LV/Prabhupada 0762 - Esiet Ļoti Stingri, Skandējiet Patiesīgi. Šī Jūsu Dzīve un Nākamā būs Glābta

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Esiet Ļoti Stingri, Skandējiet Patiesīgi. Šī Jūsu Dzīve un Nākamā būs Glābta
- Prabhupāda 0762


Lecture on SB 6.1.30 -- Honolulu, May 29, 1976

Prabhupāda: Mūsu Krišnas apziņas kustība ir domāta cilvēka izglītošanai, ticiet vai ne, tam nav nozīmes. Dievs ir. Ir īpašnieks. Bet Viņš ierodas Pats un saka: bhoktāraṁ yajña-tapasāṁ sarva-loka-maheśvaraṁ suhṛdaṁ sarva-bhūtānām (BG 5.29): "Es esmu īpašnieks, baudītājs, visu draugs. Ja vēlaties tikt atbrīvoti no šīs materiālās dzīves nožēlojamā stāvokļa, es esmu jūsu labākais draugs." Suhṛdaṁ sarva-bhūtānām. Jo Viņš ir tēvs. ahaṁ bīja-pradaḥ (BG 14.4)... Kurš var būt labāks par tēvu? Tēvs vienmēr vēlas redzēt savu dēlu laimīgu. Tas ir dabiski. Nav sākuma. "Tēvs, esi laipns pret mani." Nē. Tēvs jau ir laipns. Bet, ja saceļaties pret tēvu, tad ciešat. Līdzīgi, Dievs ir mūsu tēvs, draugs, dabiski, un Viņš saka, ka suhṛdaṁ sarva-bhūtānām, ahaṁ bīja-pradaḥ pitā (BG 14.4): "Es esmu sēklu dodošais..." Ne tikai cilvēks - visas dzīvās būtnes. Tas saskaņā ar savu karmu tām ir dažādi tērpi. Tāpat kā mums šajā sapulcē ir dažādi apģērbi. Ikviens no mums cilvēkiem, apģērbi var būt dažādi. Tas ir kas cits. Līdzīgi dzīvā būtne ir neatņemama Dieva daļiņa, bet kāds ir cilvēks, kāds ir kaķis, kāds kļuvis par koku, kāds par kukaini, kāds par padievu, kāds par Brahmu, kāds par skudru - tik daudz dažādību. Jo viņi vēlējās tādi kļūt, un Dievs devis viņiem iespēju. "Labi. Tu vēlējies būt tāds un baudīt dzīvi? Labi, kļūsti tāds." Tāds ir iekārtojums, Dievs ir tur, Viņš ir visu tēvs un draugs. Viņš vienmēr ir gatavs. Viņš personīgi ierodas, lai sludinātu. Viņš ir tik laipns. Tikai paklausieties, tūdaļ.

niśamya mriyamāṇasya
mukhato hari-kīrtanam
bhartur nāma mahārāja
pārṣadāḥ sahasāpatan
(ŠB 6.1.30)

Dievs sūtījis tik daudz pavēles izpildītāju. "Tikai paskat, ja kāds vēlas nākt pie Manis." Tikai paskat. Tiklīdz pavēļu izpildītāji, kas ceļo visur, redz: "Šeit ir cilvēks, viņš skandē Nārājana. Uz priekšu. Ņem viņu." Tikai paskat. "Šeit ir cilvēks, viņš skandē Nārājana. Jā."' Bhartur nāma mahārāja niśaṁya. "Ak, tas ir brīnišķīgi. Viņš skandē Nārājana." Nekavējoties. Tur bija jamadūtas - "Kas jūs esat, traucējat viņu? Pārtrauciet!"

Izmantojiet šo iespēju skandēt. Harer nāma harer nāma harer nāma eva kevalam (ČČ Ādi 17.21). Jūs vienmēr esat drošībā. Jamadūtas, Jamarādža pavēļu izpildītāji, nespēs tādu aizskart. Tas ir tik iedarbīgi. Tādēļ izmantojiet šo Harē Krišna skandēšanas iespēju. Esmu ļoti priecīgs par to, ko darāt, bet esiet ļoti stingri, patiesi skandējiet - jūsu dzīve būs glābta, nākamā arī, viss ir kārtībā.

Liels jums paldies.

Bhaktas: Džaja.