LV/Prabhupada 0717 - Mans Tēvs Bija Bhakta, un Viņš Mūs Apmācīja

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Mans Tēvs Bija Bhakta, un Viņš Mūs Apmācīja - Prabhupāda 0717


Room Conversation -- January 26, 1975, Hong Kong

Prabhupāda: Tātad no paša jūsu dzīves sākuma, kā darīja Prahlāda Mahārādžs, kaumāra ācaret prājño dharmān bhāgavatān iha (ŠB 7.6.1). Viņš bija piecus gadus vecs, un no pašas dzīves sākuma viņš bija Krišnas apziņā. Viņš mēdza mācīt Krišnas apziņu starp saviem klasesbiedriem. Prahlāda Mahārādžs skolā sludināka Krišnas apziņu starp maziem bērniem. Mēģiniet sekot, mahājano yena gataḥ sa panthāḥ (ČČ Madhja 17.186). Sekojiet diženu personību, kā Prahlāda Mahārādža, Dhruvas Mahārādža, pēdās. Viņi bija bērni, tomēt kļuva par augstākā līmeņa bhaktām. Ir daudzi citi. Kumāri ir paši labākie bhaktas. Protams, tur jāpieliek mazliet pūļu. Prahlāda Mahārādža tēvs bija dēmons, pirmšķirīgs ateists. Tomēr Prahlādam Mahārādžam bija iespēja klausīties Nāradu Muni, kad viņš atradās savas mātes klēpī. Nārada Muni deva norādījumus viņa mātei, bet Prahlāda Mahārādžs mātes klēpī dzirdēja visu no Nārada Muni. Pirms dzemdībām viņš jau saprata Bhāgavatas filozofiju. No paša savas dzīves sākuma viņš bija Bhāgvata. Bhāgavata nozīmē bhakta.

Mēs varam sekot Prahlādam Mahārādžam, Dhruvam Mahārādžam. Protams, vajadzīga vecāku palīdzība. Citādi, ja mēs praktizējam bhāgavata-dharmu jeb bhakti jogu jau no pašas dzīves sākuma, dzīve ir veiksmīga. Laimīgā kārtā mums bija laba iespēja apgūt bhāgavata-dharmu no pašas bērnības. Mans tēvs bija bhakta un mūs apmācīja. Tāds ir visu vecāku pienākums - apmācīt bērnus bhāgavata-dharmā. Tad dzīve ir veiksmīga. Citādi tā ir neveiksmīga. Ir visas iespējas pagrimt. Pagrimt nozīmē neievērot, ka dzīve domāta izaugsmei līdz garīgās dzīves līmenim. Un ja mēs to nedarām, tad pagrimstam līdz dzīvnieka dzīvei. Ir daudzi dzīvības veidi. Jūs tos esat redzējuši paši. Kāds var kļūt par kaķi vai suni. Tā ir liela zinātne, bet cilvēkiem nav zināšanu, ne skolā, ne koledžas to nemāca. Ne arī viņi zina, tā sauktie skolotāji un izglītotie. Viņi nezina.

Ciktāl tas iespējams, mēģiniet saprast šo Krišnas filozofiju. Skandējiet Harē Krišna mahamantru, kad vien jums ir laiks. Es domāju, ka jums ir gana laika. Tāds ir mans lūgums. Lai sludinām visā pasaulē.