LT/Prabhupada 0817 - Nėra jokios naudos tiesiog dėti antspaudą "Aš esu Krikščionis", "Aš esu Hinduistas", "Aš esu Musulmonas"

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
Go-previous.png Ankstesnis puslapis - video 0816
Sekantis puslapis - video 0818 Go-next.png

Nėra jokios naudos tiesiog dėti antspaudą "Aš esu Krikščionis", "Aš esu Hinduistas", "Aš esu Musulmonas"
- Prabhupāda 0817


751019 - Lecture BG 04.13 - Johannesburg

Taigi mes turime imtis relginės sistemos. Tai yra humaniškumas. Paiimkite bet kurią religinę sistemą, tačiau jūs turite žinoti koks yra religijos tikslas, ne tai, kad tiesiog pareikšti, "Aš esu kirkščionis," "Aš esu hinduistas," "Aš esu musulmonas." Tačiau koks yra tikslas tapti religingu? Tai turite žinoti. Tai yra intelektas. Tiesiog nesididžiuokite sakydami jog "Aš esu kirkščionis," "Aš esu hinduistas," "Aš esu musulmonas." Tai yra gerai, jūs turite kažkokį tai pavadinimą. Tačiau Bhāgavata sako, kad religijos sistema yra tobula. Kokia tai sistema? Sa vai puṁsāṁ paro dharmo yato bhaktir adhokṣaje (SB 1.2.6): "Ši religija, ši religijos sistema yra tobula." Sa vai puṁsāṁ paro. Paro reiškia tobula, be jokių defektų. Kokia tai sistema? Yato bhaktir adhokṣaje: "Ta religinė sistema, kurios pasekėju tapęs, jeigu tu tampi Dievo atsidavusiu, yra tobula." Jis nesako, kad tu tapk hinduistu ar tu tapk musulmonu ar tu tapk krikščioniu ar budistu ar kuo kitu. Tai yra labai liberalu, jog bet kurią religinę sistemą kurią tu priimi, nėra jokios žalos; viskas gerai. Tačiau matykite rezultatą. Koks yra rezultatas? Yato bhaktir adhokṣaje: ar jūs supratote Dievą ir ar jūs tapote mylinčiu Dievą. Tada jūsų religinė sistema yra tobula. Nėra jokios naudos tiesiog dėti antspaudą "Aš esu Krikščionis", "Aš esu Hinduistas", "Aš esu Musulmonas" Tai taip pat paaiškinta Śrīmad-Bhāgavatam.

dharmaḥ svanuṣṭhitaḥ puṁsāṁ
viṣvaksena-kathāsu yaḥ
notpādayed ratiṁ yadi
śrama eva hi kevalam
(SB 1.2.8)

Dharmaḥ svanuṣṭhitaḥ, kokią religinę sistemą tu išpažįsti, nesvarbu. Ir ar tu atlieki viską labai gerai. Pagal religinę sistemą, ar tu seki taisyklėmis ir nurodymasi ir darai viską. Dharmaḥ svanuṣṭhitaḥ puṁsām: "Atsargiai vykdydamas religinius principus," viṣvaksena-kathāsu yaḥ, "jeigu tu netampi labai norintis vis daugiau ir daugiau suprasti apie Dievą..." Viṣvaksena kathā... Viṣvaksena reiškia Dievą. Kathāsu yaḥ, notpādayed ratiṁ yadi: "Jeigu tu netrokšti vis daugiau ir daugiau girdėti apie Dievą, tada tai yra," śrama eva hi kevalam, "tiesiog laiko švaistymas." Tiesiog laiko švaistymas, kadangi religinė sistema reiškia dharmaṁ tu sākṣād bhagavat-praṇītam (SB 6.3.19). Religija reiškia Dievo duotas įsakymas ir tu seki juo. Tai yra paprastas religijos apibūdinimas. Kiti dalykai, religinės ceremonijos, formalumai, ėjimas į bažnyčia ar ėjimas į švenmtykla, tai yra detalės. Tačiau tikroji dharma reiškia, dharmos, religijos pati esmė, tvirtai laikytis Dievo įsakymų. Tai viskas. Tai yra religija. Dharmaṁ tu sākṣād bhagavat-praṇītam.

Jūs negalite sukurti religijos. O kas yra tikrojo religija, jeigu tu seki, tad tu esi religingas. Tikroji religija yra Dievo įsakymas. Tai yra... Kiekvienas seka tam tikrų religijos principu, kad suprasti Dievą. O mūsų Vedinėje sistemoje vienintelis gyvenimo tikslas yra suprasti Dievą. Athāto brahma jijñāsā. Būdami žmonėmis mes neturi jokios kitos veiklos. Jokios kitos. Kita veikla, tai, katės ir šunys irgi tai daro, ir mes tai darome. Tai yra automatika. Nėra taip, kad kiti gyvūnai badautų. Jie valgo ir mes valgome. Tačiau sąlygos yra, kiti gyvūnai žemesni už žmones, jie neturi užsiimti jokia veikla ar profesija, ar keliauti iš vienos šalies į kitą kad užsidirbti pragyvenimui. Tai yra jų privalumas. O mūsų trūkumas yra tai, jog mes stengiamės atrasti geresnį maistą ir sukamės aplink visą pasaulį, ir vistiek negauname. Taigi jų privalumas yra geresnis. Ryte, paukščiai, maži paukščiai, tiesiog anksti ryte jie atsibus sučiulbės ir nuskris, nes jie yra tikri jog "Mūsų maistas yra paruoštas, kur mes benuvyktumėme." Ir tai yra faktas. Jie skrenda prie bet kurio medžio. Ką paukščiai suvalgys? Keturis, penkis mažus vaisius. Tačiau ant medžio yra nesuskaičiuojamas kiekis vaisių ir yra nesuskaičiuojamas kiekis medžių. Paprasčiausiai, paimkite net dramblį. Afrikoje yra tiek daug dramblių, milijonai dramblių. Per vieną kartą jie suvalgo 40 kg. Ir kas suteukia maisto? Jie neturi jokio verslo. Jie neturi jokios profesijos. Kaip jie valgo? Hmm?