LV/Prabhupada 0984 - Hindu ir Viens Dievs, Kristiešiem ir Cits. Nē. Dievi Nevar Būt Divi

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Hindu ir Viens Dievs, Kristiešiem ir Cits. Nē. Dievi Nevar Būt Divi -
Prabhupāda 0984


720905 - Lecture SB 01.02.07 - New Vrindaban, USA

Vakar mēs apspriedām, kāda ir pirmšķirīga reliģiskā sistēma. Sa vai puṁsāṁ paro dharmaḥ yato bhaktir adhokṣaje (ŠB 1.2.7). Pārbaude ir tā, ka cilvēki ir netuziastiski cīnīties, ka viņu reliģija ir labāka. Ka viņi ir hindu. Ka viņu reliģija ir ļoti laba. Kāds saka, ka nē, viņš esot kristietis... Mūsu reliģija ir ļoti laba." Kāds ir musulmanis, un tā šī cīņa notiek. Eiropas vēsturē bija cīņa, krusta kari starp reliģiskiem novirzieniem. Mūsu valstī Indijā bija cīā starp hindu un musulmaņiem. Kāda bija šīs cīņas nozīme? Patiesībā, kad apzināmies Dievu, ja pazīstam Dievu, kāda gan vajadzība cīnīties? Yasya deve parā... Jo ir jābūt... Ja kāds patiesi apzinās Dievu, yasyāsti bhaktir bhagavaty akiñcanā (ŠB 5.18.12). Vēdas sniedz mums informāciju, ka patiesībā ja kāds ir Kunga bhakta...

Dievs ir viens, Dievi nevar būt divi. Nav tā ka Hindu ir viens Dievs un kristiešiem cits. Nē. Dievi nevar būt divi. Tad nav iespējama Dievu sacensība. "Es Esmu Dievs". Tāpat kā mūsdienās par modi ir kļuvuši tik daudzu dievi. Nelieši saka, ka ir dievs. Viņš saka, ka ir dievs. Tas saka, ka ir dievs. Vēl kāds saka, ka ir dievs. Cik gan daudz tādu dievu? Nē, Dievs ir viens, eko brahma dvitīya nāsti, tāds ir vēdiskais norādījums. Tāpat kā saule ir viena. No mūsu praktiskā piemēra. Jūs nevarat teikt, ka tā ir amerikāņu saule, bet šī - indiešu. Vai ka tā ir afrikāņu saule. Saule ir viena. Redzat, ja Dieva radītais ir viens, un tas ir tik spēcīgs... Saule ir viena no Dieva radītajiem. Ir miljoniem sauļu, bet mēs redzam tikai vienu. Ja viena Dieva radītā saule var paveikt tik daudz, var izplatīt tādu karstumu un gaismu, tikai iedomājieties, cik varens ir saules radītājs. Tā ir loģika. Mums ir Bhagavad-gītas norādījumi... (blakus:) Rūpānuga, vari nākt šeit.

ahaṁ sarvasya prabhavaḥ
mattaḥ sarvaṁ pravartate
iti matvā bhajante māṁ
budhā bhāva-samanvitāḥ
(BG 10.8)

Ahaṁ sarvasya prabhavaḥ. Lai ko mēs redzētu, lai kas arī būtu, tās visas ir Dieva izpausmes. Tāds ir arī Vēdānta-sūtru spriedums. Vienkārši. Ja vēlaties zināt, kas ir Dievs, Vēdānta-sūtra mūs informē ļoti, divos vārdos, ļoti vienkārši: "Dievs jeb Absolūtā patiesība, ir visa avots." Janmādy asya yataḥ (ŠB 1.1.1). Sākotnējais visa radītā avots ir Dievs. Ļoti vienkārša definīcija. Visi to var saprast. Ja noskaidrojat... Tas ir mūsu jaut... Filozofija nozīmē jautāt. Athāto brahma jijñāsā - jautāt.