LV/Prabhupada 0859 - Tas ir Rietumu Civilizācijas Trūkums. Tautas Balss, Pieņemt Sabiedrības Viedokli

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
Go-previous.png Previous Page - Video 0858
Next Page - Video 0860 Go-next.png

Tas ir Rietumu Civilizācijas Trūkums. Tautas Balss, Pieņemt Sabiedrības Viedokli
- Prabhupāda 0859


Room Conversation with Director of Research of the Dept. of Social Welfare

Direktors: Bet cilvēki joprojām ir maza populācijas daļiņa.

Prabhupāda: Nē. Nevar būt runas par lieliem procentuāliem rādītājiem. Es teicu, ka pat nelielam procentu skaitam jābūt ideāliem cilvēkiem. Vismaz cilvēki redzēs, ka "šeit ir nevainojams cilvēks". Tāpat kā mēs. Jo viņi skandē un dejo, peināk daudzi citi apkārtesošie. Arī viņi mācās, arī viņi izrāda cieņu. Un pakāpeniski viņi piedāvā savu kalpošanu: "Lūdzu, pieņemiet mani." Piemērs labāks par izmantoto metodi. Ja jums ir nevainojamu ļaužu grupa, tad cilvēki mācīsies automātiski. Tas ir vēlami. Bet neņemiet vērā... Es neatrodu, es vēlos teikt, ideāla ļaužu grupa. Pat priesteri, viņi dodas uz slimnīcu sava dzeršanas ieraduma dēļ. Es reizēm slimnīcas priekšā redzēju piecsimt pacientu, alkoholiķu, priesteru. Tiem priesteriem būtu jābūt nevainojamam raksturam. Un viņi veicina viendzimuma attiecības. Kur gan ir cilvēki ar nevainojamu raksturu? Ja priesteru kārta dodas uz slimnīcu dzeršanas ieradumu dēļ, un viņiem ļauts precētsies viendzimuma laulībās, kur tad ir nevainojams raksturs?

Direktirs: Bet homoseksualitāte ir slimība mūsu...

Prabhupāda: Eh?

Direktors: Homoseksuālisms ir slimība. Kāpēc jūs...?

Bhakta: Viņš teica, ka tā ir slimība.

Direktors: Tā ir slimība. Tāpat kā cilvēks nespēj redzēt, jūs viņu tāpēc sodāt. Jūs nevarat sodīt kādu par homoseksualitāti. Tā saka mūsu sabiedrība.

Prabhupāda: Jā, lai gan priesteru kārta, kas svēta homoseksualitāti.

Direktors: Atvainojiet?

Prabhupāda: Svēta. Tie atļauj homoseksualitāti.

Direktors: Jā, mēs sakām...

Prabhupāda: Un bija ziņojums ka priesteris bija salaulājis divus vīriešus. Ņujorkā ir dokuments, Sargtornis. Tas ir Kristieši dokuments. Esmu to dokumentu redzējis. Viņi nosoda to, ka priesteris atļauj divu vīriešu laulības. Un viņi izdod rezolūciju, kur atļauta homoseksualitāte: "Labi." Un Pērthā jūs teicāt, ka homoseksualitāti apspriež studenti kā labvvēlīgu. Kur gan ir ideāls raksturs? Ja vēlaties kādu taustāmu darbu, apmāciet dažus cilvēkus izkopt savu raksturu. Tāda ir Krišnas apziņas kustība.

Direktore: Ko jūs sakāt... Cilvēki saka, ka tas, kas nevainojams vienam, nav ideāls kādam citam.

Prabhupāda: Es dodu piemēru nevainojamam raksturam.

Direktors: Jā, bet tas ir viens viedoklis.

Prabhupāda: Nē. Tas nebūs atkarīgs no viedokļa. Viedoklis - kāda gan ir tā vērtība, ja visi civlēki ir ēzeļi? Viedokļa nav. Ir jāpieņem tā, kā tas noteikts šātrsās. Nekāda viedokļa. Kāds gan labums no ēzeļa viedokļa? Cilcēki tiek apmācīti dzīvot kā kaķi un suņi. Kāda gn=an jēga no viņu viedokļa? Ja vēlaties ieviest, jums jārīkojas šādi. Tāpat kad mums teica, ka nevajag nodarboties ar aizliegtu seksu, man nekad nebija svarīgs viņu viedoklis. Viedoklis... tūdaļ bija diskusija. Kāda jēga pieņemt viņu viedokli? Tas jāizdara. Bet Rietumu civilizācijas trūkums, tautas balss, uzklausīt sabiedrības viedokli. Bet kāda ir šīs tautas vērtība? Dzērāji, smēķētāji, gaļas ēdāji, brunču mednieki. Viņi nav pirmšķirīgi ļaudis. Kāda jēga no šāda trešķirīga, vai ceturtās šķiras cilvēka viedokļa? Mēs nenorādām uz šādu viedokli. Ko Krišna teicis, ka tas ir standarts, tas arī viss. Krišna ir Visaugstākais, Viņa versija ir galēja. Nekāda viedokļa, nekādas demorkātijas. Kad dodaties pie ārsta, lai izārstētos, mediķi nekad šo ieteikumu nedos citiem pacientiem: "Es izrakstīju šīs zāles šim džentlmenim. "Nu saki, do domā." Vai viņš tā dara? Visi pacienti, kādu viedokli tie dos? Ārsts ir labāka persona. Tad, ko viņš ir uzrakstījis, ir ieteikums, tas arī viss. Bet šeit, Rietumvalstīs..., sabiedrības viedoklis ir viss.