LV/Prabhupada 0719 - Sanjāsas Pieņemšana – Uzturiet To Pilnīgi

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
Go-previous.png Previous Page - Video 0718
Next Page - Video 0720 Go-next.png

Sanjāsas Pieņemšana – Uzturiet To Pilnīgi - Prabhupāda 0719


Excerpt from Sannyasa Initiation of Viraha Prakasa Swami -- Mayapur, February 5, 1976

Šrī Čaitanja Mahāprabhu bija šīs vietas, kur pieņemat sanjāsu, iemītnieks. Kāds ir Viņa sanjāsas pieņemšanas mērķis? Viņš bija ļoti cienījams brāhmans, Nīmajs Pandits. Zemes gabals Navadvīpa ir vieta, kur kopš neatminamiem laikiem dzīvojuši izglītoti brāhmani. Tā Šrī Čaitanja Mahāprabhu piederēja pie ļoti cienījamas brāhmanu ģimenes, Džaganātha Mišras dēls, Viņa vectēvs bija Nīlāmbara Čakravartī. Ļoti cienījamas, godājamas personas. Viņš piedzima tajā ģimenē. Viņš pats bija ļoti skaists, tādēļ vēl viens Viņa vārds ir Gaurasundara. Un Viņš bija ļoti mācīta personība, tādēļ vēl viens Viņa vārds ir Nīmajs Pandits. Viņam bija ļoti skaista, laba, jauna sieva, Višnuprija, ļoti mīloša māte, un Viņš bija ļoti ietekmīgs. Jūs to zināt. Kādu dienu viņš savāca simttūkstoš sekotāju, kas iebilda pret Kazi pavēli. Šādā veidā Viņa sabiedriskais stāvoklis bija ļoti labvēlīgs. Paša stāvoklis bija ļoti labs. Tomēr Viņš pieņēma sanjāsu un atstāja mājas. Kāpēc? Dayitaye: lai izrādītu žēlastību pasaules kritušajām dvēselēm.

Tā Viņš vēlējis, lai ikviens, kurš dzimis Indijā,

bhārata-bhūmite manuṣya-janma haila yāra
janma sārthaka kari' kara para-upakāra
(ČČ Ādi 9.41)

Tā Viņš personīgi izpauda, kā veikt para-upakāru. Labklājību citiem, kritušajām dvēselēm. Šī sanjāsa nozīmē sekošanu Šrī Čaitanjas Mahāprabhu pavēlei, lai

āmāra ājñāya guru hañā tara' ei deśa
yāre dekha tāre kaha 'kṛṣṇa'-upadeśa
(ČČ Madhja 7.128)

Ne tikai... Mēs mēģinām veicināt, lai šī atbildība būtu ne tikai indiešiem, bet saskaņā ar Šrī Čaitanju Mahāprabhu ikvienam - pṛthivīte āche yata nagarādi grāma (ČB Antja-khanda 4.126.) - viņiem jāuzņemas šis misionārais darbs. Un esmu tik ļoti pateicīgs jums, amerikāņu zēni un arī meitenes, ka esat uztvēruši šo Krišnas apziņu ļoti nopietni. Un ar Šrī Čaitanjas Mahāprabhu žēlastību daži no jums pieņem sanjāsu. Uzturiet to pilnīgi pareizi, dodieties no pilsētas uz pilsētu, no ciemata uz ciematu, visā pasaulē un izplatiet šo Krišnas apziņas kustību, lai visi būtu laimīgi. Cilvēki ļoti cieš. Tādēļ, ka viņi ir mūdhas, muļķi, viņi neprot dzīvot kā cilvēki. Tāda visur ir bhāgavata-dharma. Cilvēkam nav jākļūst par suni, vepri, cūku. Jums jākļūst par pilnīgu cilvēku. Śuddhyet sattva. Attīriet savu eksistenci. Kādēļ esat pakļauti dzimšanai, nāvei, vecumam un slimībām? Jo esat netīri. Ja attīrāt savu eksistenci, tad nebūs kaut kas tāds kā dzimšana, nāve, vecums un slimības. Tāds ir Šrī Čaitanjas Mahāprabhu un Paša Krišnas uzskats. Vienkārši saprotot Krišnu, jūs attīrāties un jūs neskar dzimšanas, nāves, vecuma un slimību piesārņojums. Mēģiniet pārliecināt cilvēkus, filozofus, reliģiju piekritējus. Mums nav sektantiska skatījuma. Ikviens var pievienoties šei kustībai un pats tikt attīrīts. Janma sārthaka kari' kara para-upakāra (ČČ Ādi 9.41). Tā nu esmu ļoti iepriecināts. Jūs jau kalpojat sabiedrībai. Nu jūs pieņemat sanjāsu un sludināt visā pasaulē, un cilvēki var gūt no tā labumu. Liels jums paldies.

Bhaktas: Džaja Šrīla Prabhupāda.