LV/Prabhupada 0885 - Garīgās Baudas Nebeidzas. Tās Palielinās

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
Go-previous.png Previous Page - Video 0884
Next Page - Video 0886 Go-next.png

Garīgās Baudas Nebeidzas. Tās Palielinās
- Prabhupāda 0885


730413 - Lecture SB 01.08.21 - New York

Tikai veiksmīga dzīvā būtne iegūst iespēju biedroties ar Krišnu un Viņa bhaktu. Tā būtnes dzīve kļūst cēla.

ei rūpe brahmāṇḍa bhramite kona bhāgyavān jīva
guru-kṛṣṇa-kṛpāya pāya bhakti-latā-bīja
(ČČ Madhja 19.151)

Šī bhakti-latā-bīja, garīgās kalpošanas sēkla, Harē Krišna mantras skandēšana.

Kuntīdēvī norāda: "Kas ir persona, alakṣya, neredzama?" Šeit, Krišna. "Krišna? Šeit ir tik daudz Krišnu." Vāsudēvāja, Vāsudēvas dēls. "It daudz Vāsudēvu." Nē, nanda-gopaya, nandanāya (ŠB 1.8.21), Mahārādža Nandas audžudēls. Viņa norāda trīs reizes: "Šeit ir Krišna." Krišna, kurš oficiāli piedzimst kā Dēvakī un Vāsudēvas dēls, bet bērnībā Viņš bauda māmiņas Jašodas un Nanda Mahārādža sabiedrību. Tādas ir Krišnas rotaļas.

Ānanda-līlāmaya-vigraha. Ānanda-līlā, Krišnas līla, visas rotaļas ir dzīvespriecīgas. Ānanda-līlāmaya. Ānandamayo 'bhyāsāt (Vēdānta-sūtra 1.1.12.). Pēc dabas Viņš ir ānandamaja. Krišnu jūs nekad neredzēsiet nelaimīgu. Viņš nekad nav nelaimīgs. Viņš vienmēr piecājas. Tādēļ nanda-gopa-kumārāya govindāya (ŠB 1.8.21). Viņš ir laimīgs, un tas, kurš ar viņu biedrojas, arī kļūst laimīgs. Govindāja. Mēs tiecamies pēc jutekļu apmierināšanas. Go nozīmē jutekļi. Ja jūs biedrojaties ar Krišnu, jūs bagātīgi varat baudīt jutekļus. Tāpat kā gopī dejo ar Krišnu. Nev jutekļu apmierināšanas iespēju trūkuma. Bet tā nav rupjā jutekļu apmierināšana. Tā ir garīga. Garīgie jutekļi. Ānanda-cinmaya-sad-ujjvala-vigrahasya (Bs. 5.32.). Mēs skandējam katru dienu. Jutekļu apmierināšana ir ānanda-cinmaya, činmaja, garīgajā pasaulē. Nevis trešās šķiras ānanda ar šiem ķermeniskajiem jutekļiem. Tā nav ānanda. Tā ir ilūzija. Mēs domājam, ka "es baudu". Bet tā nav ānanda. Šī ānanda nav patiesība, jo mēs nevaram ilgstoši baudīt materiālos jutekļu priekus. Ikvienam ir pieredze. Tie beidzas. Bet garīgā baudīšana nebeidzas. Tā pieaug. Tāda ir atšķirība. Ānanda-cinmaya-sad-ujjvala-vigrahasya govindam ādi-puruṣam (Bs. 5.32.).

Jums jābiedrojas ar Govindu. Arī par viņu saka govindāya namo namaḥ: "Es izrādu savus cieņas apliecinājumus Govindam." Šī Krišnas apziņas kustība ir tik jauka, ka nonākat tiešā kontaktā ar Govindu. Arī Dievību godināšana ir tiešā saistībā ar Govindu. Śrī-vigrahārādhana-nitya-nānā-śṛṅgāra-tan-mandira-mārjanādau. Vigraha, Krišnas Dievība, arī ir Krišnas žēlastība. Jo Krišna ir alakšja, neredzams. Viņš parādījies redzamā veidā jūsu ērtībām. Tomēr... Krišna nav akments, koks vai metāls. Krišna vienmēr ir Krišna. Bet Viņš parādās... Jo jūs nevarat redzēt neko, izņemot koku, akmeni un metālu, tādēļ Viņš pieņem šādu izskatu. Bet Viņš nav koks, akmens vai metāls. Jūs iegūsiet tādas pašas iespējas biedroties ar Krišnu personīgi. Kad biedrojaties, jūs biedrojaties ar Krišnu. Bet šobrīd Krišna ir neredzams, tādēļ ļoti laipni pieņēmis veidolu, kas redzams jums. Tā ir Krišnas žēlastība. Nedomājiet, "ak, šeit ir akmens Krišna." Krišna ir viss. Krišna ir viss, tādēļ Krišna ir arī akmenī. Taču nav tā, ka Viņš akmens veidolā nespētu darboties. Krišna var darboties arī akmens veidolā, metālā arī. Un jūs to jutīsiet. Svayam eva sphuraty adaḥ. Jo vairāk kalposiet, jo vairāk tā sauktais akmens ar jums runās. Ir daudzi šādi gadījumi.