SL/Prabhupada 0669 - Usmeriti um pomeni misliti na Krišno: Difference between revisions

(Created page with "<!-- BEGIN CATEGORY LIST --> Category:1080 Slovenian Pages with Videos Category:Prabhupada 0669 - in all Languages Category:SL-Quotes - 1969 Category:SL-Quotes -...")
 
(Vanibot #0005: NavigationArranger - update old navigation bars (prev/next) to reflect new neighboring items)
 
Line 8: Line 8:
[[Category:Slovenian Pages - Yoga System]]
[[Category:Slovenian Pages - Yoga System]]
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- END CATEGORY LIST -->
<!-- BEGIN NAVIGATION BAR -- TO CHANGE TO YOUR OWN LANGUAGE BELOW SEE THE PARAMETERS OR VIDEO -->
<!-- BEGIN NAVIGATION BAR -- DO NOT EDIT OR REMOVE -->
<!-- BEGIN NAVIGATION BAR -- DO NOT EDIT OR REMOVE -->
{{1080 videos navigation - All Languages|English|Prabhupada 0668 - At Least Two Compulsory Fastings in a Month|0668|Prabhupada 0670 - When You Are Fixed Up In Krsna, There Is No More Material Motion|0670}}
{{1080 videos navigation - All Languages|Slovenian|SL/Prabhupada 0668 - Vsaj dva obvezna posta na mesec|0668|SL/Prabhupada 0670 - Ko ste usmerjeni na Krišno, nimate več materialnih želja|0670}}
<!-- END NAVIGATION BAR -->
<!-- END NAVIGATION BAR -->
<!-- END NAVIGATION BAR -->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
<!-- BEGIN ORIGINAL VANIQUOTES PAGE LINK-->
Line 21: Line 19:


<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
<!-- BEGIN VIDEO LINK -->
{{youtube_right|dyeCp6x4fAA|Fix Up The Mind Means To Keep Your Mind In Kṛṣṇa <br />- Prabhupāda 0669}}
{{youtube_right|dyeCp6x4fAA|Usmeriti um pomeni misliti na Krišno<br />- Prabhupāda 0669}}
<!-- END VIDEO LINK -->
<!-- END VIDEO LINK -->



Latest revision as of 07:26, 16 June 2021



Lecture on BG 6.16-24 -- Los Angeles, February 17, 1969

Bhakta: Sedemnajsti verz: "Kdor je zmeren v jedi, spanju, delu in zabavi, se lahko posveti vadbi joge in se tako reši materialnega trpljenja (BG 6.17)."

Prabhupāda: Da, preprosto... Ni potrebe po obiskovanju tako imenovanih tečajev joge in plačevanju petih rupij ali petih dolarjev za voljo zmanjševanja maščevja in tako dlje, ohranjanja zdravja. Preprosto izvajajte naslednja načela: jejte, kolikor potrebujete; spite, kolikor potrebujete. In vaše zdravje bo popolno. Ni potrebe po kakršnikoli zunanji pomoči. Z izvajanjem tega bo vse lepo delovalo. Nadaljuj.

Bhakta: Osemnajsti verz: "Za jogija, ki z vadbo joge obvlada dejavnosti uma in se brez sleherne materialne želje ustali v transcendenci, je rečeno, da je neomajen jogi (BG 6.18)."

Prabhupāda: Da. Obdržati um v ravnotežju. To je popolnost joge. Da razum obdržiš... Kako lahko to storite? Če... Na materialni osnovi svojega uma ne morete obdržati v ravnovesju. To ni mogoče. Vzemimo za primer to Bhagavad-gīto. Tudi če je berete štirikrat na dan, se je ne boste naveličali. Če pa vzamete katerokoli drugo knjigo, se je boste naveličali po enournem branju. Ali pa petje Hare Kṛṣṇa. Lahko pojete in plešete cel dan in noč, pa se ne boste utrudili. Toda poskusite na tak način peti drugo ime. Po samo pol ure petja boste prenehali. Postalo bo namreč nadležno. Vidite? Zato usmeriti um pomeni osredotočili um na Kṛṣṇo, in celotna joga je s tem zaključena. Takrat ste popoln jogi. Ničesar vam ni treba storiti. Preprosto osredotočite svoj um. Sa vai manaḥ kṛṣṇa-padāravindayor vacāṁsi vaikuṇṭha (SB 9.4.18) - če govoriš, govori o Kṛṣṇi. Če ješ, jej kar je ponujeno Kṛṣṇi. Če misliš, misli na Kṛṣṇo. Če delaš, delaj za Kṛṣṇo. Na ta način bo izvajanje joge popolno. In nikakor drugače. In to je popolnost joge. Odsotnost vseh materialnih želja. Če si preprosto želite vse v zvezi s Kṛṣṇo, kje je potem prostor za materialne želje? Zaključene, vse materialne želje so zaključene. Tega vam ni treba doseči umetno. "O, ne smem več videval lepih deklet. Zato bom oči držal zaprte." Tega ne morete storiti. Če pa svoj um osredotočite na zavest Kṛṣṇe, lahko plešete s toliko lepimi dekleti. Kar je v redu, saj se obravnavamo kot bratje in sestre. To je praktično - popolnost joge. Tega ne morete doseči umetno.

Vse popolnosti so preprosto v zavesti Kṛṣṇe. Poskusite to razumeti. Vse popolnosti. Je namreč na duhovni ravni. Duhovna raven je večna, blažena in polna znanja. Zato tu ni pomislekov. Da, nadaljuj.