LV/Prabhupada 0657 - Templis ir Vienīgā Nošķirtā Vieta Šajā Laikmetā

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
Go-previous.png Previous Page - Video 0656
Next Page - Video 0658 Go-next.png

Templis ir Vienīgā Nošķirtā Vieta Šajā Laikmetā - Prabhupāda 0657


Lecture on BG 6.6-12 -- Los Angeles, February 15, 1969

Bhakta: "Lai praktizēti jogu, jādodas uz vientuļu vietu... (BG 6.11).“

Prabhupada: Tāds ir jogas praktizēšanas noteikums. Jūsu valstī jogas prakse ir ļoti populāra. Ir tik daudz tā saukto jogas biedrību. Bet šeit jogas praktizēšanas noteikumu devis Visaugstais Kungs. Turpini.

Tamāla Krišna: "Ir jādodas uz vientuļu vietu, jānoliek uz zemes kusa zāle, Tad tā jāpārklāj ar briežādu un mīkstu audumu. Sēdvieta nedrīkst būt par augstu, ne arī par zemu, tai jāatrodas svētā vietā. Jonam tad jāsēž uz tās kārtīgi, jāpraktizē jogā, savaldīt prātu un jutekļus, attīrot sirdi un koncentrējot prātu uz vienu noteiktu punktu."

Prabhupada: Pirmais noteikums ir, kā sēdēt un kur sēdēt. Sēdēšanas poza. Jums jāizvēlas vieta, kur sēdēt un nodarboties ar jogu. Tas ir pirmais noteikums. Turpini.

Tamāla Krišna: Skaidrojums: Svēta vieta šeit domāta kā svētceļojumu vieta. Indijā Jogi, pārpasaulnieki vai bhaktas visi kā viens atstāj mājas, mitinās tādās svētvietās kā Prajāga, Mathura, Vrindāvana, Hrišīkēša, Hardvāra, un praktizē tur jogu."

Prabhupada: Pieņemsim, jums jāatrod svētvieta. Cik gan daudz cilvēku šajā laikmetā gatavi meklēt svētvietas. Lai izdzīvotu, viņiem jādzīvo pārblīvēta pilsētā. Kāda gan var būt runa par svētceļojumu vietu? Ja neatrodat svētu vietu, kā gan jūs varat nodarboties ar jogu? Tas ir pirmais noteikums. Tādēļ šī bhakti-jogas sistēma, svētvieta ir šis templis. Jūs šeit dzīvojat, tā ir nirguna, pārpasaulīga. Vēdu norādījumi saka, ka pilsēta ir kaislību vieta. Mežs ir labestības vieta. Un templis ir pārpasaulīgs. Ja dzīvojat pilsētā vai ciematā, tā ir kaislību vieta. Ja nevēlaties dzīvot kaislīga vietā, Dodieties uz mežu. Tā ir labestības vieta. Bet templis, Dieva templis, ir pārpasaulīgs, pārāks par kaislību un labestību. Tādēļ templis šajā laikmetā ir vienīgā nošķirtā vieta šajā laikmetā. Jūs nevarat doties uz nošķirtu vietu mežā. Tas nav iespējams. Ja jūs tēlojat, ka praktizējat jogu tā sauktajā nodarbībā, varat visādas blēņas, tā nav jogas prakse. Šeit ir norādījumi, kā praktizēt jogu. Turpini. Jā.

Tamāla Krišna: "Tādēļ Brihan-Nāradīja Purāna ir teikts, ka Kali jugā, tagadējā laikmetā, kad cilvēki kopumā dzīvo īsu mūžu, ir neapķērīgi garīgajā apziņā, tos vienmēr traucē dažādas raizes, labākais veids, kā iegūt garīgu apzināšanos, ir skandēt Kunga svēto vārdu. Šajā strīdu un liekulības laikmetā vienīgais atbrīves veids ir skandēt Kunga svēto vārdu. Citas iespējas gūt panākumus nav."

Prabhupada: Jā. Tāds ir Brihad-Nāradīja Purānas norādījums.

harer nāma harer nāma harer nāmaiva kevalam
kalau nāsty eva nāsty eva nāsty eva gatir anyathā
(ČČ Ādi 17.21)

Harer nama, vienkārši skandēt Kunga svēto vārdu. Tas ir vienīgais pašrealizācijas, koncentrācijas jeb meditācijas process. Un ir tikai viena iespēja, citas iespējas nav, citas iespējas nav. Citas iespējas nederēs. Un tas ir tik jauki, ka pat bērns tajā var piedalīties. Tas ir universāli.