LV/Prabhupada 0701 - Ja Jūs Esat Pieķēries Garīgajam Skolotājam, Pabeidziet iesākto Jau Šajā Dzīvē

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Ja Jūs Esat Pieķēries Garīgajam Skolotājam, Pabeidziet iesākto Jau Šajā Dzīvē - Prabhupāda 0701


Lecture on BG 6.46-47 -- Los Angeles, February 21, 1969

Prabhupāda: Jā?

Tamāla Krišna: Prabhupāda, es dzirdēju, ka tiekt teikts - garīgais skolot;ajs vienmēr atgriezīsies, līdz viņa bhaktas, mācekļi būs apzinājušies Dievu. Vai varat to paskaidrot?

Prabhupāda: Jā. Bet neizmantojiet to. Nemēģiniet radīt problēmas garīgajam skolotājam. Babeidzoet iesākto šajā dzīvē. Tas īpaši attiecas uz slinkajiem. Viņa bhaktam, māceklim jābūt nopietnam, kalpojot garīgajam skolotājam. Ja viņš ir gana saprātīgs, viņam jāzina, ka "kāpēc man tā jādarbojas, ka mans garīgais skolotājas spiests atkal mani atbrīvot? Pabeigšu iesākto šajā dzīvē." Tāda ir pareiza domāšana. Nevis "Ak, esmu pērliecināts, ka garīgais skolotājs ieradīsies, tādēļ darīšu muļķības." Nē. Ja jums ir kaut mazliet mīlestības pret garīgo skolotāju, tad jums jāpabeidz iesāktais jau šajā dzīvē, lai viņam vairs nevajadzētu ierasties pēc jums. Vai tā? Neizmantojiet to ļaunprātīgi. Drīzāk pabeidziet iesākto. Tā ir labi.

Ir Bilvamangala Thākura piemērs. Viņš savā iepriekšējā dzīvē bija brēma-bhakti līmenī, augstākajā garīgās kalpošanas līmenī. Bet vienmēr pastāv iespēja pagrimt. Tā vai citādi viņš pagrima. Un nākamajā dzīvē viņš piedzima ļoti bagātā ģimenē, kā teikts Bhagavad-gītā: śucīnāṁ śrīmatāṁ gehe (BG 6.41). Viņš piedzima bagātā brāhmanu ģimenē, bet dabiskā kārtā kā jau bagāti zēni mēdz... Brunču mednieks. Tiek teikts, ka garīgais skolotājs viņam norādījumus deva ar prostitūtas palīdzību. Īstajā brīdī viņa garīgais skolotājs caur prostitūtu teica: "Ak, tu esi tik ļoti pieķēries miesai un kauliem. Ja tu būtu tā pieķēries Krišnam, cik gan daudz tu būtu sasniedzis." Viņš tūdaļ pieņēma šo stāvokli. Šāda atbildība ir garīgajam skolotājam. Bet mums to nevajag izmantot. Tas nav ļoti labi. Mums jāmēģina: yasya prasādād bhagavat-prasādaḥ. Mums nevajag mēģināt garīgo skolotāju nostādīt tā, ka viņam jāatgūst mani no prostitūtas mājas. Bet viņam tas ir jādara. Ja viņš pieņem mācekli, viņam ir tāda atbildība.