LV/Prabhupada 0883 - Netērējiet savu laiku, lai atrisinātu ekonomiskās problēmas

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Netērējiet savu laiku, lai atrisinātu ekonomiskās problēmas
- Prabhupāda 0883


Lecture on SB 1.8.21 -- New York, April 13, 1973

Krišnam patīk tikt saistītam ar Viņa bhaktu kā tēvu un māti. Šeit materiālajā pasaulē mēs mēģinām veidot attiecības ar Augstāko kā tēvu, bet Krišna vēlas kļūt par dēlu. Tādēļ nanda-gopa (ŠB 1.8.21). Viņam patīk kļūt par bhaktas dēlu. Vienkāršs cilvēks vēlas Dievu kā tēvu, bet tas Krišnu diez ko nepriecē. Būt tēvam vienmēr nozīmē traucēkļus: "Dod man šo, dod man šo, dod man šo." Redzat. Protams, Krišman ir neierobežotas iespējas nodrošināt. Eko yo bahūnāṁ vidadhāti kāmān. Viņš var nodrošināt visus, kā vien vēlas. Viņš nodrošina ēdienu zilonim. Viņš nodrošina barību skudrai. Kāpēc ne cilvēkam? Bet šie nelieši to nezina. Viņi strādā dienu un nakti kā ēzeļi, lai nopelnītu maizi. Un, ja tāds dodas uz baznīcu, arī tur: "Dod man maizi!" Pastāv tikai maizes problēma. Tas arī viss. Lai gan dzīvā būtne ir bagātākās un pilnīgākās personas dēls, viņš sev radījis maizes problēmu. To sauc par neziņu. Viņš domā, ka "ja es neatrisināšu savu maizes problēmu, ja nevadīšu savus kravas auto dienu un nakti... Tāda bezjēdzīga civilizācija. Redzat. Maizes problēma. Kur ir maizes problēma? Krišna var nodrošināt. ja Viņš var nodrošināt ēdienu Āfrikas zilonim - ir miljoniem šādu Āfrikas ziloņu, zināt, un viņiem tiek nodrošināts ēdiens.

Bhāgavata saka, lai netērējat savu laiku šai maizes problēmai. Netērējiet savu laiku. Tasyaiva hetoḥ prayateta kovido na labhyate yad bhramatām upary adhaḥ (ŠB 1.5.18). Netērējiet savu laiku, lai atrisinātu ekonomiskās problēmas. Tās ir blēņas. protams, tas ir ļoti revolucionāri. Cilvēki mani ienīdīs. "Ko tas Svāmīdžī te runā?" Bet patiesībā tas ir fakts. Tā ir vēl viena neprātība. Pieņemsim, jums ir bagāts tēvs, gana ēdiena. Kur ir ekonomiskā problēma? Tas ir neprāts. Ekonomiskās problēmas nav. Ja jūs esat, zināt, ka "mans tēvs ir bagātākais pilsētā", tad kur gan ir ekonomiskā problēma? Tāds patiesībā ir stāvoklis. Mums nav ekonomiskās problēmas. Viss ir tur pilnīgs. Pūrṇam adaḥ pūrṇam idaṁ pūrṇāt pūrṇam udacyate (Īšopanišada, Dieva piesaukšana). Viss tur ir pilnīgs. Jūs vēlaties ūdeni. Tikai paskat: Ir okeāns ar ūdeni. Jūs vēlaties attīrītu ūdeni. Jūs nevarat. Lai gan okeānā ir tik daudz ūdens, kar ir ūdens trūkums, jums jāpieņem Krišnas palīdzība. Viņš dos lietu, izveidojot mākoņus. Kad tas nolīst, tas kļūst salds. Citādi jūs to dzert nevarat, Viss ir kontrolēts. Viss ir pilnīgs - ūdens, gaisma, siltums. Viss ir pilnīgs. Pūrṇāt pūrṇam udacyate, pūrṇasya pūrṇam ādāya pūrṇam evāvaśiṣyate (Īša Dieva piesaukšana). Viņa krājumi nekad neizsīkst. Jums vienkārši jākļūst paklausīgiem, un jūs tiksiet nodrošināti. Jūs varat saprast.

Šīs personas Krišnas apziņā nesaskaras ar problēmām, ekonomiskām problēmām. Visu pietiekamā daudzumā nodrošina Krišna. Losandželosā kaimiņi ir ļoti skaudīgi, ka "jūs nestrādājat. Jums nav raižu. Jums ir četras mašīnas. Jūs ēdat tik labi. Kā tas nākas?" Viņi tā jautā mūsu bhaktām. Tas patiesībā ir fakts. Mēs tērējam tik daudz naudas, mums ir tik daudz centru. Izskaitļojot sanāk apmēram 70 000 dolāru, ko tērējam. Kurš nodrošina? Tā vai citādi mēs to iegūstam. Bez problēmām tātad. Jums vienkārši jākļūst par patiesīgiem Krišnas kalpiem. Viss ir tur. Tas ir pārbaudījums.