LV/Prabhupada 0868 - Mēs Bēgam no Šiem Šausmīgajiem Dzīves Apstākļiem. Jūs Bēgat no Laimes

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Mēs Bēgam no Šiem Šausmīgajiem Dzīves Apstākļiem. Jūs Bēgat no Laimes
- Prabhupāda 0868


750629 - Morning Walk - Denver

Prabhupāda: Mēs neveidosiem. Vai tā ir bēgšana, vai saprāts, ka "Strādājiet smagi un atdodiet man. Mēs baudīsim."? Tas ir saprāts, tā nav bēgšana. Tā tas notiek. Kapitālisti nodarbina šos muļķus, ēzeļus rūpnīcās, paši bauda dzīvi. Tas ir saprāts, tā nav bēgšana. Jūs zināt stātsu par briedi un šakāli? Šakālis iekrita akā un nespēja no tās izkļūt. Atnāca briedis: "Kas ir...?" "Ak, tas ir tik jauki, es dejoju. Vai redzat? Tas ir ļoti jauki." Arī viņš iekrita. Tiklīdz viņš iekrita, viņš izcēla galvu un izkļuva ārā. Tas ir saprāts: "Lai šis muļķis smagi nopūlas, lai uztaisa mums labu parku, mēs to izmantosim savā labā." Tas ir saprāts. To sauc par ajāgara-vṛtti. Ajāgara-vṛtti. Ajāgara means... Lielu čūsku sauc par ajāgaru. Šī pele izveidoja caurumu un dzīvo tur. Tās dzīvo ērti. Tikmēr atnāk ajāgara. Viņš apēd peli un dzīvo ērti. Mums ir ajāgara vṛtti. Jūs smagi strādājat, lai dzīvotu ērtā caurumā, bet mēs piesavināmies māju un dzīvojam ērti. Losandželosā veikalnieki mūsējiem jautāja: "Jūs nestrādājat. Jūs dzīvojat ērti. Un mēs, strādājot tik smagi, nedzīvojam ērti." Tiklīdz mēs aicinām pievienoties, viņi to nedarīs. "Nē, mēs tā nedarbosimies." Mēs visiem sakām: "Nāciet šeit." Bet viņi nenāks. Viņi ir skaudīgi. Tādēļ viņi izvairīgi atbild, ka dzīvo ērti uz citu rēķina. Tāda ir viņu skaudība. Vini redz, "tiem ir tik daudz mašīnu, šito sejas ir tik gaišas, viņiļoti labi ēd un tiem nav problēmu." Tādel viņi apskauž.

Harikēša: Viņi to darītu tūdaļ, ja zinātu.

Prabhupāda: Eh?

Harikēša: Ja viņi zinātu ka, arī viņi to darītu nekavējoties.

Prabhupāda: Nē, mēs viņus ielūdzam: "Māciet šeit." Kāpēc viņi neierodas? Un tas viņiem ir grūti. Skandēt Harē Krišna un dejot, ak, tas viņiem ir ļoti liels, smags uzdevums. Viņi nenāks. Pats grūtākais ir, ka tiklīdz viņi ierodas un zina, ka nav tējas, alkohola, gaļas, cigarešu, "Ak, tik daudz nē? Ak." Tas karadienesta iesaucējs to teica? Tas karadienesta iesaucējs ieradās, lai interesētos, ka daži no zēniem, lai izbēgtu no viņa zvana, pievienojās šai Harē Krišna kustībai. "Kāda gan šeit ērtība? Viņi pievienojās šeit tā vietā, lai dotos uz..." Kad viņš uzzināja, ka šeit nav gaās, alkohola, smēķēšanas, azartspēļu, viņš teica: "Tas ir vēl grūtāk. Tomēr viņi ieradās." Tas ir daudz grūtāk kā iet un cīnīties. Lūk, cik tas ir brīnišķīgi. Patiesībā karmī tas ir ļoti grūts darbs. Pat Kings Zetlands teica: "Ak, to paveikt ir neiespējami." Un patiesībā tas ir neiespējami. Tā izpaužas Dr. Profesora Jūda apbrīna, "kā šie narkomāni zēni nonākuši Krišnas apziņā?" Tas ir kas brīnišķīgs. Jūs varat teikt, ka "mēs izbēgam briesmīgus dzīves apstākļus: gaļas ēšanu, dzeršanu, narkotikas". Mēs nebēgam no laimes. Jūs bēgat no laimes. Harē Rāma, Harē Rāma...

Satsvarūpa: Psihologs saka, ka īsta atbildība ir baudzīt dzimumdzīvi veidā, kā mēs...

Prabhupāda: Bet arī cūka bauda. Kur tad ir atšķirība starp tevi un viņu? Cūka bauda neierobežoti. Bauda arī kaķi un suņi. Kāds ir labums no tā, ka kļūstam cilvēki, civilizēti ļaudis? Šī bauda ir cūkas dzīvē labākā veidā. Jums ir ierobežojumi: "Šeit ir mana māsa, māte, meita," Bet tur nav šādu ierobežojumu. Baudiet dzīvi, un kļūstiet par cūkām, tas jūs gaida nākamajā dzīvē.