LV/Prabhupada 1019 - Ja Kalpojat Krišnam, Krišna Jūs Atalgos Simtkārtīgi

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Ja Kalpojat Krišnam, Krišna Jūs Atalgos Simtkārtīgi
- Prabhupāda 1019


730408 - Lecture SB 01.14.44 - New York

Tādēļ Judištirs Mahārādžš spēja saprast, ka Krišna vairs nav uz šīs planētas, tādēļ viņš redzēja tik daudz nelabvēlīgu zīmju. Kad Ardžuna atgriezās, viņš jautāja, "Kāpēc tu esi tik drūms? Vai esi darījis šo? Vai to?" Visu. Nu viņš secina: "Es domāju, ka tavas lielās sēras ir Krišnas atšķirtības dēļ, tāpat kā es to sajutu. "Kaccit preṣṭhatamenātha. Preṣṭhatamenātha, tā ir visaugstākā pakāpe. Tāpat kā angļu valodā ir pamata, salīdzinošā un pārākā pakāpe, tā arī sanskritā. Preštha nozīmē pamata, preštha parā ir salīdzinošā un prešthama ir pārākā pakāpe. Krišna ir prešthama, iemīļotais, pārākajā pakāpē. Kaccit preṣṭhatamena atha. Preṣṭhatamenātha hṛdayenātma-bandhunā. Atma-bandhu, suhṛt. Sanskritā ir dažādi termini, atma-bandhu, suhṛt, bandhu, mitra - tie visi nozīmē draugs, bet dažādās pakāpēs. Mitra nozīmē parasts draugs. Tāpat kā jums ir "viņš ir mans draugs", bet tas nenozīmē, ka viņš ir man tuvs draugs. Labākais draugs ir suhrit. Suhrit nozīmē "nenovērtējams". Ja domājat par kādu, kā viņš būs laimīgs, to sauc par suhrit.

Hṛdayenātma-bandhunā. Krišna vienmēr domāja par Ardžunu, tādas bija attiecības. Krišna saka, sādhavo hṛdayaṁ mahyaṁ (ŠB 9.4.68). Tāpat kā bhakta vienmēr domā par Krišnu, līdzīgi Krišna domā par savu bhaktu. Viņš domā vairāk. Tādas ir attiecības.

ye yathā māṁ prapadyante
tāṁs tathaiva bhajāmy aham
(BG 4.11)

Ja domājat par Krišnu divdesmit četras stundas, Krišna domās par jums divdesmit sešas stundas. Krišna ir tik laipns. Ja jūs veicat Krišnam kādu kalpošanu, Krišna jūs atalgos simtkārt. Bet cilvēki to nevēlas. Viņi domā: "Kāds gan būs labums, kalpojot Krišnam? Labāk kalpošu savam sunim." Tas ir pārpratums. Un mūsu mēģinājums ir atmodināt snaudošo mīlestību uz Krišnu. Visiem ir mīlestība - ir mīlestības uzkrājums - bet tas tiek lietots nepareizi. Viņi nezina, kur likt šo mīlestību, lai... Tā kā viņi nezina, viņi ir neapmierināti.

Mūsu Krišnas apziņas kustība ir vienkārši domāta cilvēku izglītošanai, ka "Jūs mīlat. Jūs dzenaties pēc piemērota mīlētāja, kurš var mīlēt arī jūs. Bet to jūs šajā materiālajā pasaulē noskaidrot nevarat. To jūs noskaidrosiet, kad mīlat Krišnu." Tāda ir mūsu Krišnas apziņu. Tas nav nekas virspusējs vai sagudrots. Visi var saprast, ka "es vēlos kādu mīlēt". Alkst. Bet viņš ir neapmierināts, jo nemīl Krišnu. Tas ir (neskaidri). Tikai ja jūs atgūstat Krišnas mīlestības garu, tad jūs esat pilnīgi, jūs būsiet pilnīgi apmierināts, yayātmā samprasī..., suprasīdati (ŠB 1.2.6). Mēs mēģinām būt mierīgi, pilnīgi apmierināti. Šī pilnīgā apmierinātība var tikt sasniegta, kad iemācāties, kā mīlēt Krišnu. Tas ir noslēpums. Citādi jūs nespējat. Jo... Jo jūs vēlaties mīlēt un būt apmierināti - tas ir pilnīgi, kad jūs nonākat Krišnas mīlestības līmenī.