LV/Prabhupada 1018 - Sākumā Mums Jāgodina Rādha-Krišna Lakšmi-Nārājana līmenī

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Sākumā Mums Jāgodina Rādha-Krišna Lakšmi-Nārājana līmenī
- Prabhupāda 1018


730408 - Lecture SB 01.14.44 - New York

Pradjumna: Tilkojums: "Vai arī tu jūties iztukšots visu laiku, jo vari zaudēt savu tuvāko draugu Kungu Krišnu? Ak, mans brāli, Ardžuna, es nevaru iedomāties citu iemeslu tavai nomāktībai."

Prabhupāda: Krišna bija tuvs Ardžunas draugs. Ne tikai Ardžunam, visiem Pādnaviem. Viņi nespēj izturēt attālināšanos no Krišnas. Tā ir Krišnas bhaktas pazīme. Čaitanja Mahāprabhu teica, ka viņam nav mīlestības uz Krišnu. Tas pants... Na prema-gandho ’sti (ČČ Madhja 2.45). "Tātad Tu nemīli Krišnu? Tu vienmēr raudi Krišnas dēļ, un tomēr Tu saki, ka Tu nemīli Krišnu?" "Nē, es raudu tikai izskata dēļ. Patiesībā es neesmu Krišnas bhakta." "Kāpēc?" "Ja es būtu Krišnas bhakta, kā gan es varētu dzīvot bez Viņa?" Es tomēr neesmu nomiris. Tas nozīmē, ka es nemīlu Krišnu." Tāda ir mīlestības pazīme - mīlētājs nevar izdzīvot ne mirkli bez mīļotā sabiedrības. Tā ir mīlestības pazīme. Tātad šī mīlestība var tikt atzinīgi novērtēta tikai starp Rādhu un Krišnu, vai arī starp gopī un Krišnu. Citādi ne. Patiesībā mēs nezinām, kāda ir mīlestības nozīme. Tāpat kā Čaitanja Mahāprabhu teica, ka

āśliṣya vā pāda-ratāṁ pinaṣṭu mām
adarśanān marma-hatāṁ karotu vā
yathā tathā vā vidadhātu lampaṭo
mat-prāṇa-nāthas tu sa eva nāparaḥ
(ČČ Antja 20.47, Šikšāštaka 8)
yugāyitaṁ nimeṣeṇa
cakṣuṣā prāvṛṣāyitam
śūnyāyitaṁ jagat sarvaṁ
govinda-viraheṇa me
(ČČ Antja 20.39, Šikšāštaka 7)

Govinda-vira. Vira nozīmē atšķirtību. Tas ir, Rādharānī... Čaitanja Mahāprabhu spēlēja Šrīmatī Rādharānī lomu. Krišna, kad Viņš nespēja Sevi saprast... Krišna ir neierobežots. Viņš ir tik neierobežots, ka Pats Krišna nespēj saprast. Tas ir neierobežoti. Neierobežotais nespēj saprast Viņa neierobežotību. Tādēļ Krišna pieņēma Šrīmatī Rādharānī ekstāzi, un nu tiek saukts par Šrī Čaitanju Mahāprabhu. Tas attēls ir ļoti jauks. Krišna, pieņemot ekstāzi, Rādharānī mīlestību, parādās kā Šrī Čaitanja Mahāprabhu. Śrī-kṛṣṇa-caitanya rādhā-kṛṣṇa nahe anya (Šrī Guru-parampara 6.). Godinot Kungu Čaitanju Mahāprabhu, jūs vienlaicīgi godināt Rādhu un Krišnu. Rādhu-Krišnu godināt ir ļoti grūti. Tādēļ, lai ko mēs godinātu, tā ir Rādha- Krišnas forma Viņa nārājana Veidolā - Lakšmī-Nārājana. Sākumā mums jāgodina Rādha-Krišna Lakšmī-Nārājana līmenī, ar cieņu un pazemību, ļoti stingri sekojot likumiem un norādījumiem. Citādi Rādha-Krišna Vrindāvanā. Bhaktas negodina Krišnu, jo Viņš ir Dievs, bet viņi godina Krišnu. Ne godina - tas ir kas pārāks par godināšanu. Tā ir vien mīlestība. Tāpat kā mīlēt savu iemīļoto. Tas nenozīmē godināt. Tas ir spontāni, sirdslieta. Tāds ir Vrindāvanas stāvoklis. Lai gan mēs neesam augstākajā Vrindāvanas līmenī, tomēr, ja mēs nejūtam atšķirtību no Krišnas, tad mums jāzina, ka mēs joprojām neesam pilnīgi Krišnas bhaktas. Tas ir vēlami: atšķirtības jūtas.