LV/Prabhupada 0104 - Pārtrauciet Dzimšanas Un Nāves Ciklu: Difference between revisions

(Created page with "<!-- BEGIN CATEGORY LIST --> Category:1080 Latvian Pages with Videos Category:Prabhupada 0104 - in all Languages Category:LV-Quotes - 1976 Category:LV-Quotes - L...")
 
(Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
 
Line 6: Line 6:
[[Category:LV-Quotes - in Australia]]
[[Category:LV-Quotes - in Australia]]
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- BEGIN NAVIGATION BAR -- DO NOT EDIT OR REMOVE -->
{{1080 videos navigation - All Languages|Latvian|LV/Prabhupada 0103 - Nekad Nemēģiniet Aiziet No Bhaktu Sabiedrības|0103|LV/Prabhupada 0105 - Šo Zinātni Saprot pa Mācekļu Pēctecību|0105}}
<!-- END NAVIGATION BAR -->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<div class="center">
<div class="center">
Line 14: Line 17:


<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
{{youtube_right|M2Bpp23YnzQ|Stop the Cycle of Birth and Death - Prabhupāda 0104}}
{{youtube_right|2buNWipl-4A|Stop the Cycle of Birth and Death - Prabhupāda 0104}}
<!-- END VIDEO LINK -->
<!-- END VIDEO LINK -->


<!-- BEGIN AUDIO LINK -->
<!-- BEGIN AUDIO LINK -->
<mp3player>http://vaniquotes.org/w/images/760419BG.MEL_clip.mp3</mp3player>
<mp3player>https://s3.amazonaws.com/vanipedia/clip/760419BG.MEL_clip.mp3</mp3player>
<!-- END AUDIO LINK -->
<!-- END AUDIO LINK -->


Line 28: Line 31:
Pušta Krišna: Kā gan zvēra garīgā dvēsele nokļūst cilvēciskas būtnes veidolā?  
Pušta Krišna: Kā gan zvēra garīgā dvēsele nokļūst cilvēciskas būtnes veidolā?  


Prabhupāda: Tāpat kā zaglim cietumā. Kā viņš iegūst atbrīvi? Kad viņam paredzētais soda izciešanas laiks cietumā ir beidzies, tad viņš atkal ir brīvs. Un, ja viņš ir noziedzies, viņš tiks ielikts cietumā. Tātad cilvēciskā dzīves forma ir domāta sapratnei [par to], kā es skaidroju, kāda ir manas dzīves problēma. Es nevēlos mirt; esmu spiests mirt. Es nevēlos novecot, bet man jānoveco. Janma-mṛtyu-jarā-vyādhi-duḥkha-doṣānudarśanam ([[Vanisource:BG 13.9|BG 13.9]]). Tātad viņš... Gluži kā tajā pašā piemērā par zagli. Kad viņš ir brīvs, ja viņš domā, apsver, ka "kāpēc es tiku iesēdināts cietumā uz sešiem mēnešiem un atrados šādā nožēlojamā stāvoklī? Tas bija tāds apgrūtinājums", tad viņš patiešām kļūst par cilvēku. Līdzīgā veidā cilvēkam ir attīstīta apsvēršanas spēja. Ja viņš domā: "Kāpēc es atrodos šādā nožēlojamā stāvoklī?" Ikvienam jāatzīst, ka viņš atrodas nožēlojamā stāvoklī. Viņš mēģina kļūt laimīgs, bet tur [,kur viņš laimi meklē,] laimes nav. Kā gan var kļūt laimīgs? Tāda iespēja ir cilvēciskajai būtnei. Tomēr, ja mēs ar materiālās dabas žēlastību kļūstam par cilvēciskām būtnēm, bet neizmantojam savu stāvokli atbilstoši; ja mēs nepareizi pielietojam šo svētību kā kaķi, suņi vai citi dzīvnieki, tad mums atkal jāpieņem dzīvnieku veidols, un, kad termiņš ir beidzies... tas aizņem ilgu laiku, jo notiek evolūcija. Tātad atkal jūs nonāksiet līdz cilvēka veidolam, kad termiņš būs beidzies. Tieši tas pats piemērs: kad zaglis izcietis savu ieslodzījuma laiku, viņš atkal ir brīvs. Bet ja viņš atkārtoti pastrādā noziegumu, viņam atkal jānonāk cietumā. Ir arī dzīvības un nāves cikls. Ja mēs pareizi pielietojam mūsu cilvēcisko dzīvības formu, tad mēs pārtraucam dzimšanas un nāves ciklu. Un, ja mēs nepareizi pielietojam šo cilvēcisko formu, tad mēs atkal nonākam dzimšanas un nāves ciklā.
Prabhupāda: Tāpat kā zaglim cietumā. Kā viņš iegūst atbrīvi? Kad viņam paredzētais soda izciešanas laiks cietumā ir beidzies, tad viņš atkal ir brīvs. Un, ja viņš ir noziedzies, viņš tiks ielikts cietumā. Tātad cilvēciskā dzīves forma ir domāta sapratnei [par to], kā es skaidroju, kāda ir manas dzīves problēma. Es nevēlos mirt; esmu spiests mirt. Es nevēlos novecot, bet man jānoveco. Janma-mṛtyu-jarā-vyādhi-duḥkha-doṣānudarśanam ([[Vanisource:BG 13.8-12 (1972)|BG 13.9]]). Tātad viņš... Gluži kā tajā pašā piemērā par zagli. Kad viņš ir brīvs, ja viņš domā, apsver, ka "kāpēc es tiku iesēdināts cietumā uz sešiem mēnešiem un atrados šādā nožēlojamā stāvoklī? Tas bija tāds apgrūtinājums", tad viņš patiešām kļūst par cilvēku. Līdzīgā veidā cilvēkam ir attīstīta apsvēršanas spēja. Ja viņš domā: "Kāpēc es atrodos šādā nožēlojamā stāvoklī?" Ikvienam jāatzīst, ka viņš atrodas nožēlojamā stāvoklī. Viņš mēģina kļūt laimīgs, bet tur [,kur viņš laimi meklē,] laimes nav. Kā gan var kļūt laimīgs? Tāda iespēja ir cilvēciskajai būtnei. Tomēr, ja mēs ar materiālās dabas žēlastību kļūstam par cilvēciskām būtnēm, bet neizmantojam savu stāvokli atbilstoši; ja mēs nepareizi pielietojam šo svētību kā kaķi, suņi vai citi dzīvnieki, tad mums atkal jāpieņem dzīvnieku veidols, un, kad termiņš ir beidzies... tas aizņem ilgu laiku, jo notiek evolūcija. Tātad atkal jūs nonāksiet līdz cilvēka veidolam, kad termiņš būs beidzies. Tieši tas pats piemērs: kad zaglis izcietis savu ieslodzījuma laiku, viņš atkal ir brīvs. Bet ja viņš atkārtoti pastrādā noziegumu, viņam atkal jānonāk cietumā. Ir arī dzīvības un nāves cikls. Ja mēs pareizi pielietojam mūsu cilvēcisko dzīvības formu, tad mēs pārtraucam dzimšanas un nāves ciklu. Un, ja mēs nepareizi pielietojam šo cilvēcisko formu, tad mēs atkal nonākam dzimšanas un nāves ciklā.
<!-- END TRANSLATED TEXT -->
<!-- END TRANSLATED TEXT -->

Latest revision as of 09:28, 2 October 2018



Lecture on BG 9.1 -- Melbourne, April 19, 1976

Pušta Krišna: Kā gan zvēra garīgā dvēsele nokļūst cilvēciskas būtnes veidolā?

Prabhupāda: Tāpat kā zaglim cietumā. Kā viņš iegūst atbrīvi? Kad viņam paredzētais soda izciešanas laiks cietumā ir beidzies, tad viņš atkal ir brīvs. Un, ja viņš ir noziedzies, viņš tiks ielikts cietumā. Tātad cilvēciskā dzīves forma ir domāta sapratnei [par to], kā es skaidroju, kāda ir manas dzīves problēma. Es nevēlos mirt; esmu spiests mirt. Es nevēlos novecot, bet man jānoveco. Janma-mṛtyu-jarā-vyādhi-duḥkha-doṣānudarśanam (BG 13.9). Tātad viņš... Gluži kā tajā pašā piemērā par zagli. Kad viņš ir brīvs, ja viņš domā, apsver, ka "kāpēc es tiku iesēdināts cietumā uz sešiem mēnešiem un atrados šādā nožēlojamā stāvoklī? Tas bija tāds apgrūtinājums", tad viņš patiešām kļūst par cilvēku. Līdzīgā veidā cilvēkam ir attīstīta apsvēršanas spēja. Ja viņš domā: "Kāpēc es atrodos šādā nožēlojamā stāvoklī?" Ikvienam jāatzīst, ka viņš atrodas nožēlojamā stāvoklī. Viņš mēģina kļūt laimīgs, bet tur [,kur viņš laimi meklē,] laimes nav. Kā gan var kļūt laimīgs? Tāda iespēja ir cilvēciskajai būtnei. Tomēr, ja mēs ar materiālās dabas žēlastību kļūstam par cilvēciskām būtnēm, bet neizmantojam savu stāvokli atbilstoši; ja mēs nepareizi pielietojam šo svētību kā kaķi, suņi vai citi dzīvnieki, tad mums atkal jāpieņem dzīvnieku veidols, un, kad termiņš ir beidzies... tas aizņem ilgu laiku, jo notiek evolūcija. Tātad atkal jūs nonāksiet līdz cilvēka veidolam, kad termiņš būs beidzies. Tieši tas pats piemērs: kad zaglis izcietis savu ieslodzījuma laiku, viņš atkal ir brīvs. Bet ja viņš atkārtoti pastrādā noziegumu, viņam atkal jānonāk cietumā. Ir arī dzīvības un nāves cikls. Ja mēs pareizi pielietojam mūsu cilvēcisko dzīvības formu, tad mēs pārtraucam dzimšanas un nāves ciklu. Un, ja mēs nepareizi pielietojam šo cilvēcisko formu, tad mēs atkal nonākam dzimšanas un nāves ciklā.