LV/Prabhupada 0718 - Dēlus un Mācekļus Vienmēr Jāaudzina

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Dēlus un Mācekļus Vienmēr Jāaudzina
- Prabhupāda 0718


Morning Walk -- February 1, 1977, Bhuvanesvara

Bhakta (1): Šrīla Prabhupāda, tāpat kā stāstā pa šķērēm, kā mēs varam piespiest zinātniekus pieņemt Krišnu un Bhagavad-gītu? Kā mēs varam piespiest zinātniekus pieņemt Bhagavad-gītu? Problēma, šķiet, ir...

Prabhupāda: Nē, tas ir fakts, jūs varat piespiest, tas ir fakts. Ja tas nav fakts, tā ir stūrgalvība. Realitātē jūs varat piespiest. Tāpat kā tēvs liek bērnam doties uz skolu. Jo viņš zina, ka bez izglītības viņa dzīve būs problemātiska, tādēļ viņš var piespiest. Es tiku piespiests. Es gāju skolā. Jā. Mana māte piespieda. Mans tēvs bija ļoti iecietīgs. Mana māte mani piespieda. Viņa īpaši lika vienam vīram vilkt mani uz skolu. Tātad spēks ir jāpielieto.

Gurukripa: Bet tā ir autoritāte. Jūsu vecāki bija jūsu autoritāte.

Prabhupāda: Jā.

Gurukripa: Bet viņi mūs nepieņem kā autoritāti. Viņi saka: "Esmu ar jums vienlīdzīgs. Patiesībā es zinu vairāk."

Prabhupāda: Tā ir vēl viena muļķība. Tēvs-māte, dabiskie aizgādņi, var piespiest.

Svarūpa Dāmodara: Mums viņiem jāparāda augstākā sapratne, augstākās zināšanas.

Prabhupāda: Jā. Bērns var palikt muļķis, bet tēvs-māte nevar ļaut turpināt bērnam būt muļķim. Viņi var piespiest. Arī valdība. Kādēļ ir militārs spēks? Kāpēc ir policija? Ja esat likumpārkāpējs, jūs piespiedīs ievērot likumu. Spēks ir nepieciešams.

Bhakta (1): Bet vispirms bērnam jāredz, ka no iešanas skolā ir kāds labums.

Prabhupāda: Bērns nespēj redzēt. Viņš ir blēņdaris. Viņu jāper ar kurpēm. Tad viņš redzēs. Bērns nespēj redzēt. Putraṁ ca śiṣyaṁ ca tāḍayen na tu lālayet (Čānakja Pandits): "Dēli un mācekļi vienmēr jāaudzina." Tā teicis Čānakja Pandits. "Nekad viņus nelutiniet." Lālane bahavo doṣās tāḍane bahavo guṇāḥ... "Ja lutināsiet, tad viņus izlutināsiet. Ja jūs viņu audzināt, viņš kļūs par ļoti labu cilvēku. Tādēļ, vai māceklis vai dēls, viņus vienmēr jāaudzina." Tāds ir Čānakjas Pandita norādījums. Lutināt nedrīkst.

Gurukripa: Cilvēki vēlas, lai viņiem glaimotu. Viņi nevēlas, lai viņiem stingri aizrāda.

Prabhupāda: Tāds ir mācekļa stāvoklis. Čaitanja Mahāprabhu teicis: guru more mūrkha dekhi' (ČČ Ādi 7.71). Čaitanja Mahāprabhu bija Pats Dievs, un Viņš teica, ka "Mans Guru Mahārādžs uzskatīja mani par lielu muļķi." Audzināšana ir nepieciešama. Čānakja Pandits, dižens morāles teicējs, ieteicis: tāḍayen na tu lālayet: "Vienmēr viņus audziniet. Citādi viņi tiks izlutināti."

Svarūpa Dāmodara: Saprātīgs zēns zina, ka audzināšana ir želastība.

Prabhupāda: Jā. Jā.