LV/Prabhupada 0872 - Svarīgi, lai Cilvēku Sabiedrība būtu Iedalīta Četrās Daļās: Difference between revisions

 
(Vanibot #0023: VideoLocalizer - changed YouTube player to show hard-coded subtitles version)
 
Line 8: Line 8:
[[Category:Latvian Language]]
[[Category:Latvian Language]]
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- BEGIN NAVIGATION BAR -- DO NOT EDIT OR REMOVE -->
{{1080 videos navigation - All Languages|Latvian|LV/Prabhupada 0871 - Valdienus Kontrolēja Pirmšķirīgi Brāhmani, Viedie|0871|LV/Prabhupada 0873 - Bhakti Nozīmē Mums Jāatbrīvo Sevi no Aizspriedumiem|0873}}
<!-- END NAVIGATION BAR -->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<div class="center">
<div class="center">
Line 16: Line 19:


<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
{{youtube_right|sX19oX3YT3k|Svarīgi, lai Cilvēku Sabiedrība būtu Iedalīta Četrās Daļās<br />- Prabhupāda 0872}}
{{youtube_right|O0JaeE6Ve24|Svarīgi, lai Cilvēku Sabiedrība būtu Iedalīta Četrās Daļās<br />- Prabhupāda 0872}}
<!-- END VIDEO LINK -->
<!-- END VIDEO LINK -->


<!-- BEGIN AUDIO LINK -->
<!-- BEGIN AUDIO LINK -->
<mp3player>http://vanimedia.org/wiki/File:750519SB-MELBOURNE_clip3.mp3</mp3player>
<mp3player>https://s3.amazonaws.com/vanipedia/clip/750519SB-MELBOURNE_clip3.mp3</mp3player>
<!-- END AUDIO LINK -->
<!-- END AUDIO LINK -->


Line 28: Line 31:


<!-- BEGIN TRANSLATED TEXT -->
<!-- BEGIN TRANSLATED TEXT -->
Tātad Šobrīd praktiski nav brāhmanu, nav kšātriju, nav vaišju, tikai šūdras, ceturtās kārtas cilvēki. Tātad jūs nevarat gaidīt nekādu laimi, ko dod ceturtās kārtas cilvēki. Tas nav iespējams. Tādēļ visā pasaulē ir haotisks stāvoklis. Neviens nav laimīgs. Ir svarīgi, lai cilvēku sabiedrība tiktu iedalīta četrās daļās. Brāhmanu kārta nozīmē pirmšķirīgi, ideāli cilvēki, lai, redzot viņu raksturu, uzvedību, citi mēģinātu sekot. Yad yad ācarati śreṣṭhaḥ ([[Vanisource:BG 3.21|BG 3.21]]). Šī Krišnas apziņas kustība nozīmē, ka mēs mēģinām radīt pirmšķirīgus cilvēkus. Tā ir Krišnas apziņas kustība. Tādēļ mums ir šie likumi un niteikumi: nav aizliegta seksa, gaļas ēšanas, narkotiku, azartspēļu. Tāds ir sākotnējais noteikums pirmšķirīgam cilvēkam. Mēs mēģinām no savas puses radīt pāris pirmšķirīgus cilvēkus. Bet agrāk tādi bija. Catur... Joprojām ir. Nedomājiet, ka visi cilvēki ir ar vienādu saprātu unādā līmenī. Nē. Joprojām ir inteliģence. Tāpat kā zinātnieki vai filozofi, reliģiju pārstāvji, viņiem būtu jābūt pirmšķirīgiem. Bet diemžēl nu neviens nespēj noteikt, kurš ir pirmās kārtas, kurš pēdējās. Pareizai visas sabiedrības vadībai ir jābūt pirmās kārtas, trešās kārtas un otrās kārtascilvēkiem. Tāpat kā jūsu ķermenī ir dažādas ķermeņa daļas: ga;va, roka, vēders un kājas. Tas ir dabiski. Bez galvas mums būtu tikai rokas, vēders un kājas, tas būtu miris ķermenis. Ja jūs nevada, cilvēku sabiedrību nevara pirmšķirīgi cilvēki, visa sabiedrība ir mirusi. Ir jābūd iedalījumam saskaņā ar cātur-varṇyaṁ mayā sṛṣṭaṁ guṇa-karma... ([[Vanisource:BG 4.13|BG 4.13]]). Ne pēc dzimšanas, bet pēc īpašībām. Ikvienu var apmācīt pirmajā, otrajā kārtā pēc paša patikas. To sauc par civilizāciju. Kādiem cilvēkiem jābūt apmācītiem kā pirmšķirīgiem, kādiem jābūt otrās kārtas pārstāvjiem, kādus jāapmāca kā trešās kārtas pārstāvjus, jābūt līdzsvaram. Tie, kurus nevar apmācīt, var palīdzēt trim pārējām kārtām. Tos sauc par šūdrām. Tātad... ...tas nav iespējams. Pareizi apmācīts cilvēks, ja viņš vēlas pieņemt noteikumus, viņš var kļūt par pirmšķirīgu cilvēku. Lai nu paliek. Pēc dzimšanas kāds var būt dzimis zemā kārtā, tam nav nozīmes. Bet pēc apmācības viņš var kļūt pirmšķirīgs. Tādi ir Bhagavad-gītas norādījumi.  
Tātad Šobrīd praktiski nav brāhmanu, nav kšātriju, nav vaišju, tikai šūdras, ceturtās kārtas cilvēki. Tātad jūs nevarat gaidīt nekādu laimi, ko dod ceturtās kārtas cilvēki. Tas nav iespējams. Tādēļ visā pasaulē ir haotisks stāvoklis. Neviens nav laimīgs. Ir svarīgi, lai cilvēku sabiedrība tiktu iedalīta četrās daļās. Brāhmanu kārta nozīmē pirmšķirīgi, ideāli cilvēki, lai, redzot viņu raksturu, uzvedību, citi mēģinātu sekot. Yad yad ācarati śreṣṭhaḥ ([[Vanisource:BG 3.21 (1972)|BG 3.21]]). Šī Krišnas apziņas kustība nozīmē, ka mēs mēģinām radīt pirmšķirīgus cilvēkus. Tā ir Krišnas apziņas kustība. Tādēļ mums ir šie likumi un niteikumi: nav aizliegta seksa, gaļas ēšanas, narkotiku, azartspēļu. Tāds ir sākotnējais noteikums pirmšķirīgam cilvēkam. Mēs mēģinām no savas puses radīt pāris pirmšķirīgus cilvēkus. Bet agrāk tādi bija. Catur... Joprojām ir. Nedomājiet, ka visi cilvēki ir ar vienādu saprātu unādā līmenī. Nē. Joprojām ir inteliģence. Tāpat kā zinātnieki vai filozofi, reliģiju pārstāvji, viņiem būtu jābūt pirmšķirīgiem. Bet diemžēl nu neviens nespēj noteikt, kurš ir pirmās kārtas, kurš pēdējās. Pareizai visas sabiedrības vadībai ir jābūt pirmās kārtas, trešās kārtas un otrās kārtascilvēkiem. Tāpat kā jūsu ķermenī ir dažādas ķermeņa daļas: ga;va, roka, vēders un kājas. Tas ir dabiski. Bez galvas mums būtu tikai rokas, vēders un kājas, tas būtu miris ķermenis. Ja jūs nevada, cilvēku sabiedrību nevara pirmšķirīgi cilvēki, visa sabiedrība ir mirusi. Ir jābūd iedalījumam saskaņā ar cātur-varṇyaṁ mayā sṛṣṭaṁ guṇa-karma... ([[Vanisource:BG 4.13 (1972)|BG 4.13]]). Ne pēc dzimšanas, bet pēc īpašībām. Ikvienu var apmācīt pirmajā, otrajā kārtā pēc paša patikas. To sauc par civilizāciju. Kādiem cilvēkiem jābūt apmācītiem kā pirmšķirīgiem, kādiem jābūt otrās kārtas pārstāvjiem, kādus jāapmāca kā trešās kārtas pārstāvjus, jābūt līdzsvaram. Tie, kurus nevar apmācīt, var palīdzēt trim pārējām kārtām. Tos sauc par šūdrām. Tātad... ...tas nav iespējams. Pareizi apmācīts cilvēks, ja viņš vēlas pieņemt noteikumus, viņš var kļūt par pirmšķirīgu cilvēku. Lai nu paliek. Pēc dzimšanas kāds var būt dzimis zemā kārtā, tam nav nozīmes. Bet pēc apmācības viņš var kļūt pirmšķirīgs. Tādi ir Bhagavad-gītas norādījumi.  


:māṁ hi pārtha vyapāśritya
:māṁ hi pārtha vyapāśritya
Line 34: Line 37:
:striyaḥ śūdrāḥ tathā vaiśyā
:striyaḥ śūdrāḥ tathā vaiśyā
:te 'pi yānti parāṁ gatim
:te 'pi yānti parāṁ gatim
:([[Vanisource:BG 9.32|BG 9.32]])
:([[Vanisource:BG 9.32 (1972)|BG 9.32]])


Parāṁ gatim. Parāṁ gatim nozīmē atgriezties mājās atpakaļ pie Dieva - tās ir mūsu īstās mājas, garīgā pasaule - undzīvot tur mūžīgi, svētlaimīgi, zināšanām pilnu dzīvi. Tāds ir mūsu īstais stāvoklis. Mēs šeit, materiālajā pasaulē, esam ieradušies materiālo baudu dēļ. Un jo vairāk mēs plānojam materiālās baudas, jo vairāk sapinamies. To mēs nezonām. Viņi domā, ka materiālās baudas ir dzīves mērķis. Nē, tas nav dzīves mērķis. Tas ir veids, kā arvien vairāk sapīties.   
Parāṁ gatim. Parāṁ gatim nozīmē atgriezties mājās atpakaļ pie Dieva - tās ir mūsu īstās mājas, garīgā pasaule - undzīvot tur mūžīgi, svētlaimīgi, zināšanām pilnu dzīvi. Tāds ir mūsu īstais stāvoklis. Mēs šeit, materiālajā pasaulē, esam ieradušies materiālo baudu dēļ. Un jo vairāk mēs plānojam materiālās baudas, jo vairāk sapinamies. To mēs nezonām. Viņi domā, ka materiālās baudas ir dzīves mērķis. Nē, tas nav dzīves mērķis. Tas ir veids, kā arvien vairāk sapīties.   
<!-- END TRANSLATED TEXT -->
<!-- END TRANSLATED TEXT -->

Latest revision as of 11:35, 2 October 2018



750519 - Lecture SB - Melbourne

Tātad Šobrīd praktiski nav brāhmanu, nav kšātriju, nav vaišju, tikai šūdras, ceturtās kārtas cilvēki. Tātad jūs nevarat gaidīt nekādu laimi, ko dod ceturtās kārtas cilvēki. Tas nav iespējams. Tādēļ visā pasaulē ir haotisks stāvoklis. Neviens nav laimīgs. Ir svarīgi, lai cilvēku sabiedrība tiktu iedalīta četrās daļās. Brāhmanu kārta nozīmē pirmšķirīgi, ideāli cilvēki, lai, redzot viņu raksturu, uzvedību, citi mēģinātu sekot. Yad yad ācarati śreṣṭhaḥ (BG 3.21). Šī Krišnas apziņas kustība nozīmē, ka mēs mēģinām radīt pirmšķirīgus cilvēkus. Tā ir Krišnas apziņas kustība. Tādēļ mums ir šie likumi un niteikumi: nav aizliegta seksa, gaļas ēšanas, narkotiku, azartspēļu. Tāds ir sākotnējais noteikums pirmšķirīgam cilvēkam. Mēs mēģinām no savas puses radīt pāris pirmšķirīgus cilvēkus. Bet agrāk tādi bija. Catur... Joprojām ir. Nedomājiet, ka visi cilvēki ir ar vienādu saprātu unādā līmenī. Nē. Joprojām ir inteliģence. Tāpat kā zinātnieki vai filozofi, reliģiju pārstāvji, viņiem būtu jābūt pirmšķirīgiem. Bet diemžēl nu neviens nespēj noteikt, kurš ir pirmās kārtas, kurš pēdējās. Pareizai visas sabiedrības vadībai ir jābūt pirmās kārtas, trešās kārtas un otrās kārtascilvēkiem. Tāpat kā jūsu ķermenī ir dažādas ķermeņa daļas: ga;va, roka, vēders un kājas. Tas ir dabiski. Bez galvas mums būtu tikai rokas, vēders un kājas, tas būtu miris ķermenis. Ja jūs nevada, cilvēku sabiedrību nevara pirmšķirīgi cilvēki, visa sabiedrība ir mirusi. Ir jābūd iedalījumam saskaņā ar cātur-varṇyaṁ mayā sṛṣṭaṁ guṇa-karma... (BG 4.13). Ne pēc dzimšanas, bet pēc īpašībām. Ikvienu var apmācīt pirmajā, otrajā kārtā pēc paša patikas. To sauc par civilizāciju. Kādiem cilvēkiem jābūt apmācītiem kā pirmšķirīgiem, kādiem jābūt otrās kārtas pārstāvjiem, kādus jāapmāca kā trešās kārtas pārstāvjus, jābūt līdzsvaram. Tie, kurus nevar apmācīt, var palīdzēt trim pārējām kārtām. Tos sauc par šūdrām. Tātad... ...tas nav iespējams. Pareizi apmācīts cilvēks, ja viņš vēlas pieņemt noteikumus, viņš var kļūt par pirmšķirīgu cilvēku. Lai nu paliek. Pēc dzimšanas kāds var būt dzimis zemā kārtā, tam nav nozīmes. Bet pēc apmācības viņš var kļūt pirmšķirīgs. Tādi ir Bhagavad-gītas norādījumi.

māṁ hi pārtha vyapāśritya
ye 'pi syuḥ pāpa-yonayaḥ
striyaḥ śūdrāḥ tathā vaiśyā
te 'pi yānti parāṁ gatim
(BG 9.32)

Parāṁ gatim. Parāṁ gatim nozīmē atgriezties mājās atpakaļ pie Dieva - tās ir mūsu īstās mājas, garīgā pasaule - undzīvot tur mūžīgi, svētlaimīgi, zināšanām pilnu dzīvi. Tāds ir mūsu īstais stāvoklis. Mēs šeit, materiālajā pasaulē, esam ieradušies materiālo baudu dēļ. Un jo vairāk mēs plānojam materiālās baudas, jo vairāk sapinamies. To mēs nezonām. Viņi domā, ka materiālās baudas ir dzīves mērķis. Nē, tas nav dzīves mērķis. Tas ir veids, kā arvien vairāk sapīties.