LV/Prabhupada 0560 - Mēs neiesvētām, kamēr Cilvēkam Nav Morāles un Rakstura

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Mēs neiesvētām, kamēr Cilvēkam Nav Morāles un Rakstura
- Prabhupāda 0560


Press Interview -- December 30, 1968, Los Angeles

Žurnālists: ... Kosmiskā Zvaigzne, un mēs tikko nomainījām vārdu janvārim, pirmais izdevums. Pirmais izdevums ir tikko, šodien iznācis no izdevniecības.

Prabhupāda: Vai to izdod katru mēnesi?

Žurnālists: Ik mēnesi, jā. Un mēs ietveram austrumu reliģijas. Mēs šīmēneša laikraksta pirmajās lapaspusēs ievietojām rakstu par bīskapu Džeimsu Paiku, NLO astroloģija. Zināt Dr. Bodi, Framozi Bodi no teol... Viņš ir ar Menliju Hallu. Vai zināt Menliju Hallu?

Prabhupāda: Nē.

Žurnālists: Nezināt Frambozi Bodi?

Prabhupāda: Nē.

Žurnālists: Viņš ir no indijas. Pārsijs.

Prabhupāda: Ak, skaidrs. Pārsijs. Jā.

Žurnālists: Viņš mums veido rakstu nākamajam mēnesim. Bet, kā jau teicu Danam, viens no jautājumiem, ko vēlētos jums uzdot, un domāju, ka ļoti daudzi lasītāji un ASV iedzīvotāji neizprot cilvēkus, kuri uzdod sevi par avatāriem, kuri no Indijas atceļo uz šo valsti viens pēc otra un saka...

Prabhupāda: Es droši saku, ka tās visas ir blēņas.

Žurnālists: Vai varat par to pastāstīt vairāk?

Prabhupāda: Es vēl veru piebilst, ka viņi visi ir nelieši.

Žurnālists: Mahāriši, piemēram...

Prabhupāda: Viņš bija nelietis numur viens. Es saku atklāti.

Žurnālists: Vai varat paskaidrot, dod nelielu ieskatu tajā un kāpēc, ko mūsu lasītāji...

Prabhupāda: Es nezinu, bet no viņa uzvedības var saprast, ka viņš ir nelietis numur viens. Es nevēlos par viņu zināt, bet tas, ko viņš darīja... Lieliski ir tas, ka rietumu valstu cilvēki tiek uzskatīti par attīstītiem. Kā gan viņus var piemuļķot šie nelieši?

Žurnālists: Nu, es domāju, ka cilvēki tic tam, kam vēlas ticēt. Viņi meklē kaut ko, un viņš nāk līdz...

Prabhupāda: Jā. Bet viņi vēlas kaut ko lētu. Tā ir viņu nepilnība.

Žurnālists: Jā.

Prabhupāda: Mūsu mācekļiem mēs nenodam neko lētu. Mūsu pirmais nosacījums ir raksturs, morāle. Redzat? Kamēr cilvēks neizkopj morāles cienīgu raksturu, mēs viņu neiesvētām, neatļaujam tikt iekļautam šajā iestādē. Šis Mahāriši teica: "Ak, dariet visu, kas jums tīk. Vienkārši samaksājiet man trīsdesmit piecus dolārus, un es jums piešķiršu kādu mantru." Redzat. Tātad cilvēki vēlas tikt apkrāpti, attiecīgi ierodas tik daudzi krāpnieki. Viņi nevēlas ievērot nekādu disciplīnu, redzat? Visu. Viņiem ir nauda. Viņi domā, ka "es maksāšu" un viņi tūdaļ dabū naudu.

Žurnālists: Tūlītējās debesis.

Prabhupāda: Jā. Tāds ir viņu stāvoklis. Tāpat kā cilvēki mēģina nonākt uz mēness planētas. Man ir savs viedoklis. Vai esat redzējuši laikrakstu "Los Angeles Times"? Šī iespēja ir ļoti tāla.

Žurnālists: Oh?

Prabhupāda: Jā. Kāpēc ne? Pieņemsim, jūsu valstī jums ir kāda imigrācijas kvota. Ja šajā planētā kāds mēģina iekļūt bez imigrācijas dienesta atļaujas, tas nav iespējams. Kā jūs iedomājaties - tajā planētā, kur cilvēki ir daudz attīstītāki, viņus sauc par padieviem, viņi dzīvo desmit tūkstošus gadu, kā gan jūs varat gaidīt, ka dosieties un tūdaļ nonāksiet uz mēness planētas? Un viņi pārdod biļetes, rezervē. Redzat? No tā visa viņi uztaisa joku.