos viņi pildīs vēlāk. Vispirms viņiem jāpieķeras Krišnam. Tāda ir joga. Krišna skaidro, mayy āsakta-manāḥ pārtha. Tādēļ mēģiniet pieķerties Krišnam. Kāpēc jums nepieķerties Krišnam? Tik daudz kā jauka ir Krišnas apziņā. Mums ir māksla, gleznošana, dejošana, mūzika, pirmšķirīgs ēdiens, pirmšķirīgas drēbes, izcila veselība, viss ir pirmšķirīgs. Tikai muļķa nelieši nepieķeras pirmšķirīgām lietām. Viss. Un tas arī ir viegli. Kāds ir iemesls nepieķerties šim procesam? Iemesls ir, ka viņš ir pirmšķirīgs nelietis. Tas arī viss. Es saku jums atklāti. Lai nāk ikviens, strīdas ar mani, kamēr viņš nav pirmšķirīgs nelietis, jo nepieņem Krišnas apziņu. Es to pierādīšu. Tādēļ neesiet pirmšķirīgi nelieši. Kļūsiet pirmšķirīgi, saprātīgi cilvēki. Kā Čaitanja-čeritāmritas autors saka: kṛṣṇa yei bhaje sei baḍa catura. Ikviens, kurš uzsācis Krišnas apziņu, ir pirmšķirīgs saprātīgais cilvēks. Tādēļ neesiet pirmšķirīgs muļķis, bet kļūstiet par pirmšķirīgu saprātīgo. Tāds ir mans lūgums.

Liels jums paldies. (cieņas izrādīšana) Vai ir kādi jautājumi?

Reiz pie manis nāca tik daudzi audzēkņi, nu neviens. Jo viņi vēlas palikt pirmšķirīgi nelieši, tas arī viss. Tas ir ... Tas ir fakts. Kamēr cilvēks nav ļoti saprātīgs, viņš nevar uzsākt Krišnas apziņu. Viņi vēlas blefot, tikt apkrāpti tā vai citādi. tas arī viss. Vienkārša, viegla liela un rezultāts ir lielisks - viņi nepiekritīs to pieņemt.