LT/Prabhupada 0364 - Tapti tinkamu sugrįžti namo, atgal pas Dievą, tai nėra taip lengva

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
Go-previous.png Ankstesnis puslapis - video 0363
Sekantis puslapis - video 0365 Go-next.png

Tapti tinkamu sugrįžti namo, atgal pas Dievą, tai nėra taip lengva
- Prabhupāda 0364


Lecture on SB 5.5.23 -- Vrndavana, November 10, 1976

Jeigu mes nekontroliuojame bazinių savybių, būtent neišmanymo ir aistros gunų, negalime būti laimingi. Tai neįmanoma. Tato rajas-tamo-bhāvāḥ. Rajas tamo-bhāvāḥ reiškia kama ir lobhā. Kol turiu geidulingų norų ir kol turiu godumo įgyti daugiau ir daugiau ir daugiau, vis labiau ir labiau tenkinti jusles ... Tai godumas. Žmogus turėtų būti patenkintas su kiek įmanoma mažiau.

Āhāra-nidra-bhaya-maithunaṁ ca sāmānyam etat paśubhir narāṇām. Āhāra reiškia valgyti. Āhāra, nidra, miegojimas, ir baimė, ir juslių tenkinimas. Tai yra reikalinga, bet ne didinti o mažinti. Panašiai, kai asmuo serga jis neturėtų valgyti kaip jam patinka. Kadangi jis serga, gydytojas pataria, kad "Gerk šiek tiek miežių vandens arba gliukozės, jokio kieto maisto, jei norite pasveikti. " Panašiai ir šie dalykai yra būtinybė, kol turime šį kūną. Āhāra-nidra-bhaya-maithuna. Tačiau tai turėtų būti sumažinta, o ne padidinta. Tai yra žmonių civilizacija, nedidinti. Panašiai kaip ir Vrindavano Gosvamiai. Jie neatėjo čia tam kad padidinti āhāra-nidra-bhaya-maithuna. Ne. Jie čia atėjo sumažinti. Nidrāhāra-vihārakādi-vijitau. To norima. Tai Vrindavana-vasi, ne tai, kad gyventi Vrindavane ir padidinti šią āhāra-nidra-bhaya-maithuna. Tai nėra Vrindavana-vasa. Beždžionės taip pat gyvena Vrindavane ir šunys taip pat ten yra ir kiaulės gyvena Vrindavane. Tačiau jie nežino, kaip sumažinti āhāra-nidra-bhaya-maithunam. Pamatysite beždžiones. Jos taip pat Vrindavane. Bet jūs rasite vieną patiną beždžionę sekamą trijų dešimčių patelių beždžionių. Tai nėra Vrindavana-vasa. Āhāra-nidra. Tai reiškia, kad reikalinga brahminiška kultūra, damo, samo. To yra norima. Tai brahminiška kultūra. Deja dabartinė civilizacija, ji nėra skirta mažinimui. Jie tiesiog daugina. Vakarų civilizacija reiškia dauginti priemones juslių tenkinimui, "mašina, mašina, mašina, mašina". Taigi, o brahminiška kultūra reiškia samo damo titikṣa. Titikṣa reiškia be to kas gali sukelti man kančą. Kančia. Taigi vienas turėtų būti įgudęs kentėti. Kančia, tai yra tapasya. Tapasā brahmacaryenā (SB 6.1.13). Tapasya prasideda nuo celibato. Mes praktikuojame lytinį gyvenimą arba juslių tenkinimą. Tapasya reiškia pirmiausia tai sustabdyti. Tapasā brahmacaryeṇa (SB 6.1.13). Tai praktika.

Taigi, norint tapti tinkamu grįžtį atgal namo, atgal pas Dievą, tai nėra taip paprasta. Tai nėra taip lengva... Mes turime padaryti savo materialų gyvenimą beveik nuliniu. Ne beveik nuliniu - praktiškai nuliu. Anyābhilāṣitā-śūnyam (BRS 1.1.11.). To yra norima, praktika. Todėl šis, mūsų Krišnos sąmonės centras, skirtas praktikuoti samo damo titikṣa. Todėl mes norime pamatyti, kiek jis gali praktikuoti samo damo titikṣa. Taigi koks nors naujas berniukas ateina, ir kai tik jiems duodamas koks darbas, nelabai tinkamas juslių tenkinimui, jie išeina. Tai reiškia, kad jie nėra pasiruošę. Tai geriau, kad jie gali išeiti. Bengališkai yra sakoma, dusta gorute sunya goaloa: "Jei yra problematiškų karvių, geriau laikyti karvidėje nulį, be karvių. Neleisti". Taigi, šis Krišnos sąmonės judėjimas yra skirtas kėlimui gyvūnų klasės žmones į brahmano platformą. Todėl šventos virvelės ceremonija skiriama kaip antra iniciacija, kad "Jis jau praktikuoja samo damo titikṣa ārjava, ir jis išmoko, kas yra Krišna, kas jis yra, koks yra jo santykis su Krišna, dabar, kaip elgtis, kad patenkinti Krišną ". Tai yra brahminiška kvalifikacija. Jei vienas yra pakilęs iki šios platformos ... Ši platforma yra vadinama sattva-guna.