LV/Prabhupada 0543 - Nav Tā, Ka Jums Jārada Milzīgs Šovs, Kļūstot Par Guru

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Nav Tā, Ka Jums Jārada Milzīgs Šovs, Kļūstot Par Guru
- Prabhupāda 0543


Janmastami Lord Sri Krsna's Appearance Day Lecture -- London, August 21, 1973

Čaitanja mahāprabhu saka, ka yāre dekha tāre kaha kṛṣṇa'-upadeśa (ČČ Madhja 7.128). Tādēļ es jūs lūdzu - lūdzu, sekojiet Čaitanjas Mahāprabhu norādījumiem, lai arī jūs savās mājās kļūstat par guru. Nav tā, ka jums jārada varens šovs, kļūstot par guru. Tēvam jābūt guru, mātei jābūt guru. Patiesībā, šāstrās ir teikts: nav jābūt tēvam, nav jābūt mātei, ja viņi saviem bērniem nav kā guru. Na mocayed yaḥ samupeta-mṛtyum. Ja persona nav spējīga glābt savus bērnus no dzimšanas un nāves ķetnām, viņš nedrīkst kļūt par tēvu. Tā ir īsta kontraceptīva metode. Nevis nodarboties ar seksu kā kaķiem un suņiem, un, kad rodas bērns, nogalināt ar abortu. Nē. Tā ir liela, grēcīga darbība. Īsta kontraceptīva metode ir, ka, ja neesat spējīgi atbrīvot savu dēlu no dzimšanas un nāves skavām, nekļūstiet par tēvu. Tas ir vēlami. Pitā na sa syāj jananī na sa syāt guru na sa syāt na mocayed yaḥ samupeta-mṛtyum. Ja nevarat atbrīvot savus bērnus no dzimšanas ķetnām...

Tāda ir visa Vēdu literatūra. Punar janma jayayaḥ. Kā uzvarēt nākamo dzimšanu, nākamo materiālo dzimšanu, viņi nezina. Muļķa personas ir aizmirsušas Vēdu kultūru, kas ir Vēdu kultūra. Vēdu kultūra ir uzvarēt nākamo dzimšanu, tas arī viss. Bet viņi netic nākamajai dzimšanai. Deviņdesmit deviņi procenti cilvēku ir tik ļoti pagrimuši, prom no Vēdu kultūras. Bhagavad-gītā arī aprakstīta tā pati filozofija. Tyaktvā dehaṁ punar janma naiti mām eti kaunteya (BG 4.9). Tā ir Vēdu kultūra. Vēdu kultīra nozīmē, ka ar evolūcijas procesu mēs nonākam līdz cilvēka dzīvei. Šeit ir iespēja apturēt dvēseles pārceļošanu no viena ķermeņa citā. Tathā dehāntara prāptir, un jūs nezināt, kādu ķermeni es iegūšu kā nākamo. Šis ķermenis nozīmē būt premjerministram vai kādam citam, un nākamais ķermenis var būt suņa ar dabas likumu noteikumiem.

prakṛteḥ kriyamāṇāni
guṇaiḥ karmāṇi sarvaśaḥ
ahaṅkāra-vimūḍhātmā
kartāham (iti manyate)
(BG 3.27)

Viņi nezina. Viņi ir aizmirsuši šo kultūru. Nepareizi pielietojot cilvēka ķermeni kā dzīvnieki, ēsot, guļot, kopojoties un aizsarājoties. Tā nav civilizācija. Civilizācija ir punar janma jayayaḥ, kā uzvarēt materiālo dzimšanu. Tāda ir Krišnas apziņas kustība. Tādēļ mēs piedāvājam tik daudzas literatūras. Tās pieņemtas visā pasaulē, mācīto lokā. izmantojiet šīs kustības priekšrocības. Mēs esam mēģinājuši atvērt, mūsu pieticīgais mēģinājums atvērt šeit centru. Neapskaudiet mūsu. Laipni apžēlojaties par mums. Mēs esam..., mūsu pazemīgais mēģinājums. Un izmantojiet tā priekšrocības. Tāds ir mūsu lūgums. Liels jums paldies.