LV/Prabhupada 0128 - Es Nekad Nemiršu

Revision as of 09:32, 2 October 2018 by Vanibot (talk | contribs) (Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)


Press Conference -- July 16, 1975, San Francisco

Reportieris: Cik daudz biedru ir Apvienotajām Valstīm? Man teica, ka divi tūkstoši. Vai tas, rēķinot aptuveni, ir pareizi?

Prabhupāda: To viņi var teikt. Džajatīrtha: Nu, mūsu atspoguļotie rādīji ir, ka vispasaules biedrība ir desmit tūkstoši. Cik daudz tas ir no Apveinotajām Valstīm, nav tieši sadalīts.

Reportieris: Es reiz strādāju pie stāsta par šo kustību pirms pieciem gadiem, un toreiz rādītāji bija divi tūkstoši arī Apvienotajās Valstīs.

Prabhupāda: Tas [skaits] pieaug.

Reportieris: Tas pieaug?

Prabhupāda: Ak, jā. Noteikti.

Džajatīrtha: Es teicu, ka vispasaules statistika norāda uz desmit tūkstošiem.

Reportieris: Jā, es sapratu. Vai varat man pateikt, cik jums gadu?

Džajatīrtha: Viņš vēlas zināt jūsu vecumu, Šrīla Prabhupāda.

Prabhupāda: Pēc viena mēneša man būs astoņdesmit.

Reportieris (2): Astoņdesmit?

Prabhupāda: Astoņdesmit gadu.

Reportieris: Kas notiks...

Prabhupāda: Es piedzimu 1896. gadā, nu jūs varat izskaitļot.

Reportieris: Kas notiks ar kustību Apvienotajās Valstīs, kad jūs nomirsiet?

Prabhupāda: Es nekad nemiršu.

Bhaktas: Džaja! Haribol!

Prabhupāda: Es dzīvošu savās grāmatās, un jūs tās izmantosiet.

Reportieris: Vai jūs gatavojat pārņēmēju?

Prabhupāda: Jā. Mans Guru Maharādžs ir šeit. Kur ir mana Guru Maharādža fotoattēls? Es domāju... Šeit [tas] ir.

Reportieris: Kāpēc Harē Krišna kustība neiesaistās sabiedrības protestos?

Prabhupāda: Mēs esam labākie sabiedrības darbinieki. Cilvēki ir muļķi un blēži. Mēs mācām viņiem jauku Dieva apziņas ideju. Mēs esam labākie sabiedrības darbinieki. Mēs apturēsim visa veida noziegumus. Kāds ir jūsu sabiedriskais darbs? Radīt hipijus un noziedzniekus. Tas nav sabiedriskais darbs. Sabiedrības darbs nozīmē, ka iedzīvotājiem jābūt ļoti mierīgiem, gudriem, saprātīgiem, ar Dieva apziņu, pirmšķirīgiem cilvēkiem. Tas ir sabiedriskais darbs. Vai tas, ka jūs radāt kādu cilvēku ceturto kārtu, piekto kārtu, desmito kārtu, ir sabiedrisks darbs? Mēs to [sabiedrisko darbu] darām. Šeit ir pirmšķirīgi cilvēki. Viņiem nav sliktu ieradumu, nav aizliegtu dzimumsakaru, viņi neēd gaļu un nespēlē azartspēles. Viņi visi ir jaunieši. Viņi nav atkarīgi no kā tāda. tas ir sabiedrisks darbs.

Bhaktadāsa: "Šrīla Prabhupāda, viņi vēlas zināt, kāda būs Harē Krišna kustības politiskā ietekme."

Prabhupāda: Ja tiks uzsākta Harē Krišnas kustība, viss tiks uzspodrināts. Yasyāsti bhaktir bhagavaty akiñcanā sarvair guṇais tatra samāsate surāḥ (SB 5.18.12). Ja šī Dieva apziņa tiek izplatīta, tad ikviens būs nevainojami kvalificēts. Bet bez Dieva apziņas tā sauktajai izglītībai, kā mēs apspriedāmies no rīta, nav [nekādas] vērtības. Tie ir tukši vārdi.

Prabhupāda: Kāds bija mūsu sarunas temats?

Bahulāšva: Šorīt psiholoģija.

Prabhupāda: Rezultātā studenti krīt no vilšanās torņa. Un viņus aizsargā stikls.

Bahulāšva: Bērklijas nometņu pilsētiņas audzēkņi 60tajos mēdza lēkt no tur esošā zvanu torņa, lai sevi nogalinātu. Tādēļ viņi tur ievietoja stiklu, lai apturētu audzēkņus no lēkšanas. Tā Prabhupāda izsakidroja, kāda ir viņu izglītība, ka pēc tās saņemšanas viņiem jālec, lai izdarītu pašnāvību.

Prabhupāda: Tā nav izglītība. Vidyā dadhāti namratā. "Izglītots" nozīmē, ka viņš ir pazemīgs, maigs, saprātīgs, zināšanām pilns, spējīgs zināšanas pielietot dzīvē, iecietīgs, spēj kontrolēt prātu un jutekļus. Tā ir izglītība. Kās tad šī ir par izglītību?

Reportieris: Vai jūs mēģināt izveidot koledžu?

Prabhupāda: Jā. Mans nākamais mēģinājums ir izglītot saskaņā ar iedalījumu. Pirmā kārta, otrā kārta, trešā kārta un līdz ceturtajai kārtai. Un tad piektā kārta, sestā kārta, kas pieskaitīta automātiski. Tātad ir jābūt pirmās kārtas cilvēkiem, vismaz sabiedrībā, nevainojamai cilvēku kārtai, kas ir apmācīta kontrolēt prātu, valdīt pār jutekļiem, ievērot lielu tīrību, kas iemāca patiesīgumu, iecietību, vienkāršību, dod zināšanas un to praktisko pielietojumu dzīvē, kā arī pilnīgu ticību Dievam. Tāds ir pirmšķirīgs cilvēks.