LV/Prabhupada 0663 - Atjaunojiet Savas Zudušās Attiecības ar Krišnu. Tā ir Jogas Prakse

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Atjaunojiet Savas Zudušās Attiecības ar Krišnu. Tā ir Jogas Prakse
- Prabhupāda 0663


Lecture on BG 6.13-15 -- Los Angeles, February 16, 1969

Tamāla Krišna: Sakidrojums: " Augstākais jogas praktizēšanas mērķis nu ir skaidri izskaidrots."

Prabhupāda: Nu skaidri izskaidrots. Kāds ir jogas mērķis? Viņi ļoti lepojas par to, ka kļuvuši jogi un ir jogas biedrības biedri, tas un šis, meditē. Bet šeit ir jogas prakse. Skaidri paskaidrota. Turpini.

Tamāla Krišna: "Jogas prakse nav domāta, lai iegūtu kādu materiāli labumu. Tā domāta, lai pārtrauktu materiālo eksistenci."

Prabhupāda: Kamēr jums vajadzēs kaut ko materiālu, jūs to arī dabūsiet, bet tas nav risinājums jūsu dzīves problēmām. Materālās problēmas; es domāju, ka jums, amerikāņu zēni un meitenes, ir daudz vairāk materiālo nepieciešamību kā jebkurai citai tautai. Vismaz labāk kā Indijai, to es varu teikt pēc savas pieredzes. Un es esmu ceļojis uz tik daudzām valstīm, arī Japānā es esmu redzējis, bet jums tomēr ir labāks stāvoklis. Bet vai domājat, ka esat ieguvuši mieru? Vai jūs visi varat teikt: "Jā, esmu pilnīgā mierā"? Kāpēc tad jaunieši ir tik ļoti neapmierināti un apjukuši? Kamēr mēs izmantosim jogas praksi kāda materiāla labuma iegūšanai, nevar būt nekādas runas par mieru. Jogas prakse jāveic, lai saprastu Krišnu, tas arī viss. Vai jāatjauno zudušās attiecības ar Krišnu. Tā ir jogas prakse. Turpini.

Tamāla Krišna: "Tas, kurš meklē iespējas uzlabot veselību vai tiecas pēc materiāla..."

Prabhupāda: Galvenokārt šī jogas prakse tiek veikta veselības uzlabošanas nolūkos. Kāds to dara svara samazināšanai. Tā kā jūs esat bagāta tauta, jūs ēdat vairāk, kļūstat resnāki, tad samaksājat maksu par jogas nodarbībām un samazināt lieko svaru. Tā tas notiek. Es reiz redzēju reklāmu: "Samaziniet savu svaru." Kāpēc jūs palielināt savu svaru? To viņi nesapratīs. Ja reiz man svars jāsamazina, kādēļ to palielināt? Kāpēc neapmierināties ar vienkāršu ēdienu? Ja ēdat graudaugus, dārzeņus un vieglu ēdienu, jūs nepieņemsieties svarā. Vai redzat? Jūs nekļūsiet resni. Samaziniet ēšanu līdz minimumam. Neēdiet naktī. Praktizējiet jogu šādi. Ja kļūsiet par rīmu, jūs būsiet... Ir divu veidu slimības. Zvērīgi ēdāji cieš no diabēta, bet tie, kas ēd par maz, - tuberklozi. Jūs tādēļ nevarat ēst vairāk vai mazāk kā nepieciešams. Ediet tikai tik, cik nepieciešams. Ja ēdīsiet vairāk, būsiet slims. Ja ēdīdiet mazāk, arī saslimsiet. Tas tiks izskaidrots. Yuktāhāra-vihārasya… yogo bhavati siddhi na (BG 6.17). Jums nav jābadojas, bet nav arī jāēd vairāk. Mūsu programma, krišna-prasādas ēšana. Ēšana ir nepieciešama - jums jāuztor savs ķermenis formā un jādarbojas. Ēšana ir vajadzīga. Bet neēdiet vairāk, ne arī mazāk. Mēs nesakām, lai ēdat par maz. Ja varat apēst desmit mārciņas, ēdiet. Bet ja nevarat, tikai ēdat aiz alkatības, ja apēdat desmit mārciņas, cietēji būsiet jūs. Vai redzat? Kas tas ir? Nekādu materiālu labumu. Turpini.