LV/Prabhupada 0704 - Skandējiet Harē Krišna un Izmantojiet šo Instrumentu (Jūsu Ausis), Lai Klausītos

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Skandējiet Harē Krišna un Izmantojiet šo Instrumentu (Jūsu Ausis), Lai Klausītos - Prabhupāda 0704


Lecture on BG 6.46-47 -- Los Angeles, February 21, 1969

Prabhupāda: Jā?

Višnudžana: Prabhupāda? Materiālajā pasaulē ir dažādi veidi, kā mērīt dažādas enerģijas. Kā tiek mērītas, ar kādiem paņēmieniem, kā tie tiek attīstīti, lai mērītu garīgo enerģiju?

Prabhupāda: Materiālā enerģija... Jūsu jautājums ir, kā enerģija vai elektrība?

Višnudžana: Mēs varam mērīt ar noteiktiem instrumentiem. Bet kāds ir instruments Krišnas garīgās enerģijas mērīšanai?

Prabhupāda: Jums tāds instruments ir. Šī mridanga un cimbāli. Tie tikai vibrē. Tas ir ļoti vienkāršs instruments. Instruments ir jūsu mēle. Skandējiet Harē Krišna. Jums tas nav jāiegādājas. Instruments ir jūsu auss. Vienkārši klausieties vibrāciju. Jums ir viss vajadzīgais. Jums nav jānopērk vai jāizīrē no kāda. Jums ir mēle un jums ir auss. Skandējiet Harē Krišna un izmantojiet šo dzirdes instrumentu. Gatavs. Tur ir visa pilnība. Tam nav vajadzīgs būt izglītotam zinātniekam un filozofam, šim vai tam - nekam. Vienkārši skandējiet Harē Krišna un klausieties. Viss ir pieejams. Visiem ir šie ientrumenti. Jums nav jāmaksā nodokļi. Izmantojiet elektrības enerģiju, jums par to ir jāmaksā. Bet šeit jums viss ir pilnīgs. Pūrṇam idaṁ pūrṇam adaḥ (Śrī Īšopanišada, Dieva piesaukšana). Viss, ko radījis Dievs, ir pilnīgs. Vai jūs neredzat šo zemi? Ņemiet par piemēru šīs zemes eksistenci. Tā ir pilnīga. Jūrā un okeānos ir gana ūdens. Saules gaisma spīd, iztvaiko ūdenī, pārvēršas mākonī. Mākoņi plešas pār zemi, un ir ražība. Tek upes. Augstienēs ir ūdens krājumi, ir kalnu virsotnes, visu gadu upes tek, nodrošinot ūdeni. Vai neredzat, cik labas smadzenes tās ir? Vai varat liet ūdeni? Simts... Ja vēlaties, lai iztveikotu simtiem litru ūdeņu, jums vajag tik daudz iekārtu. Un šeit, miljoniem tonnu ūdens tūdaļ tiek ņemts no okeāniem un jūrām., tiek pārvērsts mākonī, vieglā mākonī, kas tūdaļ var nokrist. Vai redzat? Ne kā tvertne. Tas atrodas kalna virsotnē, tiek liets pāri visai zemei, un viss ir pieejams. Jums ūdens nepieciešams graudu, dārzeņu ražošanai. Viss ir tur.

Pūrṇam adaḥ pūrṇam idam (Śrī Īšopanišada, Dieva piesaukšana). Jo to radījis pilnīgs saprāts, viss ir pilnīgs. Līdzīgi jūsu ķermeni arī ir pilnīgi, lai apzinātos garīgi. Jums nav nekas jāmeklē ārēji. Vienkārši šī jogas sistēma nozīmē saprast pabeigtību. Viss ir pilnīgs. Jūsu ēdiens, iekārtojums, cilvēka ķermenis ir pilnīgs. Vienkārši mēģiniet to izmantot. Jūs no tā visa atbrīvosieties pilnībā, no visiem dzīves ērkšķiem. Šabda (neskaidri). Vēdānta-sūtra, vienkārši ar skaņas vibrāciju iespējams iegūt atbrīvi. Šabda nozīmē skaņa. Vai redzat? Iekārta jau ir ar jums, visiem. Tikai izmantojiet to. Šo vienkāršo paņēmienu. Skandējiet Harē Krišna un klausieties. Tas arī viss. Jā.