SK/Prabhupada 0885 - Duchovný pôžitok nekončí. Zvyšuje sa

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
Go-previous.png Predchádzajúca stránka - video 0884
Nasledujúca stránka - video 0886 Go-next.png

Duchovný pôžitok nekončí. Zvyšuje sa.
- Prabhupāda 0885


730413 - Lecture SB 01.08.21 - New York

Iba požehnaná živá bytosť dostane túto príležitosť Krišnovej spoločnosti a spoločnosti Krišnovho ​​oddaného. Potom sa jeho život stáva úžasný, mimoriadny.

ei rūpe brahmāṇḍa bhramite kona bhāgyavān jīva
guru-kṛṣṇa-kṛpāya pāya bhakti-latā-bīja
(CC Madhya 19.151)

Táto bhakti-lata-bija, semienko oddanej služby, spievanie Hare Krišna mantry. Takže Kuntídeví zdôrazňuje, že "Kto je tento človek, alakṣya, neviditeľný?" Tu, Krišna. "Krišna? Existuje toľko Krišnov." Vāsudevāya, Vasudevov syn. "Existuje mnoho Vāsudevov." Nie, Nanda-gopaya, nandanāya (SB 1.8.21), nevlastný syn Maharádža Nandy. Trikrát ona na to poukazuje: "Tu je Krišna." Krišna, ktorý sa oficiálne narodil ako syn Devakí a Vasudevu, ale On sa teší zo spoločnosti matky Yašody a Nandy Maharádža - detská spoločnosť. Toto sú Krišnove zábavy.

Takže ānanda-līlāmaya-vigrahaya. Ānanda-līlā, Krišnova ​​līlā, zábavy sú všetky radostné. Ānanda-līlāmaya. Ānandamayo 'bhyāsāt (Vedānta-sūtra 1.1.12). On je svojou povahou ānandamaya. Krišna, nikdy nenájdete Krišnu ako veľmi nešťastného. Krišna nie je nikdy nešťastný. Krišna je vždy šťastný. Preto nanda-gopa-kumārāya govindāya (SB 1.8.21). On je šťastný, a ktokoľvek, kto sa ním združuje, on je tiež šťastný. Govindāya. My chceme len zmyslový pôžitok. Go znamená zmysly. Takže ak sa budete asociovať s Krišnom, môžete si vychutnať vaše zmysly bohato. Rovnako ako tie gopí tancujú s Krišnom. Takže tam tiež nie je nedostatok zmyslových pôžitkov. Ale to nie je tento zmysel, hrubý zmyslový pôžitok. To je duchovný zmysel. To je duchovný zmysel. Ānanda-cinmaya-sad-ujjvala-vigrahasya (BS 5.32). My spievame každý deň. Tento zmysel dostanete,.... ten pravý zmyslový pôžitok je ānanda-cinmaya, cinmaya, ....v duchovnom svete. Nie tento ānanda (pôžitok) tretej triedy s týmito telesnými zmyslami. Toto nie je ānanda. To je ilúzia. To je ilúzia. My si myslíme že "Ja si užívam," ale toto nie je ānanda. Tento ānanda nie je skutočný, pretože nemôžeme si užívať hmotného zmyslového potešenia príliš dlho. Každý má skúsenosti. Je tomu koniec. Je tomu koniec. Ale duchovný pôžitok nekončí. Zvyšuje sa. To je rozdiel. Ānanda-cinmaya-sad-ujjvala-vigrahasya govindam ādi-puruṣam (BS 5.32).

Takže musíte sa združovať s Govindom. Tu je tiež, tu sa hovorí, govindāya namo namaḥ: "Ja skladám úctivé poklony Góvindovi." Takže toto hnutie pre vedomie Krišnu je tak pekné, dostanete sa priamo do kontaktu s Govindom. Toto uctievanie Božstva je tiež v priamom kontakte s Govindom. Śrī-vigrahārādhana-nitya-nānā-śṛṅgāra-tan-mandira-mārjanādau. Táto vigraha, Božstvo Krišnu, toto je tiež Krišnova ​​milosť. Vzhľadom k tomu, že Krišna je ālakṣya, neviditeľný, ako vidíte, On sa stal viditeľným pre vášu potrebu. Napriek tomu ... To nie je to, že Krišna je kameň alebo Krišna je drevo alebo Krišna je kov. Krišna je vždy Krišna. Ale On sa objaví ... Vzhľadom k tomu, že vy nemôžete vidieť nič iné, okrem dreva, kameňa a kovu, On sa zjavuje ako to drevo, kameň alebo kov. Ale On nie je drevo, kameň alebo kov. Získate rovnaké podmienky ako Krišna osobne, keď sa budete s ním združovať, keď sa spojíte. Budete sa stýkať s Krišnom. Ale v súčasnej dobe, pretože Krišna je neviditeľný, preto On si veľmi láskavo vzal formu, ktorá je vami viditeľná. To je Krišnova ​​milosť. Nemyslite si, "Oh, tu je Krišna, kamenný Krišna." Krišna je všetko. Krišna je všetko, tak Krišna je tiež kameň. Krišna je tiež kameň, ale On nie je ten kameň, ktorý nemôže konať. Krišna môže konať aj vo forme kamennej. Krišna pôsobí tiež v kovovej forme. A vy to budete vnímať. Svayam eva sphuraty adaḥ. Čím viac budete slúžiť, takzvaný kameň bude s vami tiež hovoriť . Existuje mnoho príkladov, ako je tento.