UK/BG 11.13
TEXT 13
- татраіка-стгам̇ джаґат кр̣тснам̇
- правібгактам анекадга̄
- апаш́йад дева-девасйа
- ш́арı̄ре па̄н̣д̣авас тада̄
Послівний переклад
татра—там; ека-стгам—в одному місці; джаґат—всесвіт; кр̣тснам—повністю; правібгактам—розділений; анекадга̄—на багато; апаш́йат—міг бачити; дева-девасйа—Верховного Бога-Особи; ш́арı̄ре—у всесвітній формі; па̄н̣д̣авах̣—Арджуна; тада̄—тоді.
Переклад
В цей час Арджуна міг споглядати у всесвітній формі Господа безмежні простори всесвіту, зосереджені в одному місці, хоча й розділені на багато-багато тисяч.
Коментар
П О Я С Н Е Н Н Я : Тут дуже велике значення має слово татра («там»). Воно вказує на те, що всесвітня форма Кр̣шн̣и відкрилась Арджуні, коли обидва вони сиділи в колісниці. Інші люди, присутні на полі бою, не могли спостерігати цієї форми, бо Кр̣шн̣а явив видіння її лише Арджуні. В тілі Кр̣шн̣и Арджуна міг спостерігати тисячі планет. Як ми знаємо з ведичних писань, існує безліч світів і планет. Одні створено із землі, другі — із золота, а треті — з коштовних каменів. Одні дуже великі, інші — трохи менші тощо. Сидячи в колісниці, Арджуна бачив їх усі. Але жодна людина не могла зрозуміти того, що відбувалось між Кр̣шн̣ою й Арджуною.