LV/Prabhupada 0581 - Ja Iesaistāties Garīgajā Kalpošnā, Jūs Gūstat Jaunu Iedvesmu

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Ja Iesaistāties Garīgajā Kalpošnā, Jūs Gūstat Jaunu Iedvesmu
- Prabhupāda 0581


Lecture on BG 2.21-22 -- London, August 26, 1973

Yan maithunādi gṛhamedhi sukhaṁ hi tuccham (ŠB 7.9.45). Tātad šī materialistiskā dzīve nozīmē dzimumdzīve. Ļoti, ļoti nosodāma, tučam. Kad cilvēks to saprot, viņš ir atbrīvots. Bet ja viņš tomēr ir pieķēries, tad jāsaprot, ka joprojām ir saistība, ne atbrīve. Un tas, kurš sapratis un no tās atteicies, pat šajā ķermenī ir atbrīvots. Viņu sauc jīvan-muktaḥ sa ucyate.

īhā yasya harer dāsye
karmaṇā manasā girā
nikhilāsv apy avasthāsu
jīvan-muktaḥ sa ucyate

Kā gan mēs varam atbrīvoties no šīs vēlmes? Īhā yasya harer dāsye, ja vien vienkārši vēlaties kalpot Krišnam, dat varat atbrīvoties. Citādi ne. Tas nav iespējams. Ja vēlaties visu citu, izņemot kalpošanu Kungam, tad maija dos jums pamudinājumu: "Kāpēc neizbaudīt šo?" Tādēļ Jamunāčārja saka:

yad-avadhi mama cetaḥ kṛṣṇa-padāravinde
nava-nava-rasa-dhāmany udyataṁ rantum āsīt
tad-avadhi bata nārī-saṅgame smaryamāne
bhavati mukha-vikāraḥ suṣṭhu niṣṭhīvanaṁ ca

"Yad-avadhi, kopš sākta gala, mama cetaḥ, esmu iesaistījis savu dzīvi un dvēseli, savu apziņu kalpošanā Kunga Krišnas lotospēdām..." Tādu pantu devis Jamunāčārja. Viņš bija varens valdnieks, un valdnieki galvenokārt ir amorāli, bet viņā vēlāk kļuva par svētu bhaktu. Tātad pēc savas personīgās pieredzes viņš saka, ka "Tā kā iesaistu savu prātu kalpošanā Kunga Krišnas lotospēdām, yad-avadhi mama cetaḥ kṛṣṇa-padāravinde..." Nava-nava. Un kalpošana, garīgā kalpošana nozīmē, ka ikkatrs mirklis ir jauns. Tas nav banāls. Tie, kuri sevi ir garīgi apzinājušies, redzēs, ka kalpot Krišnam nozīmē jaunu apgaismību. Nava-nava-rasa-dhāmany udyataṁ rantum āsīt. Šeit, šajā materiālajā pasaulē jūs baudāt, tas kļūst banāli. Punaḥ punaś carvita; tādēļ jūs esat vīlušies. Bet, ka iesaistāt sevi kalpošanā Krišnam, jūs gūsiet arvien jaunu iedrošinājumu. Tas ir garīgi. Ja jūs tu uzskatāt par banālu, jums jāzina, ka jūs vēl garīgi nekalpojat, jūs kalpojat materiāli. Formalitāte, stereotips. Bet, ja jūs jūtat arvien jaunu enerģijas pieplūdumu, tad jums jāzina, ka kalpojat garīgi. Tāda ir pārbaude. Jūsu entuziasms palielināsies, nevis samazināsies.