LV/Prabhupada 0109 - Mēs Neatļaujam Nekādus Sliņķus

Revision as of 09:28, 2 October 2018 by Vanibot (talk | contribs) (Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)


Lecture on SB 1.7.24 -- Vrndavana, September 21, 1976

Jūs savu pienākumu veicat ļoti labi. Jūsu "drahma" nozīmē jūsu "noliktais pienākums". Pieņemsim, ka esat inženieris. Jūs savu pienākumu veicat ļoti labi. Vai mediķis, vai biznesmenis, vai kāds cits — visiem kaut kas ir jādara. Jūs nevarat sēdēt, neko nedarot, un gūt iztikai nepieciešamo. Pat ja jūs esat lauva jums jāstrādā. Na hi suptasya siṁhasya praviśanti mukhe mṛgāḥ. Tas ir... Materiālā pasaule ir tāda. Pat ja jūs esat tik spēcīgs kā lauva, jūs nevarat aizmigt. Ja domājat, ka " es esmu lauva, meža valdnieks. Ļaujiet man gulēt, un dzīvnieks ienāks manā mutē pats." Nē, tas nav iespējams. Pat ja jūs esat dzīvnieks, jums dzīvnieks ir jānotver. Tas jūs varēsiet ēst. Citādi jums būs jābadojas. Tādēļ Krišna saka: "Niyataṁ kuru karma tvaṁ karma jyāyo hy akarmaṇaḥ." "Jums jāpilda savi pienākumi." Śarīra-yātrāpi ca te na prasiddhyed akarmaṇaḥ. Nedomājiet... Nelietis saka, ka "Krišnas apziņas kustība māca cilvēkiem izbēgt. Viņi ir kļuvuši..." Nē, tas nav Krišnas norādījums. Mēs neļaujam nevienam būt sliņķim. Viņam jābūt nodarbinātam. Tāda ir Krišnas apziņas kustība. Tāda ir Krišnas pavēle. Niyataṁ kuru karma. Ardžuna atteicās cīnīties. Viņš mēģināja būt nevardarbīgs džentlmenis. Krišna viņam to neļāva. "Nē, nē, tu to darīt nevari. Tā ir tava vājība." Kutas tvā kaśmalam idaṁ viṣame samupasthitam: "Tu sevi pierādi kā nelieti. Tas ir anārya-juṣṭam. Tāda veida ierosinājumi ir anārjam, necivilizētam cilvēkam. Nedari to." Tas ir Krišnas... Nedomājiet, ka Krišnas apziņas kustība, tie, kuri ir Krišnas apziņā, kļūs slinki un atdarinās Haridāsu Thākuru. Tā ir Krišnas apziņa. Krišnas apziņa nozīmē, kā norāda Krišna, ka jums jābūt ļoti, ļoti aizņemtam, divdesmit četras stundas. Tāda ir Krišnas apziņa. Nekļūt par sliņķi, kurš ēd un guļ. Nē.

Tātad tā ir "dharmasya glāniḥ". Bet jums jāmaina redzes leņķis. Materiāli saistītajā dzīvē jūsu mērķis ir apmierināt jūsu jutekļus. Un Krišnas apziņa nozīmē, ka jums jāstrādā tādā pašā garā, ar tādu pašu enerģiju, bet jums jāapmierina Krišna. Tāda ir garīgā dzīve. Nevis kļūt par sliņķi. Atšķirība ir, kā teicis autors Krišnadāsa, ātmendriya-prīti-vāñchā tāre bali 'kāma' (Čč Ādi 4.165). Kas ir kāma? "Kāma" nozīmē, ka ir vēlme apmierināt savus paša jutekļus. Tā ir kāma. Kṛṣṇendriya-prīti-icchā dhare 'prema' nāma. Un kas ir "prēma"? "Prēma" nozīmē, ka jūs nodarbināt sevi, lai apmierinātu Krišnas jutekļus. Kāpēc gopī ir tik augstā līmenī? Jo viņu vienīgās pūles bija apmierināt Krišnas jutekļus. Tādēļ Čaitanja Mahāprabhu ieteica: "Ramyā kācid upāsanā vraja-vadhū-vargeṇa yā kalpitā." Viņiem nebija cita darba. Tie, kuri ir Vrindāvanā... Ja viņi patiesi vēlas dzīvot Vrindāvanā, viņu pienākumam jābūt tam, kā apmierināt Krišnas jutekļus. Tā ir Vrindāvana. Nevis "es dzīvoju Vrindāvanā un mēģinu apmierināt savus jutekļus." Tā nav "vṛndāvana-vāsī". Tāda veida dzīve ir... šeit ir tik daudz pērtiķu, suņu un arī cūku; viņi ir Vrindāvanā. Vai vēlaties teikt, ka viņi dzīvo Vrindāvanā? Nē. Ikviens, kurš vēlas apmierināt jutekļus Vrindāvanā, savā nākamajā dzīvē kļūst par suni, cūku vai pērtiķi. Jums tas jāzina. Tātad ir jāmēģina nenodoties savu jutekļu apmierināšanai Vrindāvanā. Tas ir liels grēks. Vienkārši mēģiniet apmierināt Krišnas jutekļus.