LV/Prabhupada 1028 - Visi šie Politiķi Bojā Situāciju

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Visi šie Politiķi Bojā Situāciju
- Prabhupāda 1028


731129 - Lecture SB 01.15.01 - New York

Prabhupāda: Visi aplami domā, ka ir neatkarīgi, bet viņi ir atkarīgi. Taču viņš ir atkarīgs nepareizā veidā. Tāda ir materiālās civilizācijas kļūda. Viņ domā, ka tiks aizsargāti uz svārstīga līmeņa, materiālajā pasaulē. Mums jāpieņem Krišnas patvērums. Krišna ir ļoti draudzīgs pret mums visiem. Tādēļ viņš no Vaikunthas ierodas, lai paziņotu par to. Tā ir Bhagavad-gīta. Tas sīki izklāstīts Šrīmad-Bhāgavatam. Tas ir vienīgais. Krīzes, problēmas - ar tām cilvēki saskaras bieži. To es teicu lidostā. Reportieris man jautāja: "Kāds ir risinājums nākamajām krīzēm?" Risinājums ir Krišnas apziņa, kas jau ir, bet tu, nelieti, to nepieņem. Risinājums jau ir pieejams. Ja arābi domātu, ka šī nafta ir Krišnas īpašums, pircēji arī uzskatītu, ka tas ir Krišnas īpašums, arī viņi tam piekristu. Arī Amerikai jāpiekrīt, ka Amerika ir Krišnas īpašums. Ja domājat, ka arābu nafta ir Krišnas, Dieva, īpašums, mums tas jāpaņem ar varu. Kāpēc tad arābiem nebūtu jāatļauj ierasties no tuksneša un dzīvot Amerikā? Bet viņi ir muļķi, viņi neieradīsies, viņiem ir Apvienotās Nācijas. Bet Apvienotās Nācijas vienkārši nozīmē pieļaut kļūdas. Tas arī viss. Tāds ir viņu darbs. Kāpēc neapvienoties? Jā, šī arābu nafta ir Krišnas īpašums. Līdzīgi Austrālijā, Āfrikā, šajā Amerikas zemē, tik liels zemes gabals, bet "nē, jūs šeit ierasties nevarat šeit ienākt. Vau, vau." Viņi saka, imigrācijas dienests. Redzat. "Vau vau dienests".

Šīs muļķības, šie nelieši, visi šie politiķi, viņi bojā situāciju, bet viņi arī ir tik lieli muļķi, viņi nepieņem risinājumu. Pieņemiet Krišnas apziņu, un viss tiks atrisināts. Tas ir fakts. Mūdha, bet viņi ir tādi muļķi, duškritinas, un grēcīgi. Na māṁ duṣkṛtina mūḍhāḥ prapadyante narādhamāḥ, zemākie no cilvēkiem. Vienmēr atceries, ka mūsu sludināšanas darbā mums jāsaskaras ar šiem cilvēkiem. Duškritina nozīmē grēcīgs. Mūdha, muļķis, nārādhamāh, zemākais no cilvēkiem, un māyayāpahṛta-jñānā, un viņi ļoti daudz domā, attīstīti izglītībā, bet vislielākie muļķi: maija atņēmusi viņu zināšanas, māyayāpahṛta-jñānā. Āsuri bhāvam āśritāḥ Kāpēc kas tāds? Jo viņi ir bezdievji, vienīgā vaina ir bezdievība. Āsuri bhāvam āśritāḥ. Tā kā viņi pieņēmuši nostāju "Dieva nav". Šie lielie zinātnieki mēģina pierādīt, ka Dieva nav, "Viss radies no matērijas, ķimikālijām, ūdens radies no ķimikāliju kombinācijas, ūdeņraža un skābekļa. Tās ir..." Visas muļķa teorijas, un tās iegūst Nobeļa prēmiju. Viņi iegūst Nobeļa prēmiju. Tāds ir stāvoklis.

Tādēļ no šī panta jums būtu jāzina... Evaṁ kṛṣṇa-sakhaḥ kṛṣṇo bhrātrā rājñā vikalpitaḥ, nānā-śaṅkā... Šie nelieši... Mūsu vecākais brālis papildina. "Tāds ir cēlonis..." "Tāds ir cēlonis", "tāds ir cēlonis", "tāds ir cēlonis". Bet vienīgais cēlonis ir Krišnas aizmiršana, ko viņi nezina. Vienīgais cēlonis.

kṛṣṇa bhuliya jīva bhoga vāñchā kare
pāśate māyā tāre jāpaṭiyā...

Tāds ir cēlonis. Mēģiniet sludināt šo kultu. Bet ne visi to pieņems, pat ja pieņems tikai pāris procenti, viens procents no visas populācijas. Tāpat kā debesīs ir tikai viens mēness un miljons zvaigžņu. Tās ir bezjēdzīgas. Kāda ir miljons zvaigžņu nozīme? Bet viens mēness izkliedē visu nakts tumsu. Līdzīgi vismaz tie, kas pieņēmuši Krišnas apziņu, kļūst par mēnesi un izgaismo pasauli. Tā sauktie jāņtārpiņi nebūs spējīgi veikt neko. Tas ir fakts. Nepalieciet par jāņtārpiņu. Vienkārši esiet saule un mēness. Tad jūs... Cilvēki būs laimīgi, jūs būsiet laimīgi.

Liels jums paldies.

Bhaktas: Džaja Prabhupāda!