LV/Prabhupada 1043 - Mēs Nedzeram Kokakolu. Mēs Nedzeram Pepsikolu. Mēs Nesmēķējam



751002 - Lecture SB 07.05.30 - Mauritius

Ja kāds pieķēries šim materiālajam dzīvesveidam, viņš nespēj saprast, nevar būt pārliecināts par Krišnas apziņu. Bhagavad-gītā arī teikts, ka

bhogaiśvarya-prasaktānāṁ
tayāpahṛta-cetasāṁ
vyavasāyātmikā buddhiḥ
samādhau na vidhīyate
(BG 2.44)

Tie, kas pārāk pieķērušies materiālistiskajam dzīvesveidam - nozīmē jutekļu apmierināšanu... Materiālistiskais dzīvesveids nozīmē jutekļu apmierināšanu. Kāda ir atšķirība starp garīgo dzīvi un materiālo dzīvi? Šie zēni no Eiropas un Amerikas pieņēmuši šo garīgo dzīvi; tas nozīmē, ka viņi pārtraukuši apmierināt jutekļus. Nekāda aizliegta seksa, gaļas ēšanas, azartspēļu un intoksikāciju. Tas ir materiālistisks dzīvesveids. Kur gan citādi ir atšķirība starp šo un citām dzīvēm?

Ja mēs pieturamies pie materiālistiska dzīvesveida, Krišnas apziņas kustību saprast ir ļoti, ļoti grūti. Matir na kṛṣṇe parataḥ svato vā mitho 'bhipadyeta gṛha-vratānām. Kāpēc? Adānta-gobhiḥ. Adānta nozīmē nekontrolēts. Nekontrolēts. Mūsu jutekļi ir nesavaldīti. Šorīt, kad es staigāju pa pludmali, mēs atradām tik daudz ko - Kokakolas bundžu, cigarešu pakas un tik daudz ko citu. Kāpēc vajadzīga šī Kokakola? Mūsu Sabiedrībā kas tāds nav vajadzīgs. Mēs nedzeram Kokakolu. Mēs nedzeram Pepsikolu. Mēs nesmēķējam. Tik daudz kas ar reklāmas palīdzību tiek pārdots tirgū lielos daudzumos, par upuriem padarot nabagapircējus... Bet viņus sauc par nevajadzīgiem. Pēc šīm lietām nav vajadzības. Bet adānta-gobhiḥ, tā kā jutekļi netiek kontrolēti, viņi nodarbojas ar biznesu. Viņi nodarbojas ar biznesu, nevajadzīgi. Mums jāsavalda jutekļi. Ja mēs patiesi vēlamies garīgo dzīvi, ja mēs patiesi vēlamies atbrīvoties no materiālajām važām, mums jāiemācās, kā kontrolēt jutekļus. Tas ir vēlami. Tāds ir cilvēka dzīves mērķis. Tāds ir cilvēka dzīves mērķis. Cilvēka dzīve nav domāta, lai dzīvotu kā kaķi, suņi un cūkas. Tā nav cilvēka dzīve.