HE/Prabhupada 0120 - השפעה מיסטית בלתי-נתפסת

From Vanipedia


הַשְפָּעָה מיסטית בלתי-נתפסת
- פרבהופאדה 0120


הליכת בוקר במסלול הגולף של גבעות צֵ'בְיוֹט -- 17 במאי, 1973, לוֹס אָנְגֵ'לֶס

פְּרַבְּהוּפָּאדַה: האם תרגמת או לא?

סְוַרֻוּּפַּה דָאמוֹדַרַה: בלתי נתפס?

פְּרַבְּהוּפָּאדַה: כן. בלתי נתפס או מיסְטי.

סְוַרֻוּפַּה דָאמוֹדַרַה: כוח מיסְטי.

פְּרַבְּהוּפָּאדַה: כן.

סְוַרֻוּפַּה דָאמוֹדַרַה: אני רק אוסף את מה שֶׁשְׁרִילַה פְּרַבְּהוּפָּאדַה הסביר, הָאַצִ'ינְתְיַה-שַׂקְתִי השונים בהם אנו מתבוננים.

פְּרַבְּהוּפָּאדַה: כאן הָאַצִ'ינְתְיַה-שַׂקְתִי עובד, הָאוֹבֶך, הערפל הזה. אין לך כוח לגרש אותו. הוא מְעֶבֶר לכוחותיך. תוכל להסביר בכמה להטוטי מילים...

עוֹבֵר אוֹרַח: בּוֹקֶר טוב.

פְּרַבְּהוּפָּאדַה: בּוֹקֶר טוב. ... ש"כּימיקָלים כאלה, מוֹלֵקוּלוֹת כאלו, ככה, כזאת", ישנם כל כך הרבה דברים. אבל (צוחקים) אין לך כוח לגרש זאת.

סְוַרֻוּפַּה דָאמוֹדַרַה: כן. יש להם הסבר כיצד הערפל נוצר. הם קוראים לזה...

פְּרַבְּהוּפָּאדַה: זה אתה יכול לעשות. זאת, גם אני יכול לעשות. זה לא הישג גדול. אבל אם אתה יודע איך זה נוצר, אז תִסְתוֹר אותו.

סְוַרֻוּפַּה דָאמוֹדַרַה: אנו יודעים כיצד זה נוצר. אנו יודעים כיצד זה נוצר.

פְּרַבְּהוּפָּאדַה: כן. אז אתה יודע, אז אתה מגלה, איך לִסְתוֹר. בדיוק כמו מקודם, במלחמה נשק הַבְּרַהְמָאסְתְרַה הגרעיני שוחרר. בצד השני... בְּרַהְמָאסְתְרַה פֵּירוּשׁוֹ חום קיצוני. אז הם גרמו למשהו, הם שִׁינוּ צורה למים. משום שאחרי חום, צריכים להיות מים. אז איפה המדע הזה?

סְוַרֻוּפַּה דָאמוֹדַרַה: זה בדיוק כמו חָלָב. חָלָב נראה לָבָן, אבל הוא בעצם רק מַים. הם קוראים לזה, זו הִתְגַבְּשׁוּת של חֶלבּוֹנִים, הקָזֵאִינים הללו, במים. אז באופן דומה, ערפל הוא בסך הכל הִתְגַבְּשׁוּת מים באוויר.

פְּרַבְּהוּפָּאדַה: כן. לדוגמא, אתה מדליק אש. הוא מיד יְסוּלַק. מים יכולים להיות מְסוּלַקִים על ידי אש. אז אתה יוצר. אז אתה לא יכול. פשוט ירית פצצה אחת. אז יהיה חום כלשהו, וכל הערפל יסתלק. עשה זאת.

קַרַנְדְהַרַה: זה יפוצץ את כוכב הלכת כולו. זה יפוצץ את כוכב הלכת כולו. (צחוק)

פְּרַבְּהוּפָּאדַה: הַרֵא קְרּישְׁנַּה. מים יכולים לְהִסַתֵּר על ידי מים או אש. כולם יודעים זאת. אז אתה עושה זאת, הַשְׁעַיַה. אז בשבילך זה כוח מיסְטי. אתה יכול לדבר הכל שטויות, אבל אתה לא יכול לפעול נגד זה. לכן זה כוח מיסְטי. אז באופן דומה, ישנם כל כך הרבה דברים. זה אַצִ'ינְתְיַה-שַׂקְתי. אפילו לחשוב על כך אינך יכול. בדרך הטבע, מיד השמש זורחת - אין יותר ערפל. הכל נגמר. עליה קטנה בטמפרטורה מהשמש, הכל נגמר: נִיהָארַם אִיוַה בְּהָאסְקַרַהּ. דוגמא זו ניתנת בַּבְּהָאגַוַתַה. נִיהָארַה, זו נקראת נִיהָארַה. בדיוק כפי שֶׁנִיהָארַה מיד מתפוגגת על ידי בְּהָאסְקַרַה, על ידי השמש, באופן דומה, אם מישהו יכול לעורר את המסירות הרדומה שלו, אז כל נגמר, כל התגובות לחטאים שלו, מסתיימות - נִיהָארַם איוַה בְּהָאסְקַרַהּ. אתה פשוט יוצר... אתה מחשב שהשמש מורכבת מִכִימִיקָל כזה, כִּימִיקָל אחר. רק נסה וּצוֹר שמש אחת ואז זרוק אותה. פשוט עתיד תיאורטי, בְּלוֹף ולהטוטי מילים, זה לא טוב.

סְוַרֻוּפַּה דָאמוֹדַרַה: זה מה שמחקר פירושו. מחקר משמעותו להבין מה שלא היה ידוע לְפַנִים.

פְּרַבְּהוּפָּאדַה: כן. מחקר פירושו שאתם מודים שאתם כולכם שׁוֹטִים וטִיפְּשִׁים. מחקר נועד למי? מי שלא יודע. אחרת למה יש שאלה של מחקר? אתה לא יודע. אתה מודה בכך. אז כל כך הרבה כוחות מִיסְטיִים שם. אתה לא יודע כיצד זה נעשה. לכן אתה חייב לקבל כוח בלתי נתפס. ובלי לקבל עקרון זה של כוח בלתי נתפס, אין משמעות לאלוהים. לא כמו שֶׁהַבַּלַה-יוֹגִי הזה הפך לאלוהים. אז אלו לַשּׁוֹטים, לַסִּכְלִים. אבל אלו שהם נְבוֹנִים, הם יבחנו את הָאוֹן הבלתי נתפס. בדיוק כפי שאנו מקבלים את קְרּישׁנַּה כאלוהים - אוֹן בלתי נתפס. אנו מקבלים את רָאמַה - עוצמה בלתי נתפסת. לא כל כך בזול. שוטה אחד בא ואומר, "אני התגשמות של אלוהים." טיפש נוסף מקבל זאת. זה לא ככה. "רָאמַקְרּישְׁנַה הוא אלוהים." אנחנו לא מקבלים. אנחנו חייבים לראות את הָאוֹֹן הַמּיסְטי הבלתי נתפס. בדיוק כמו שֶׁקְרּישְׁנַּה, בתור ילד, הֵרִים גבעה. זה כוח מיסְטי בלתי נתפס. רָאמַצַ'נְדְרַה, הוא בנה גשר מאבן ללא עמודים. החלה האבן לצוף: "בוא הנה." אז זה כוח בלתי נתפס.

ומפני שאינך יכול לְוַסֵת את הָאוֹן הבלתי נתפס הזה, כְּשֶׁאֵלֶּה מתוארים, אתה אומר, "הוֹ, אלו רק סיפורים." איך זה נקרא? מיתוֹלוֹגְיַה. אבל חכמים גדולים, גדולים אלו, וָאלְמִיקי וּוְיָאסַדֵוַה וְאָצָ'ארְיוֹת אחרים, הם כִּילוּ את זמנם בכתיבת מיתוֹלוֹגְיָה כזו? מלומדים בקיאים כאלה? והם לא פירשו זאת כְּמִיתוֹלוֹגְיָה. הם קיבלו זאת כעובדה ממשית. הייתה שריפה ביער. כל החברים ונערי המרעה, הם היו מוטרדים. הם החלו לראות כלפי קְרּישְׁנַּה: "קְרּישְּׁנה, מה לעשות?" "בסדר גמור." הוא פשוט בלע את כל האש. זה און מִיסְטִי בלתי נתפס. זה אלוהים: אַישְׂוַרְיַסְיַה סַמַגְרַסְיַה וִירְיַסְיַה יַשַׂסַהּ שְׂרייַהּ (וישְׁנּוּ פּוּרָאנַה 6.5.47). שישה שפעים אלה באופן מלא. זה אלוהים. אנרגיה בלתי נתפסת או כוח מיסְטי, יש גם לנו. בכמות מאוד דָקָה. כל כך הרבה דברים קורים בתוך הגוף שלנו. איננו יכולים להסביר. אותה דוגמא. הציפורניים שלי באות בדיוק בְּצוּרָתָן. למרות שהן נגועות במחלה, שוב הן באות. אני לא יודע איזו מכניקה מתרחשת, וְהַצּיפּוֹרֵן באה, מתאימה בדיוק למיקום והכל. זה בא מהגוף שלי. אז זה כוח מיסְטי. אפילו כוח זה מיסְטי לי ולרופאים, לכולם... את זה הם לא יכולים להסביר.