LV/Prabhupada 0806 - Sekojiet Krišnam un Viņa Pārstāvjiem, Tad Jūs Kļūsiet Mahādžanas

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Sekojiet Krišnam un Viņa Pārstāvjiem, Tad Jūs Kļūsiet Mahādžanas - Prabhupāda 0806


Lecture on SB 1.7.23 -- Vrndavana, September 20, 1976

Kā jūs varat kļūt par Krišnas pārstāvi? To izskaidrojis Čaitanja Mahāprabu.

yāre dekha, tāre kaha 'kṛṣṇa'-upadeśa
āmāra ājñāya guru hañā tāra' ei deśa
(ČČ Madhja 7.128)

Ja jūs vienkārši sakāt to, ko saka Krišna, tad kļūstat par Viņa pārstāvi. Neizgudrojiet. Neesiet pārāk apdomīgs, neizgudrojiet. Vienkārši sekojiet Krišnas norādījumiem, tad kļūsiet par mahādžanu. Cirādi būsiem muļķi, mūdhas. Na māṁ duṣkṛtino mūḍhāḥ prapadyante narādhamāḥ (BG 7.15). Tas ir pārbaudījums. Ir ļoti rūpīgi jāseko Čaitanjas Mahāprabhu norādījumiem. Čaitanja Mahāprabhu ekad neteica, ka "esmu tiešs Krišnas kalps". Nē. Gopī-bhartuḥ pada-kamalayor dāsa-dāsa-dāsa-dasānudāsaḥ: "Kalpa kalpa kalpa ... kalps" Jo vairāk kļūstat par kalpa kalpu, jo pilnīgāks esat. (ČČ Madhja 13.80). Tiklīdz paziņojat par savu netakarību, jūs esat nelietis. Tāds ir process. Mums vienmēr jābūt paklausīgiem sava saimnieka kalpiem.

yasya deve parā bhaktir
yathā deve tathā gurau
tasyaite kathitā hy arthāḥ
prakāśante mahātmanaḥ
(ŚU 6.23)

Tad tas tiks atklāts. Viss ir atklāsmē. To nendod pieredze, izglītības grāds. Nē: atklāsme. Ye yathā māṁ prapadyante. Kā sevi uzticam, tā Dievs atklājas. Ye yathā māṁ prapadyante tāṁs tathaiva bhajāmy aham (BG 4.11).

Nav grūti saprast, kas ir Dievs. Šeit ir Krišna, Visaugstais Kungs, tiešā veidā. Es nezinu, kāpēc cilvēki meklē Dievu, kāpēc nezina, kas ir Dievs. Tikai paskat. Tas nozīmē mūdha. Lai gan Dievs ir šeit, viņi nepieņem. Tas ir mūdha, nārādhama. Kāpēc viņš ir mūdha? Jo nārādhama. Viņš nepilda procesu. Viņš vēlas kaut ko izgudrot. Nedariet to. Šeit Ardžuna ur mahādžana, Krišnas draugs, vienmēr kopā ar Krišnu, Krišna viņu atzīst. Nevis tāpēc, ka viņš vienmēr ir ar Krišnu, tādēļ zina Krišnu. Nē, Tas nav iespējams. Tāpat kā esmu daudzreiz devis piemēru, ka sēžu šeit, arī kukainis šeit sēž. Tas nenozīmē, ka esam ļoti tuvi. Nē. Kukainim ir savas darīšanas, man - savas. Kukaiņa darbs ir kost. Tāda veida sabiedrība nepalīdzēs. Sabiedrība nozīmē iemīlet cilvēku. Tā ir sabiedrība.

dadāti pratigṛhṇāti
guhyam ākhyāti pṛcchati
bhuṅkte bhojayate caiva
ṣaḍ-vidhaṁ prīti-lakṣaṇam
(Upadešāmrita 4.)