LV/Prabhupada 0903 - Tiklīdz Atkarību Izraisošo Vielu Iedarbība Beigusies, Jūsu Intoksikāciju Ietekmētie Sapņi ir Beigušies

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Tiklīdz Atkarību Izraisošo Vielu Iedarbība Beigusies, Jūsu Intoksikāciju Ietekmētie Sapņi ir Beigušies
- Prabhupāda 0903


730418 - Lecture SB 01.08.26 - Los Angeles

Tulkojums: "Mans Kungs, pie Jums var vērsties brīvi, bet tikai tie, kurus neietekmē vairs materiālās vēlmes. Tas kurš materiāli attīstīts, kurš mēģina sevi attīstīt, ar cienījamiem vecākiem, pilnībām, labu izglītību un ķermenisko skaistumu, patiesi nespēj pie Jums vērsties ar patiesām sajūtām."

Prabhupāda: Tās visas ir diskvalifikācijas. Materiālās pilnības, šīs lietas... Džanma, piedzimt aristrokrātiskā ģimenē vai tautā. Tāpat kā jūs, amerikāņu zēni un meitenes, esat piedzimuši bagātām mātēm un tēviem, tautai. Tas, no vienas puses, ir Dieva žēlastība. Tas arī... Piedzimt jaukā ģimenē vai tautā, kļūt varenam, ļoti bagātam, izglītotam, visādi materiāli nodrošinātam. Un skaistam - tās visas ir dievbijīgu darbību dāvanas. Citādi kāpēc nabagam neviens nepievērš uzmanību? Bet bagātnieks uzmanību piesaista. Un izglītots cilvēks piesaista uzmanību. Muļķis, nelietis nepievērš citu uzmanību. Līdzīgi ir ar skaistumu,bagātību, kas viss materiāli ir ļoti labvēlīgs. Janmaiśvarya-śruta (ŠB 1.8.26).

Bet kad cilvēks ir materiāli varens, viņš kļūst atkarīgs. "Ak, es esmu bagātnieks. Es esmu izglītots. Man ir nauda." Viņš kļūst atkarīgs. Tādēļ mēs iesakām... Tā kā viņus jau ietekmē šīs pilnības. Un atkal atkarīgs? Tad pēc dabas šie cilvēki jau ir saindēti. Saindēti ar nozīmi... Tāpat kā tad, ja dzerat vīnu, jūs saindējaties, kļūstat atkarīgs. Jūs lidojat debesīs. Jūs tā domājat. Ka esat devies uz debesīm. Jā. Tāda ir indes iedarbība. Bet saindētais nezina, ka reiz tās iedarbība beigsies. Tās edarbība ir ierobežota. Tā neturpināsies. To sauc par ilūziju. Viens ir būt saindētam, ka "es esmu ļoti bagāts, izglītots, skaists, esmu ļoti... esmu dzimis labā ģimenē, dižā tautā." Tas ir labi. Bet šī inde, cik ilgi tā pastāvēs?

Pieņemsim, jūs esat amerikānis. Jūs esat bagāts, skaists. Jums ir labas zināšanas, esat lepns būt amerikānis. Bet cik ilga būs šīs indes iedarbība? Tiklīdz šim ķermenim pienācis gals, viss ir beidzies. Visas intoksikācijas. Tāpat kā... Tas pats. Iedzeriet kaut ko, saindējaties. Bet tiklīdz narkotikas iedarbība beigusies, visi jūsu indes ietekmētie sapņi arī ir beigušies. Tā šī intoksikācija, ja paliekat tās varā, lidināties debesīs prāta līmenī. Tas ir prāta līmenis, egoisma līmenis. Ķermeniskais līmenis.

Bet jūs neesat šis ķermenis, ne arī rupjais, smalkais ķermenis. Šis rupjais ķermenis veidots no zemes, ūdens, gaisa, uguns, debesīm, smalkais ķermenis veidots no prāta, saprāta un ego. Bet jūs nepiederat pie šiem astoņiem elementiem, apareyam. Bhagavad-gītā. Tā ir zemākā Dieva enerģija. Pat ka kāds ir materiāli atīstīts, viņš nezina, ka atrodas zemākas enerģijas ietekmē. Viņš nezina. Tā ir atkarība. Tāpat kā narkomāns nezina, kādā stāvoklī atrodas. Šis pilnīgais stāvoklis ir inde, narkomānisms. Ja palielināt indes daudzumu... Mūsdienu civilizācija jau ir narkomāniska un palielina inžu lietošanu. Mums jāizkļūst no šo narkotiku ietekmes, bet mūsdienu civilizācija pieaug, ka "jo vairāk lietosiet, jo vairāk narkotiku, jo labāk, un dodieties uz elli." Tāda ir mūsdienu civilizācijas nostāja.