LT/Prabhupada 0818 - Dorybės gunoje, jūs galite suprasti visą gėrį: Difference between revisions

(Created page with "<!-- BEGIN CATEGORY LIST --> Category:1080 Lithuanian Pages with Videos Category:Prabhupada 0818 - in all Languages Category:LT-Quotes - 1968 Category:LT-Quotes...")
 
(Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
 
Line 7: Line 7:
[[Category:LT-Quotes - in USA, Seattle]]
[[Category:LT-Quotes - in USA, Seattle]]
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- BEGIN NAVIGATION BAR -- DO NOT EDIT OR REMOVE -->
{{1080 videos navigation - All Languages|Lithuanian|LT/Prabhupada 0817 - Nėra jokios naudos tiesiog dėti antspaudą "Aš esu Krikščionis", "Aš esu Hinduistas", "Aš esu Musulmonas"|0817|LT/Prabhupada 0819 - Ašrama reiškia sąlygos dvasiniam ugdymuisi|0819}}
<!-- END NAVIGATION BAR -->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<div class="center">
<div class="center">
Line 15: Line 18:


<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
{{youtube_right|Y5ct1Y8RRpM|Dans la plateforme de la vertu, vous pouvez comprendre Le Tout-bonté <br/>- Prabhupāda 0818}}
{{youtube_right|sw5sKe5acig|Dorybės gunoje, jūs galite suprasti visą gėrį<br/>- Prabhupāda 0818}}
<!-- END VIDEO LINK -->
<!-- END VIDEO LINK -->


<!-- BEGIN AUDIO LINK (from English page -->
<!-- BEGIN AUDIO LINK (from English page -->
<mp3player>File:681021SB-SEATTLE_clip1.mp3</mp3player>
<mp3player>https://s3.amazonaws.com/vanipedia/clip/681021SB-SEATTLE_clip1.mp3</mp3player>
<!-- END AUDIO LINK -->
<!-- END AUDIO LINK -->


Line 29: Line 32:
Tamāla Kṛṣṇa: Kaip mes patenkame į dorybės guną?
Tamāla Kṛṣṇa: Kaip mes patenkame į dorybės guną?


Prabhupāda: Tiesiog stenkitės laikytis tu keturių principų kuriuos mes paskyrėme: jokių intoksikacijų, jokių azartinių žaidimų, neleistinų lytinių santykių ir mėsos valgymo. Tai viskas. Tai yra dorybė. Tai yra dorybė. Yra šie draudimai. Kodėl? Tam, kad išlaikyti jus dorybėje. Kiekvienoje religijoje... Štai, 10 Dievo įsakymų irgi, aš matau jog "Nežudyk." Tas pats dalykas ir čia, tačiau žmonės nepaklūsta. Tai yra skirtingas dalykas. Ne religingas asmuo... Niekas negali būti religingas, nebent jis yra dorybės gunoje. Aistringas asmuo arba asmuo neišmanyme, jie negali būti pakeliami iki religingo lygmens. Religinis lygmuo reiškia dorybės guna. Tada jūs galite suprasti. Dorybės gunoje, jūs galite suprasti Visą gėrį. Jeigu jūs esate neišmanyme, jeigu jūs esate aistroje, kaip jūs galite suprasti Visą gėrį? Tai neįmanoma. Taigi žmogus turi laikyti save dorybės gunoje, o tai reiškia dorybingas žmogus turėtų laikytis draudimų. Arba jūs laikotės 10 Dievo įsakymų ar šių keturių įsakymų, tas pats dalykas. Tai reiškia jog turi laikyti save dorybėje. Balansas turi būti dorybėje. Bhagavad-gīoje teigiama, paraṁ brahma paraṁ dhāma pavitraṁ paramaṁ bhavān  ([[Vanisource:BG 10.12|BG 10.12]]). Arjuna priėmė Krišna kaip labiausiai tyrą. Kaip tu gali prisiartini prie labiausiai tyro, pats nebūdamas tyras? Taigi tai yra priemonė tapti tyru, nes mes esame užsiteršę. Taigi, kad tapti tyru... Ekādaśī, kodėl mes laikomės? Kad taptumėme švarūs. Brahmacarya tapasya, asketiškumas, atgaila, celibatas, visada laikant protą Krišnos sąmonėje, laikant kūną visada švarų - šie dalykai padės mums išlikti dorybėje. Be dorybės tai neįmanoma. Tačiau Krišnos sąmonė yra tokia puiki, jog žmogui net esant aistros ar neišmanymo gunoje, galu gale jis vistiek būs pakylėtas į dorybės guną, su sąlyga jei jis sutinka laikytis taisyklių, nurodymų ir gieda Hare Krišna. Šis Hare Krišna giedojimas ir taisyklių  bei nurodymų laikymasis išlaikys jus dorybėje. Galite būti tikrai. Be nesėkmės. Ar tai labai sunku? Hm? Viskas gerai.
Prabhupāda: Tiesiog stenkitės laikytis tu keturių principų kuriuos mes paskyrėme: jokių intoksikacijų, jokių azartinių žaidimų, neleistinų lytinių santykių ir mėsos valgymo. Tai viskas. Tai yra dorybė. Tai yra dorybė. Yra šie draudimai. Kodėl? Tam, kad išlaikyti jus dorybėje. Kiekvienoje religijoje... Štai, 10 Dievo įsakymų irgi, aš matau jog "Nežudyk." Tas pats dalykas ir čia, tačiau žmonės nepaklūsta. Tai yra skirtingas dalykas. Ne religingas asmuo... Niekas negali būti religingas, nebent jis yra dorybės gunoje. Aistringas asmuo arba asmuo neišmanyme, jie negali būti pakeliami iki religingo lygmens. Religinis lygmuo reiškia dorybės guna. Tada jūs galite suprasti. Dorybės gunoje, jūs galite suprasti Visą gėrį. Jeigu jūs esate neišmanyme, jeigu jūs esate aistroje, kaip jūs galite suprasti Visą gėrį? Tai neįmanoma. Taigi žmogus turi laikyti save dorybės gunoje, o tai reiškia dorybingas žmogus turėtų laikytis draudimų. Arba jūs laikotės 10 Dievo įsakymų ar šių keturių įsakymų, tas pats dalykas. Tai reiškia jog turi laikyti save dorybėje. Balansas turi būti dorybėje. Bhagavad-gīoje teigiama, paraṁ brahma paraṁ dhāma pavitraṁ paramaṁ bhavān  ([[LT/BG 10.12-13|BG 10.12]]). Arjuna priėmė Krišna kaip labiausiai tyrą. Kaip tu gali prisiartini prie labiausiai tyro, pats nebūdamas tyras? Taigi tai yra priemonė tapti tyru, nes mes esame užsiteršę. Taigi, kad tapti tyru... Ekādaśī, kodėl mes laikomės? Kad taptumėme švarūs. Brahmacarya tapasya, asketiškumas, atgaila, celibatas, visada laikant protą Krišnos sąmonėje, laikant kūną visada švarų - šie dalykai padės mums išlikti dorybėje. Be dorybės tai neįmanoma. Tačiau Krišnos sąmonė yra tokia puiki, jog žmogui net esant aistros ar neišmanymo gunoje, galu gale jis vistiek būs pakylėtas į dorybės guną, su sąlyga jei jis sutinka laikytis taisyklių, nurodymų ir gieda Hare Krišna. Šis Hare Krišna giedojimas ir taisyklių  bei nurodymų laikymasis išlaikys jus dorybėje. Galite būti tikrai. Be nesėkmės. Ar tai labai sunku? Hm? Viskas gerai.
<!-- END TRANSLATED TEXT -->
<!-- END TRANSLATED TEXT -->

Latest revision as of 14:49, 2 October 2018



Lecture on SB 7.9.8 -- Seattle, October 21, 1968

Tamāla Kṛṣṇa: Kaip mes patenkame į dorybės guną?

Prabhupāda: Tiesiog stenkitės laikytis tu keturių principų kuriuos mes paskyrėme: jokių intoksikacijų, jokių azartinių žaidimų, neleistinų lytinių santykių ir mėsos valgymo. Tai viskas. Tai yra dorybė. Tai yra dorybė. Yra šie draudimai. Kodėl? Tam, kad išlaikyti jus dorybėje. Kiekvienoje religijoje... Štai, 10 Dievo įsakymų irgi, aš matau jog "Nežudyk." Tas pats dalykas ir čia, tačiau žmonės nepaklūsta. Tai yra skirtingas dalykas. Ne religingas asmuo... Niekas negali būti religingas, nebent jis yra dorybės gunoje. Aistringas asmuo arba asmuo neišmanyme, jie negali būti pakeliami iki religingo lygmens. Religinis lygmuo reiškia dorybės guna. Tada jūs galite suprasti. Dorybės gunoje, jūs galite suprasti Visą gėrį. Jeigu jūs esate neišmanyme, jeigu jūs esate aistroje, kaip jūs galite suprasti Visą gėrį? Tai neįmanoma. Taigi žmogus turi laikyti save dorybės gunoje, o tai reiškia dorybingas žmogus turėtų laikytis draudimų. Arba jūs laikotės 10 Dievo įsakymų ar šių keturių įsakymų, tas pats dalykas. Tai reiškia jog turi laikyti save dorybėje. Balansas turi būti dorybėje. Bhagavad-gīoje teigiama, paraṁ brahma paraṁ dhāma pavitraṁ paramaṁ bhavān (BG 10.12). Arjuna priėmė Krišna kaip labiausiai tyrą. Kaip tu gali prisiartini prie labiausiai tyro, pats nebūdamas tyras? Taigi tai yra priemonė tapti tyru, nes mes esame užsiteršę. Taigi, kad tapti tyru... Ekādaśī, kodėl mes laikomės? Kad taptumėme švarūs. Brahmacarya tapasya, asketiškumas, atgaila, celibatas, visada laikant protą Krišnos sąmonėje, laikant kūną visada švarų - šie dalykai padės mums išlikti dorybėje. Be dorybės tai neįmanoma. Tačiau Krišnos sąmonė yra tokia puiki, jog žmogui net esant aistros ar neišmanymo gunoje, galu gale jis vistiek būs pakylėtas į dorybės guną, su sąlyga jei jis sutinka laikytis taisyklių, nurodymų ir gieda Hare Krišna. Šis Hare Krišna giedojimas ir taisyklių bei nurodymų laikymasis išlaikys jus dorybėje. Galite būti tikrai. Be nesėkmės. Ar tai labai sunku? Hm? Viskas gerai.