LV/Prabhupada 0991 - Jugala-piriti: Mīlestības Pilnas Rādhas un Krišnas Darbības
740724 - Lecture SB 01.02.20 - New York
Tāpat kā Gopī, visaugstākā līmeņa bhaktu, vienīgais darbs ir Krišnas iepriecināšana. Tas arī viss. Tādēļ Čaitanja Mahāprabhu ieteica: ramyā kācid upāsanā vraja-vadhū-vargeṇa yā kalpitā (Čaitanja-mandžusa). Nav labākas godināšanas metodes par to, kādu piekopa gopī. Viņām nerūpēja nekas. Gopī, dažas no viņām darbojās kā mājsaimnieces, kāda runāja ar vīru, kādas rūpējās par bērniem, citas vārīja pienu. Tiklīdz atskanēja Krišnas flauta, viņas atstāja visu. "Kurp dodies?" Vīrs, brālis, tēvs: "Kur dodies?" "Nē, vienalga. Skan Krišnas flautas skaņas. Mēs neko nezinām." Tā ir ziedošanās, augstākā līmeņa. Čaitanja Mahāprabhu bija tik stingrs, ka sieviete nevarēja pienākt tuvu, lai izrādītu cieņas apliecinājumus. No neliela attāluma. Čaitanja Mahāprabhu kā sanjāsī bija tik stingrs. Protams, ir jābūt principam, bet īpaši jūsu valstī to nevar tik stingri ievērot. Bet vismas jābūt piesardzīgam. Čaitanja Mahāprabhu bija tik stings - Viņš slavina gopī mīlestību pret Krišnu. Gopī mīlestība nav kas parasts. Tā ir pārpasaulīga. Citādi kā gan to atzīst Čaitanja Mahāprabhu? Kā Šukadēva Gosvāmī novērtēja Krišnas līlas? Šī Krišnas līla nav kas parasts. Tā ir garīga. Ja vien neatrodamies bhakti-jogā, viņiem nevajag saprast, kādas ir gopī rotaļas ar Krišnu. Tas būtu bīstami. Narotama Dāsa Thākurs saka:
- rūpa-raghunātha-pade hoibe ākuti
- kabe hāma bujhabo se jugala-pīriti
- (Lālasāmayī Prārthanā 4)
Jugala-pīriti: mīlestības pilnas rotaļas starp Rādhu un Krišnu. Jugala nozīmē "pāris", pīriti nozīmē "mīlestība". Narotama dāsa Thākurs, augsta līmeņa vaišnavs, teica, "Kad es spēšu saprast?" Nevis "Esmu visu sapratis". Nevis "Esmu visu sapratis". Tas ir labi, vigjānam, bhagavat-tattva-vijñānaṁ. Tā mums būtu jābūt ļoti uzmanīgiem, lai saprastu šo zinātni. Un zinātni var saprast ar garīgā skolotāja žēlastību. Tādēļ Višvanātha Čakravartī Thākurs saka: yasya prasādād. Vispirms mēģiniet iepriecināt savu garīgo skolotāju. Tad mēģiniet saprast. Tā ir dižena zinātne.
- tad viddhi praṇipātena
- paripraśnena sevayā
- upadekṣyanti te jñānaṁ
- jñāninas tattva-darśinaḥ
- (BG 4.34)
Tāds ir process. Virpims uzticiet sevi. "Kungs, es jums uzticu sevi." "Labi." "Nu man tas nepatīk." Kā tas ir? Kas ir šī sevis uzticēšana, "Nu man tas nepatīk"? Tas nozīmē, ka neesam sevi uzticējuši. Sevis uzticēšana nenozīmē "Nu essevi uzticu, un, ja tu mani neiepriecināsi, neapmierināsiet manus jutekļus, tad man tas nepatīk." Tā nav sevis uzticēšana. Sevis uzticēšanas piemēru debis Bhaktivinoda Thākurs: suns. Ļoti labs piemērs. Suns sevi saimniekam uztic pilnīgi. Pat ja saimnieks viņu nogalina, tas neiebilst. Tāds piemērs.
- vaiṣṇava ṭhākura, tomāra kukkura
- bhuliyā jānaha more
"Vaišnava Thākur, mans dārgais, mans godājamais garīgais skolotāj, tu esi labākais no Vaišnaviem. Lūdzu, pieņem mani kā savu suni." Tā ir sevis uzticēšana. Īsta sevis uzticēšana sākas:
- mayy āsakta-manāḥ pārtha
- yogaṁ yuñjan mad-āśrayaḥ
- (BG 7.1)
Āśrayah. Āśraya loiyā bhaje kṛṣṇa tāre nāhi tyāje (Narottama dāsa Ṭhākurs). Tas, kurš garīgi kalpo, pieņem kvalificēta garīgā skolotāja patvērumu, vienmēr atradīsies Krišnas patvērumā. Viņš tādu pieņems. Āśraya loiyā bhaje kṛṣṇa tāre nāhi tyāge āra saba more akaraṇa(?). Citi vienkārši tērēs savu laiku, tas arī viss. Tā ir bhagavad-bhakti-joga. Ādau gurv-āśrayaṁ sad-dharma-pṛcchā, sādhu-mārga-anugamanam (Brs. 1.1.74.).