LV/Prabhupada 0744 - Tiklīdz Redzat Krišnu, Jūs Iegūsiet Mūžīgu Dzīvi

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Tiklīdz Redzat Krišnu, Jūs Iegūsiet Mūžīgu Dzīvi
- Prabhupāda 0744


Lecture on SB 7.9.53 -- Vrndavana, April 8, 1976

Tā tik daudzos veidos tēvs norāja Prahlādu Mahārādžu, bet viņš nespēja aizmirst Krišnu. Tik stipra bija viņa mīlestība. Tādēļ Krišna bija ļoti iepriecināts, prīto 'ham. Prīto 'ham. Prahlāda bhadraṁ (ŠB 7.9.52). Mām aprīṇata āyuṣman (ŠB 7.9.53). Āyuṣman, svētība: "Nu varat dzīvot ilgi" vai "mūžīga dzīve", āyuṣman. Āyuṣ nozīmē dzīves ilgums. Kad kāds vēršas pie Krišnas... Mām upetya kaunteya duḥkhālayam aśāśvatam, nāpnuvanti. Duḥkhālayam (BG 8.15). Kamēr vien mums ir šis materiālais ķermenis, materiālā pasaule ir duḥkhālayam aśāśvatam. Tā pilna nožēlojamiem apstākļiem, tajā pašā laikā tā nav pastāvīga. Pat ja pieņemam nožēlojamos apstākļus... Visi mēģina dzīvot. Vecs vīrs nevēlas mirt. Viņš dodas pie ārsta, lieto zāles, lai varētu turpināt dzīvot. Bet viņam neatļaus dzīvot. Aśāśvatam. Jūs varat būt ļoti bagāts, varat lietot daudzas tabletes, injekcijas, lai paildinātu savu dzīvi, bet tas nav iespējams. Tiklīdz jūs redzat Krišnu, jūs iegūstat mūžīgu dzīvi. Mums ir mūžīga dzīve. Mēs esam mūžīgi. Na hanyate hanyamāne śarīre (BG 2.20). Mēs nemirstam, kad mirst ķermenis. Mēs iegūstam citu ķermeni. Tā ir slimība. Kad redzat Krišnu, saprotat Krišnu... Pat neredzot, ja vienkārši saprotat Krišnu, jūs iegūstat mūžīgu dzīvi.

janma karma ca me divyaṁ
yo jānāti tattvataḥ
tyaktvā dehaṁ punar janma
naiti...
(BG 4.9)

Krišna saka. Vienkārši mēģiniet saprast Krišnu. Saprast Krišnu nozīmē arī redzēt Krišnu, jo Viņš ir absolūts - tur atšķirības nav. Kā materiālajā pasaulē jūs kaut ko saprotat, bet neredzat. Tā ir dualitāte. Bet ja saprotat Krišnu, dzirdat, redzat Krišnu, spēlējaties ar Viņu - tas viss ir viens un tas pats. To sauc par absolūtu. Tur nav dualitātes.

Ja jūs vienkārši saprotat Krišnu, sivyam, dievišķa daba... Ja jūs vienkārši saprotat, ka Krišna nav kā mēs: Krišnam nav materiāla ķermeņa, Krišna nav nelaimīgs, Viņš ir vienmēr laimīgs - vienkārši dažas lietas, ja pārliecināties, ka tā ir Krišnas daba - tūdaļ jūs kļūstat cienīgi atgiezties atpakaļ mājās pie Dieva. Tāda ir Krišnas apziņa, tik laba. Krišna Pats izskaidro, un, ja pārliecināties, ka "jā, tas ko saka Krišna, ir taisnība."... Tāpat kā teica Ardžuna: sarvam etam ṛtaṁ manye yad vadasi keśava: (BG 10.14) "Lai kas arī jums būtu, es to pilnībā pieņemu. Nekāda samazinājuma, ne..." Sarvam etam ṛtaṁ manye: "Lai ko Tu arī teiktu, es ticu. Esmu pieņēmis. Esmu..." Tas ir Krišna. Krišna kaut ko saka un es kaut ko saprotu. Pat turpinot tā darboties miljoniem gadu, tas nekad nebūs iespējams. Jums jāsaprot Krišna, kā Viņš saka. Tādēļ mēs piedāvājam Bhagavad-gītu Kāda Tā Ir. Tā ir īsta sapratne.