LT/Prabhupada 0432 - Kol skaitote, galite nugalėti saulę



Lecture on SB 2.3.17 -- Los Angeles, June 12, 1972

Pāvakaḥ. Dahati pāvakaḥ (BG 2.23). Taigi, šiuolaikiniai mokslininkai, jie sako, kad saulės planetoje, saulės rutulyje gyvybės nėra. Bet tai nėra faktas. Kas yra saulės rutulys? Tai liepsnojanti planeta, ir tai viskas. Bet dvasinė siela gali gyventi ugnyje ir ji gauna liepsnojantį kūną. Visai kaip čia, šioje planetoje, žemėje, mes turime šį žemišką kūną. Jis gali būti labai gražus, bet tai yra žemė. Paprasčiausiai pagal gamtos manipuliaciją. Visai kaip mes ateiname... Karandhara man parodė keletą plastikinių medžių. Taigi, jie pagamino plastikinį medį, labai panašų į tikrą. Bet tai - ne medis. Lygiai taip pat, šis kūnas yra beveik toks pat kaip ir plastikinis kūnas. Jis neturi vertės. Taigi tyaktvā deham. Taigi, kuomet Kṛṣṇa sako, kad palikus šį kūną... Bet šis kūnas yra plastikinis kūnas. Visai kaip jūs turite medvilninius marškinėlius ar plastikinius ar daugybę kitokių. Jūs galite jų atsisakyti. Tai nereiškia, kad jūs mirštate. Tai taip pat paaiškinta Bhagavad-gītoje: vāsāṁsi jīrṇāni yathā vihāya (BG 2.22). Visai kaip žmogus atsisako senų drabužių dėl naujų lygiai taip pat mirtis reiškia atsisakyti šio plastikinio kūno ir priimti kitą plastikinį kūną.

Tai yra mirtis. Ir vėlgi su tuo plastikiniu kūnu jūs privalote dirbti. Jei gaunate gerą kūną, tuomet galite gerai dirbti. Jeigu gaunate šuns kūną, tuomet elgiatės kaip šuo. Priklausomai nuo kūno. Taigi tyaktvā deham. Kṛṣṇa sako, kad "Tas, kuris iš tikrųjų Mane pažino..." Taigi, kaip jūs galite pažinti? Paprasčiausiai jei jūs klausysitės apie Jį, tuomet jūs pažinsite. Tuomet jūs pažinsite. Taigi, klausymasis nėra sunkus darbas. Bet jūs turite klausytis iš realizuotos sielos. Tai yra... Satāṁ prasaṅgān mama vīrya-saṁvidaḥ. Jei klausysitės iš profesionalaus žmogaus, tai nebus efektyvu. Turėtume klausytis iš sādhu, iš atsidavusiojo, iš atsidavusiojo lūpų. Visai kaip Śukadeva Gosvāmis kalbėjo Mahārājui Parīkṣitui. Taigi... Ar netgi jeigu jūs klausysitės savęs, skaitysite knygas, jūs išgelbėsite savo gyvenimą. Jei jūs paprasčiausiai skaitysite Kṛṣṇos knygą ar Bhagavad-gītą, ar Viešpaties Caitanyos mokymą, tuomet jūs sužinosite... Tol, kol skaitysite, saulė nepajėgs atimti jūsų gyvybės. Neįmanoma saulei atimti jūsų gyvybės.

Taigi, jeigu nuolat skaitysite, tuomet kur galimybė saulei atimti iš jūsų gyvybę? Tai reiškia, kad jūs tampate nemirtingas. Žmonės labai susirūpinę, norėdami tapti nemirtingais. Niekas nenori mirti. Visi žino, kad "aš numirsiu". Tačiau jeigu staiga atsiranda pavojus, gaisras, tuomet mes tučtuojau paliekame šį kambarį. Kodėl? Aš nenoriu mirti. Aš nenoriu mirti. Nors aš žinau, kad turėsiu numirti. Vis tik kodėl aš palieku kambarį? Aš žinau, kad... "Tebūnie gaisras. Aš numirsiu šiandien ar rytoj. Leiskit man numirti." Ne. Aš nenoriu numirti. Dėl to aš išeinu. Tokia psichologija. Taigi, visi nori gyventi amžinai. Tai yra faktas. Taigi, jeigu jūs norite gyventi amžinai, tuomet privalote priimti Kṛṣṇos sąmonę. Taigi, Kṛṣṇos sąmonės judėjimas yra toks svarbus ir geras. Visi nori gyventi. Taigi, iš tikrųjų jeigu jūs norite gyventi, tuomet priimkite Kṛṣṇos sąmonę. Šis posmas patvirtina tai. Āyur harati vai puṁsām udyann astaṁ ca yann asau. Saulė pakyla anksti ryte. Kai ji pakyla, palaipsniui ji atima jūsų gyvenimą.

Tai viskas. Toks reikalas. Bet jeigu jūs norite nugalėti saulę... Saulė yra labai stipri. Ją labai sunku nugalėti. Bet jūs galite kovoti su saule. Kaip? Paprasčiausiai skaitydami kṛṣṇa-kathā, Kṛṣṇos žodžius. Uttama-śloka-vārtayā. Vārtayā. Uttama-śloka, Kṛṣṇa. Taigi, toks paprastas procesas. Nešvaistykite savo laiko kalbėdami niekus. Dėl to Rūpa Gosvāmis patarė: atyāhāraḥ prayāsaś ca prajalpo niyamāgrahaḥ. Prajalpaḥ.

atyāhāraḥ prayāsaś ca
prajalpo niyamāgrahaḥ
jana-saṅgaś ca laulyaṁ ca
ṣaḍbhir bhaktir vinaśyati
(NOI 2)

Mūsų atsidavimo gyvenimas gali baigtis, jis gali būti sutrukdytas... Tie, kurie yra atsidavimo kelyje, Kṛṣṇos sąmonėje, jie yra sėkmingi. Ši sekmė gali būti pražudyta dėl šešių dalykų. Būkite atsargūs. Kas tai yra? Atyāhāra. Atyāhāra reiškia valgyti daugiau negu būtina, arba kaupti daugiau negu būtina. Āhāra. Āhāra reiškia kaupti. Mums reikia sukaupti šiek tiek pinigų, bet mes neturėtume kaupti daugiau nei būtina. To mes neturėtume daryti. Kadangi jei aš gausiu daugiau pinigų tuomet tučtuojau māyā... "Kodėl tu neišleidi dėl manęs?" Taip. Taigi, nekaupkite daugiau negu... Tiek kiek reikia, tiek sukaupiate. Arba āhāra taip pat reiškia valgymą. Nevalgykite daugiau negu būtina. Iš tikrųjų mes turime sumažinti valgymą, miegojimą, dauginimąsi ir gynybą iki nulio. Ir tai yra neįmanoma, kadangi mes turime šį kūną. Bet minimaliai.