HE/Prabhupada 1057 - הבְּהַגַוַד גִיתָא ידועה גם כגִיתוֹפָּנִישַד, התמצית של הידע הוֵדי

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
לדף הקודם - וידאו 1056 Go-previous-rtl.png
Go-next-rtl.png לדף הבא - וידאו 1058

הבְּהַגַוַד גִיתָא ידועה גם כגִיתוֹפָּנִישַד, התמצית של הידע הוֵדי - פרבהופאדה 1057


ה-19-20 בפברואר, 1966, המבוא לבְּהַגַוד-גִיתא, הרצאה - ניו יורק

פְּרַבְּהוּפָּאדַה:

אוֹםּ אַגְ'נָאנַה-תִימִירָאנְדְהַסְיַה
גְ'נָאנָאנְגַ'נַה-שַׂלָאקַיָה
צַ'קְשׁוּר אוּנְמִילִיתַםּ יֵנַה
תַסְמַיי שְׂרִי-גוּרַוֵה נַמַהּ

(אני מציע את הוקרותיי למורה הרוחני שלי, שבעזרת לפיד הידע פקח את עניי, שלפני כן היו אטומות מחשכת הבערות.)

שְׂרִי-צַ'יְיטַנְיַה-מַנוֹ 'בְּהִישְׂתַםּ
סְתְהָאפִּיתַםּ יֵנַה בְּהוּ-תַלֵה
סְוַיַם רוּפַּה קַדָה מַהְיַםּ
דַדָאתי סְוַה-פַּדָאנְתִיקַם

(מתי שְׂרִילַה רֻוּפַּה גוֹסְוָאמִי פְּרַבְּהוּפָּאדַה, שביסס בעולם החומרי את הדרך להגשמת משאלתו של שְׂרִי צָ'ייטַנְיה, ייתן לי מחסה תחת כפות רגלי הלוטוס שלו?)

וַנְדֵה 'הַם שְׂרִי-גוּרוֹהּ שְׂרִי-יוּתַה-פַּדַה-קַמַלַםּ שְׂרִי-גוּרוּן וַיְישְׂנַוָאמְּשׂ צַ'ה
שְׂרִי-רוּפַּםּ סָאגְרַגָ'אתַם סַהַה-גַנַּה-רַגְהוּנָאתְהָאנְוִיתַםּ תַםּ סַה-גִ'יוַם
סָאדְוַיְיתַםּ סָאוַדְהוּתַם פַּרִיגַ'נַה-סַהִיתַםּ קְרִישְׁנַה-צַ'יְיטַנְיַה-דֵווםּ
שְׂרִי-רָאדְהָה-קְרִישְׁנַה-פָּאדָאן סַהַה-גַנַּה-לַלִיתָה-שְׂרִי-וִישָׂאקְהָאנְוִיתָאמְּשׂ צַ'ה

(אני מוקיר את כפות רגלי הלוטוס של מורי הרוחני, ורגלי כל המורים הרוחנים האחרים, ההולכים בדרך השירות המסור. אני מוקיר את כל הוַיְשְׁנַּוים ואת ששת הגוֹסְוָאמִים, הכוללים את שְׂרִילַה רֻוּפַּה גוֹסְוָאמִי, שְׂרִילַה סַנָאתַנַה גוֹסְוָאמִי, רַגְהוּנָאתְהַה דָאסַה, שְׂרִילַה גִ'יוַה גוֹסְוָאמִי ושאר שותפם. אני מוקיר את שְׂרִי אַדְוַיְתַה אָצָ'ארְיַה פְּרַבְּהוּ, שְׂרִי נִיתְיָאנַנְדַה פְּרַבְּהוּ, שְׂרִי צַ'יְיטַנְיָה מַהָאפְּרַבְּהוּ, וכל הדבקים שלו, שבראשם שְׂרִיוָאסַה תְהָאקוּרַה. אני מוקיר את כפות רגלי הלוטוס של שְׂרִי קְרִישְנַה, שְׂרִימַתִי רָאדְהָארָאנִּי וכל הגוֹפִּיות, שבראשן לַלִיתָה וְוִישָׂאקְהָה.)

הֵה קְרִישְׁנַה קַרוּנָה-סִינְדְהוֹ
דִינַה-בַּנְדְהוֹ גַ'גַת-פַּתֵה
גוֹפֵּשַׂה גוֹפִּיקַה-קָאנְתַה
רָאדְהָה-קָאנְתַה נַמוֹ 'סְתוּ תֵה

(הוֹ קְרִישְׁנַה יקירי, אוקינוס החמלה, אתה ידידו של הסובל, ומקור הבריאה. אתה אדונם של רועי הבקר ומאהבן של הגוֹפִּיות, במיוחד של רָאדְהָארָאנִי. אני מציע את כל הוקרותיי אלייך.)

תַפְּתַה-קָאנְצַ'נַה-גָאוּרַנְגִי
רָאדְהֵה וְרֶנְדָאוַנֵשְׂוַרִי
וְרֶשַׂבְּהָאנוּ-סוּתֵה דֵוִי
פְּרַנַמָאמִי הַרִי-פְּרִיֵה

(אני מוקיר את רָאדְהָארָאנִּי, שגון גופה הוא זהב מותך, היא מלכת וְרִינְדָאוַנַה. את בתו של המלך וְרישַׁבְּהָאנוּ ואת יקרה מאוד לקְרִישְנַה הריבון.)

וַנְצְ'הָה-קַלְפַּתַרוּבְּהְיַשׂ צַ'ה
קְרֱפַּה-סִינְדְהוּבְּהְיַה אֵוַוה צַ'ה
פַּתִיתָאנָאם פָּאוַונֵבְּהְיוֹ
וַיְישְׁנַוֵבְּהְיוֹ נַמוֹ נַמַהּ

(אני מוקיר את כל הוַיְשְׁנַוים, דְבֵקיו של האל. הם יכולים למלא את כל משאלות הלב, כמו עצי משאלה, והם מלאי חמלה לנשמות הנפולות.)

שְׂרִי-קְרִישְׁנַה-צַ'יְיטַנְיַה
פְּרַבְּהוּ-נִיתְיָאנַנְדַה
שְׂרִי-אַדְוַויְתַה גַדָאדְהַרַה
שְׂרִיוָאסָאדִי-גַאוּרַה-בְּהַקְתַה-וְרֶנְדַה

(אני מוקיר את שְׂרִי קְרִישְׁנַה צַ'יְיטַנְיַה, פְּרַבְּהוּ נִיתְיָאנַנְדַה, שְׂרִי אַדְוַיְתַה, גַדָאדְהַרַה, שְׂרִיוָאסַה וכל שאר הדבקים של שְׂרִי צַ'ייטַנְיַה.)

הַרֵא קְרִישְׁנַה הַרֵא קְרִישְׁנַה קְרִישְׁנַה קְרִישְׁנַה הַרֵא הַרֵא
הַרֵא רָאמַה הַרֵא רָאמַה רָאמַה רָאמַה הַרֵא הַרֵא

(אלי היקר, והאנרגיה הרוחנית של האל, נא העסיקו אותי בשירות שלכם. כעת אני נבוך עם השירות החומרי הזה שלי. נא העסיקו אותי בשירות שלכם.)

מבוא לגִיתוֹפָּנִישַד על ידי א.צ'. בְּהַקְתִיוֶדָאנְתַה סְוָאמִי, המוציא לאור את שְׂרִימָד בְּהָאגַוַתַם (Śrīmad-Bhāgavatam), מסע פשוט לכוכבי לכת אחרים (Easy Journey to other planets), העורך של "בחזרה לאלוהות" (Back to Godhead), ועוד.

בְּהָגַוַד גִיתַא ידועה גם בתור הגִיתוֹפָּנִישָד, התמצית של הידע הוֵודי, ואחד מהאוּפָּנִישָדים הכי חשובים בספרות הוֶודית. קיימות פרשנויות רבות באנגלית לבְּהָגַוַד גִיתַא את הצורך לעוד פרשנות באנגלית לבְּהָגַוַד גִיתָא ניתן להסביר בדרך הבאה. אחת... אישה אמריקאית אחת, גברת שָרְלוֹט לַה בְּלַנְק ביקשה ממני להמליץ לה על מהדורה באנגלית של הבְּהַגַוַד גִיתָא כדי שתוכל לקרוא אותה. כמובן, יש באמריקה כל כך הרבה מהדורות של הבְּהָגַוַד גִיתָא, ועד כמה שראיתי אותן, לא רק באמריקה גם בהודו, אף אחת מהן לא יכולה להיאמר כסמכותית, משום שכמעט כל אחת מהן מביעה את הדעה האישית של המחבר דרך ההערות של הבְּהַגַוַד גִיתָא, מבלי לגעת ברוחה של הבְּהַגַוַד גִיתָא, כמות שהיא.

רוחה של הבְּהַגַוַד גִיתָא נזכרת דרך הבְּהַגַוַד גִיתָא עצמה. זה בדיוק ככה. אם רוצים לקחת תרופה מסויימת, צריכים לעקוב אחרי ההנחיות המסוימות שכתובות בתוית של התרופה. אין לקחת את התרופה המסויימת הזאת לפי עזרה עצמית או ההנחיה של חבר, אלא יש לקחת את התרופה לפי ההוראות הכתובות על התוית הנמצאת על הבקבוק ולפי המרשם של הרופא. באותה הדרך, עלינו לקחת או לקבל גם את הבְּהָגַוַד גִיתַא כפי שהיא, לפי ההוראות של הדובר בעצמו.