LV/Prabhupada 0562 - Mana Autoritāte ir Vēdu Literatūra

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Mana Autoritāte ir Vēdu Literatūra - Prabhupāda 0562


Press Interview -- December 30, 1968, Los Angeles

Prabhupāda: Es balstos uz Vēdu literatūru, jā. Bhagavad-gītā jūs atradīsiet... Jūs esat redzējis mūsu grāmatu Bhagavad-gīta?

Žurnālists: Jā. Mums tā ir birojā. Esmu to redzējis.

Prabhupāda: Tur ir apraksti. Tur tas ir aprakstīts. Ir apraksti par citu dabu, ko sauc par garīgu. Tā ir materiāla daba. Debesis, ciktāl vien redzat, ir viens Visums. Līdzīgi ir miljoniem Visumu. Tas viss kopā veido materiālās debesis. Aiz tām ir garīgās debesis, kas ir daudz dižākas par šīm. Un tur ir garīgās planētas. Tādu informāciju mēs iegūstam no Bhagavad-gītas. Ko tad teikt par citām Vēdu literatūrām? Bhagavad-gītu ik dienas var lasīt visā pasaulē, bet viņi to nesaprot. Viņi vienkārši apgūst Bhagavad-gītu vai uzskata kļūdaini, ka ir Dievs. Tas arī viss. Bet viņi nepieņem nekādu konkrētu informāciju. Astotajā nodaļā ir pants: paras tasmāt tu bhāvo 'nyo 'vyakto 'vyaktāt sanātanaḥ (BG 8.20). Aiz materiālās dabas ir cita daba, kas ir mūžīga. Materiālā daba rodas un izzūd. Bet tā daba ir mūžīga. Tā tas ir. Līdzīgi, tur arī planētas ir mūžīgas. Tur arī dzīvās būtnes ir mūžīgas. To sauc sanātana. Sanātana nozīmē mūžīgas, bezgalīgs, bez iesākuma. Bet šī mums esošā daba, šis ķermenis rodas un tam jābeidzas. Līdzīgi, viss, šī kosmiskā daba rodas un izzūd. Mūsu Krišnas apziņas kustība ir par to, kā mūs nogādāt mūžīgajā dabā.

Žirnālists: Tie ir cilvēka meklējumi.

Prabhupāda: Jā. Tādi ir meklējumi. Ikviens mēģina būt laimīgs, jo tā ir dzīvās būtnes privilēģija. Viņa dabā ir būt laimīgam, bet viņš nezina, kā būt laimīgam. Viņš mēģina būt laimīgs tur, kur ir četrējādi nožēlojami apstākļi: dzimšana, nāve, slimības un vecums. Tik daudzi zinātnieki mēģina būt laimīgi, padarīt laimīgus cilvēkus, bet kurš zinātnieks mēģinājis apturēt nāvi, vecumu, slimības? Vai zinātnieki ir mēģinājuši?

Žurnālists: Es nezinu.

Prabhupāda: Kas tad tas ir? Kāpēc mēs neiedomājamies, ka tik ļoti attīstāmies, bet kādus uzlabojumus esam panākuši šo četru apstākļu sakarā? Nav panākumu. Un tomēr viņi lepojas ar savu izglītību, zinātni. Bet šie četri pamata apstākļi paliek, kādi bijuši. Redzat? Var būt attīstība medicīnā, bet nav zāļu, kas palīdzētu atvrīvoties no visām slimībām. Vai ir tādas zāles? Kur tad ir mūsu attīstība? Drīzāk slimības dažādojas un pavairojas. Viņi izgudrojuši atomieroci. Kam tas domāts? Nogalināšanai. Bet jūs esat izgudrojuši kaut ko, kas ļaus nomier vairāk cilvēkiem? Tas ir nopelns. Cilvēki mirst ik mirkli, un jūs esat izgudrojuši kaut ko, kas paātrinās šo aiziešanu. Tas arī viss. Vai tas ir ļoti labs nopelns? Tātad nav risinājuma nāvei, nav... Viņi vienkārši mēģina pārtraukt, tā saucamo, pārapdzīvotību, Bet kur ir risinājums? Katru minūti piedzimst trīs cilvēki. Tāda ir statistika. Nav risinājuma dzimšanai, nav risinājuma nāvei, slimībām, vecumam. Bija dižens zinātnieks, profesors Einšteins, un arī viņš nomira no vecuma. Kāpēc gan viņš neapturēja vecumu? Visi mēģina palikt jauni. Kur ir šis process? Viņiem nerūp tas, kā šo atrisināt, jo tas ir kas pārāks par viņu iespējām. Viņi vienkārši blefo, tas arī viss. Viņiem nerūp tas, kāda ir īstā problēma un kā to atrisināt. Viņiem tas nerūp. Bet ir Krišnas apziņas kustība. Tāds ir īstais problēmas risinājums, ja cilvēki to uztver nopietni. Jā. Tas viss ir aprakstīts Bhagavad-gītā. Ļaujiet viņiem to saprast. Vismaz paeksperimentējiet. Kāpēc viņi ir tik cietsirdīgi un dara visu pa savam?