LV/Prabhupada 0937 - Vārna Neies Pie Gulbja, Gulbis neies pie Vārnas

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Vārna Neies Pie Gulbja, Gulbis neies pie Vārnas
- Prabhupāda 0937


730425 - Lecture SB 01.08.33 - Los Angeles

Par dzīvnieku pasaulē ir iedalījumi. Gulbju un vārnu grupas. Dabisks iedalījums. Vārna neies pie gulbja. Gulbis neies pie vārnas. Līdzīgi cilvēku sabiedrībā ir vārnu kārtas cilvēki un gulbju kārtas cilvēki. Gulbjiem līdzīgie cilvēki ieradīsies šeit, jo te viss ir skaidrs un jauks. Laba filozofija, labs ēdiens, laba izglītība, labs apģērbs, labs prāts, viss ir labs. Un vārnu kārtas cilvēki dosies uz kādu klubu, ballīti, striptīzu vai ko līdzīgu. Vai redzat?

Šī Krišnas apziņas kustība domāta gulbju kārtas cilvēkiem. Ne vārnām līdzīgajiem. Nē. Bet mēs varam pārvērst vārnas gulbjos. Tāda ir mūsu filozofija. Tas, kurš bija vārna, nu peld kā gulbis. To mēs varam. Tāds ir Krišnas apziņas ieguvums. Kad gulbji kļūst par vārnām, tā ir materiālā pasaule. Krišna saka: yadā yadā hi dharmasya glānir bhavati (BG 4.7). Dzīvā būtne ieslodzīta šajā materiālajā ķermenī un mēģina apmierināt jutekļus vienā ķermenī pēc otra. Tāds ir stāvoklis. Un dharma nozīmē pakāpeniski vārnas pārvērst par gulbjiem. Tā ir dharma.

Tāpat kā cilvēks var palikt analfabēts, nekulturāls, bet viņu var pārveidot par izglītotu, kulturālu cilvēku. Ar izglītības palīdzību, ar apmācību. Tāda iespēja pastāv šajā cilvēka dzīves formā. Es nevaru suni apmācīt kļūt par bhaktu. Tas ir grūti. To var panākt. Bet es varu nebūt tik spēcīgs. Tā, kā to panāca Kungs Čaitanja. Kad Viņš devās caur džungļiem, Džharikandu, tīģeri, čūskas, brieži, visi dzīvnieki kļuva par bhaktām. Viņi kļuva par bhaktām. Kas iespējams Čaitanjam Mahāprabhu... Jo Viņš ir Pats Dievs. Viņš spēj visu. Mēs to nespējam. Bet mēs varam darboties cilvēku sabiedrībā. Nav svarīgi, cik pagrimis cilvēks ir. Ja viņš ievēro mūsu norādījumus, viņš var pārveidoties. To sauc par dharmu. Dharma nozīmē nogādāt būtni tās sākotnējā stāvoklī. Tā ir dharma. Var būt pakāpes. Bet sākotnējais stāvoklis ir, ka mēs esam neatņemama Dieva daļiņa. Kad mēs saprotam, ka esam neatņemama Dieva daļiņa, tas ir mūsu īstais dzīves stāvoklis. To sauc par dharma-bhūtas (ŠB 4.30.20) pakāpi, ar to saprotot Brahmana apzināšanos. Krišna ierodas... Tas paskaidrojums...

Tāpat kā Kuntī saka: apare vasudevasya devakyāṁ yācito 'bhyagāt (ŠB 1.8.33). Vāsudēva un Dēvaklī lūdza Dieva Augstākajai Personībai: "Mēs vēlamies tādu dēlu kā Tu. Tāda ir mūsu vēlme." Lai gan viņi bija precējušies, viņiem nebija bērnu. Viņi nodarbojās ar smagām tapasjām. Viņu priekšā parādījās Krišna: "Ko vēlaties?" "Mēs vēlamies bērnu kā Tevi." Tādēļ šeit ir teikts: vasudevasya devakyāṁ yācitaḥ. Yācitaḥ. "Kungs, mēs vēlamie tādu dēlu, kā Tu." Vai tad ir vēl kāds Dievs? Krišna ir Dievs. Dievi nevar būt Divi. Dievs ir viens. Kā gan var būt vēl viens Dievs, kurš piedzimst kā Vāsudēvas un Dēvakī dēls? Tādēļ Dievs piekrita, ka: "Nav iespējams atrast vēl kādu Dievu. Tādēļ Es kļūšu par jūsu dēlu."

Cilvēki saka, ka, tā kā Vāsudēva un Dēvakī vēlējās Krišnu par savu dēli, Viņš parādījās. Kecit. Kāds saka. Vasudevasya devakyāṁ yācitaḥ. Uzklausījis lūgšanu, abhyagāt, Viņš parādījās. Ajas tvam asya kṣemāya vadhāya ca sura-dviṣām. Citi saka to pašu, kā es jau izskaidroju. Paritrāṇāya sādhūnāṁ vināśāya ca duṣkṛtām (BG 4.8). Patiesībā Krišna ierodas, lai nomierinātu Savu bhaktu. Tāpat kā Viņš ieradās, lai apmierinātu Savas bhaktas, Vāsudēvu un Dēvakī. Bet, kad Viņš ierodas, Viņš veic citas darbības. Kādas? Vadhāya ca sura-dviṣām. Vadhāja nozīmē nogalina. Sura-dviṣām.