LV/Prabhupada 0936 - Vienkārši Solīt "Nākotnē". "Bet Ko Jūs Dodat Tagad, Kungs?"

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Vienkārši Solīt "Nākotnē". "Bet Ko Jūs Dodat Tagad, Kungs?"
- Prabhupāda 0936


730425 - Lecture SB 01.08.33 - Los Angeles

Vienkārši Solīt "Nākotnē". "Bet Ko Jūs Dodat Tagad, Kungs?" Šobrīd mēs esam slimi. Viņi nezina, ko nozīmē slimot, ko nozīmē būt veselam, šie muļķi. Viņi neko nezina, tomēr izliekas par diženiem zinātniekiem, filozofiem... Viņi nejautā: "Es nevēlos mirt. Kāpēc man jāpiedzīvo nāve?" Viņi tā nejautā. Ne arī meklē risinājumu. Un tomēr viņi ir zinātnieki. Kādi zinātnieki?

Zinātne nozīmē izglītoties, lai samazinātu materiālos dzīves apstākļus. Tā ir zinātne. Kas gan citādi ir zinātne? Viņi vienkārši sola: "Nākotnē." "Bet ko jūs piedāvājat tagad, kungs?" "Tagad jūs ciešat - turpināt ciest. Nākotnē atklāsiet kādas ķimikālijas." Nē. Patiesībā ātyantika-duḥkha-nivṛtti. Ātyantika nozīmē lielākās. Duḥkha nozīmē ciešanas. Tādam būtu jābūt cilvēka dzīves mērķim. Viņi nezina, kas ir ātyantika-duḥkha. Duḥkha nozīmē ciešanas. Ātyantika-duḥkha norādīta Bhagavad-gītā. "Šeit ir ātyantika-duḥkha, kungs." Kas tas ir? Janma-mṛtyu-jarā-vyādhi (BG 13.9). Dzimšana, nāve, vecums, slimības.

Ko esat darījis, lai šīs duḥkha, ciešanas, mazinātu? Kā tāda materiālajā pasaulē nav. Ātyantika-duḥkha-nivṛtti. Bhagavad-gītā pieminēta augstākā atbrīve no ciešanām. Kāda tā ir?

mām upetya kaunteya
duḥkhālayam aśāśvatam
nāpnuvanti mahātmānaḥ
saṁsiddhiṁ paramāṁ gatāḥ
(BG 8.15)

Jums tas viss jālasa. Jums ir Bhāgavata, viss tur izskaidrots. Tā ir ātyantika-duḥkha-nivṛtti - augstākā atbrīve no visām ciešanām. Kāda tā ir? Mām upetya. "Tas, kurš vēršas pie Manis, atgriežas atpakaļ mājās pie Dieva." Viņi nezina, kas ir Dievs, vai var atgriezties atpakaļ pie Dieva. Vai tas ir prakstiski. Nav zināšanu. Vienkārši kā dzīvnieki. Tas arī viss. Nav zināšanu. Viņi lūdz: "Ak, Dievs, dod mums dienišķo maizi." Paprasiet viņam: "Kas ir Dievs?" Vai viņš var paskaidrot? Nē. Kam jūs jautājat? Gaisam? Ja es jautāju, ja iesniedzu kādu petīciju, ir jābūt kādam cilvēkam. Es nezinu, kas ir šis cilvēks, kur iesniegt šo petīciju. Vienkārši... Viņi saka, ka Viņš ir debesīs. Debesīs ir arī tik daudz putnu, bet tas nav Dievs. Vai redzat? Viņiem nav zināšanu. Nepilnīgas zināšanas, tas arī viss. Un viņi izliekas par zinātniekiem, filozofiem, diženiem domātājiem, rakstniekiem un... Visas tās ir blēņas. Vienīgās grāmatas ir Šrīmad-Bhāgavatam, Bhagavad-gīta. Pārējās ir blēņas. Bhāgavatā ir teikts:

tad-vāg-visargo janatāgha-viplavo
yasmin prati-ślokam abaddhavaty api
nāmāny anantasya yaśo 'ṅkitāni yat
śṛṇvanti gāyanti gṛṇanti sādhavaḥ
(ŠB 1.5.11)

Un otrā pusē: na yad vacaś citra-padaṁ harer yaśo (jagat-pavitraṁ) pragṛṇīta karhicit tad vāyasaṁ tīrtham... (ŠB 1.5.10). Tad vāyasaṁ tīrtham. Jebkāda literatūra, kam nav sakara ar zināšanām par Dievu, tad, tad vāyasaṁ tīrtham, tā ir kā vieta, kur pulcējas vārnas. Kur tās bauda? Netīrā vietā. Un glubji, baltie gulbji priecājas jaukos, tīros ūdeņos, kur apkārt ir dārzi, putni.