HU/SB 7.10.70

Revision as of 09:07, 17 August 2019 by Aditya (talk | contribs) (Srimad-Bhagavatam Compile Form edit)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)

Õ Isteni Kegyelme A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada


70. VERS

evaṁ vidhāny asya hareḥ sva-māyayā
viḍambamānasya nṛ-lokam ātmanaḥ
vīryāṇi gītāny ṛṣibhir jagad-guror
lokaṁ punānāny aparaṁ vadāmi kim


SZAVANKÉNTI FORDÍTÁS

evam vidhāni—ily módon; asya—Kṛṣṇának; hareḥ—az Istenség Legfelsőbb Személyiségének; sva-māyayā—transzcendentális energiáin keresztül; viḍambamānasya—közönséges emberi lényként cselekedve; nṛ-lokam—az emberi társadalomban; ātmanaḥ—Övé; vīryāṇi—transzcendentális cselekedetek; gītāni—elbeszélések; ṛṣibhiḥ—nagy szentek által; jagat-guroḥ—a legfelsőbb mesteré; lokam—valamennyi bolygórendszer; punānāni—megtisztítva; aparam—mi mást; vadāmi kim—mondhatnék.


FORDÍTÁS

Az Úr, Śrī Kṛṣṇa emberi lényként jelent meg, mégis számtalan rendkívüli és csodálatos kedvtelést mutatott be saját energiáján keresztül. Mi mást mondhatnék tetteiről azon kívül, amit már a nagy szentek elmondtak? Cselekedetei mindenkit megtisztíthatnak, aki egyszerűen csak a megfelelő forrásból hall róluk.


MAGYARÁZAT

A Bhagavad-gītā és a többi védikus írás alaposan elmagyarázza, hogy az Istenség Legfelsőbb Személyisége, Kṛṣṇa közönséges emberi lényként jelenik meg az emberi társadalomban, de rendkívüli módon cselekszik, az egész világ áldására. Nem szabad az illuzórikus energia hatása alá kerülnünk, s azt hinnünk, hogy az Úr Kṛṣṇa közönséges emberi lény. Akik valóban keresik az Abszolút Igazságot, azok végül megértik, hogy Kṛṣṇa minden (vāsudevaḥ sarvam iti). Az ilyen nagy lelkek rendkívül ritkák. Ennek ellenére ha valaki tanulmányozza az egész Bhagavad-gītāt, úgy, ahogyan van, nagyon könnyen megérti majd Kṛṣṇát. A Kṛṣṇa-tudatú mozgalom igyekszik az egész világgal megismertetni Kṛṣṇát mint az Istenség Legfelsőbb Személyiségét (kṛṣṇas tu bhagavān svayam). Ha az emberek komolyan veszik ezt a mozgalmat, emberi életüket sikerre vihetik.


Így végződnek a Bhaktivedanta-magyarázatok a Śrīmad-Bhāgavatam Hetedik Énekének tizedik fejezetéhez, melynek címe: „Prahlāda, a legkiválóbb a nagy bhakták között