LV/Prabhupada 1027 - Mana Sieva, Bērni, Sabiedrība ir Mani Kareivji. Ja Es Esmu Briesmās, Viņi Man Palīdzēs

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Mana Sieva, Bērni, Sabiedrība ir Mani Kareivji. Ja Es Esmu Briesmās, Viņi Man Palīdzēs
- Prabhupāda 1027


731129 - Lecture SB 01.15.01 - New York

Jūs nevarat pārkāpt Krišnas likumus, dabas likumis, tas nav iespējams. Jūs nebūt neesat neatkarīgi. Bet šie nelieši to nesapratīs. Viņi vienmēr domā, ka esam neatlarīgi. Tāds ir visu nelaimju cēlonis. Neviens nav neatkarīgs. Kā gan jūs varat būt neatkarīgi? Neviens nav neatkarīgs, ne arī jūs varat būt neatkarīgs. Faktiski, kas gan var būt neatkarīgs? Šeit jūs sēžat, tik daudz zēnu un meiteņu, kurš var teikt, ka ir no visa neatkarīgs? Nē, neviens. Tā ir mūsu kļūda, un, nepareizi izmantojot savu netakarību, mēs ciešam šajā materiālajā pasaulē tik daudzos veidos. Tas ir jāmaina. Tas jāaptur. Tāda ir Krišnas apziņas kustība. Čaitanja Mahāprabhu ir sludinājis, jīvera svarūpa haya nitya kṛṣṇa dāsa (ČČ Madhja 20.108-109). Mēs, dzīvās būtnes, esam mūžīgi Krišnas kalpi. Tāds ir mūsu stāvoklis. Bet ja mēs noliedzam šo stāvokli, "kāpēc man jākļūst par Krišnas kalpu? Es esmu neatkarīgs", tad sākas tūlītējas ciešanas. Kṛṣṇa bhuliya jīva bhoga vañcha kare... Tiklīdz jūs vēlaties baudīt neatkarīgi, tūdaļ... Tas nozīmē, jūs tūdaļ notver maija.

kṛṣṇa bhuliya jīva bhoga vāñchā kare
pāśate māyā tāre jāpaṭiyā dhare

To saprast ir ļoti viegli. Tāpat kā ja jums nerūp valdības likumi, ja vēlaties dzīvot neatkarīgi, tas nozīmē, ka esat policijas spēku pakļautībā. Jums nav jārada, tie jau pastāv. Mūsu stāvoklis ir vienmēr būt atkarīgiem no Dieva. Mums tas jāsaprot. Tā ir Krišnas apziņa. Tādēļ Bhaktivinoda Thākura ir dziedājis:

mānaso deho geho, yo kichu mora,
arpilun tuyā pade nanda-kiśora

Tāda kļūda joprojām tiek pieļauta - esmu neatkarīgs, valdnieks, un mani kareivji, mana sabiedrība, ģimene vai - tik daudz kas ir radīts -, bet

dehāpatya-kalatrādiṣv
ātma-sainyeṣv asatsv api
teṣāṁ nidhanaṁ pramattaḥ
paśyann api na paśyati
ŠB 2.1.4

Tāpat kā vīri cīnās, kā Hitlers uzsāka karu, tik daudz kari ir uzsākti. Šis cilvēks paziņo, visi domā, ka ir neatkarīgi. Mēs domājam, ka mums ir tik daudz kareivju, tik daudz atombumbu, tik daudz lidmašīnu, ka mēs uzvarēsim. Līdzīgi katrs no mums domā, ka ir neatkarīgi, "Mana sieva, mani bērni, mana sabiedrība ir mani kareivji. Ja esmu briesmās, viņi man palīdzēs." Tā tas notiek. To sauc par maiju. Pramattaḥ teṣāṁ nidhanaṁ paśyann api na paśyati. Tā kā mēs esam kā traki pēc tā sauktās neatkarības no Dieva, mēs domājam, ka tas mums palīdzēs, aizsargās, bet tā ir maija. Teṣāṁ nidhanam, visi tiks iznīcināti. Neviens nespēs mūs aizsargāt. Ja vēlamies īsto aizsardzību, mums jāsaņem aizsardzība no Krišnas. Tāds ir Bhagavad-gītas norādījums, sarva-dharmān parityajya mām ekaṁ śaraṇaṁ vraja (BG 18.66). Nelieti, tu domā, ka tik daudz lietu tevi aizsargās. Tas nebūs iespējams. Jums pienāks gals, tā sauktais aizstāvis, draugi, kareivji - tiem visiem pienāks gals. Nepaļaujieties uz tiem. Sarva-dharmān parityajya mām ekaṁ śaraṇam (BG 18.66)... Tikai uzticiet sevi Man, un Es jūs aizsargāšu. Ahaṁ tvāṁ sarva-pāpebhyo mokṣayiṣyāmi mā śucaḥ. Tāda ir šitā aizsardzība.