LT/Prabhupada 0536 - Kokia prasmė studijuoti Vedas, jeigu jūs nesuprantate Krišnos?
Janmastami Lord Sri Krsna's Appearance Day Lecture -- London, August 21, 1973
Kai Kṛṣṇa kovėsi Kurukṣetros mūšio lauke, jūs matėte nuotrauką, Jis tiesiog kaip dvidešimties metų berniukas arba ne daugiau dvidešimt ketverių metų. Bet tuo metu, Jis turėjo provaikaičių. Todėl Krišna yra visada jaunas. Navayauvanam ca. Tai yra Vedų literatūros teiginys. advaitam acyutam anādiṁ ananta-rūpam ādyaṁ purāṇa-puruṣaṁ nava-yauvanaṁ ca vedeṣu durlābhaṁ adurlābhaṁ ātmā-bhaktau (Bs. 5.33) Taigi, norint suprasti Kṛṣṇą, jeigu mes paprasčiausiai skaitysime Vedinę literatūrą kaip formalumą, bus sunku suprasti kas yra Kṛṣṇa. Vedesu durlābhaṁ. Nors visos Vedos yra skirtos suprasti Kṛṣṇą. Bhagavad-gītoje sakoma: vedaiś ca sarvair aham eva vedyo. Aham eva vedyo. Koks tikslas yra studijuoti Vedas, jei jūs nesuprantate Krišnos? Kadangi galutinis mokymosi tikslas reiškia suprasti Aukščiausiąjį Viešpatį, aukščiausiąjį tėvą, aukščiausiąją priežastį. Kaip sakoma Vedānta-sūtroje: janmādy Azija yataḥ (SB 1.1.1). Athāto brahma jijñāsā. Brahma-jijñāsā, diskutuoti apie Aukščiausią Absoliučią Tiesą, brahmaną. Kas yra Brahmanas? Janmādy asya yataḥ. Brahmanas reiškia tą, iš kurio viskas kyla. Taigi mokslas, filosofija, reiškia sužinoti galutinę visa ko priežastį. Tai mes gauname iš śāstrų, Vedinės literatūros, kad Kṛṣṇa yra visų priežasčių priežastis. Sarva-kāraṇa-kāraṇam. Sarva-kāraṇa-kāraṇam.
- īśvaraḥ paramaḥ kṛṣṇaḥ
- sac-cid-ānanda-vigrahaḥ
- anādir ādir govindaḥ
- sarva-kāraṇa-kāraṇam
- (Bs. 5.1)
Visų priežasčių priežastis. Tiesiog, pabandykite suprasti. Aš esu dėl savo tėvo. Mano tėvas yra dėl savo tėvo. Jis yra dėl savo tėvo, ir jo tėvas... Tokiu būdu ieškodami, tuomet jūs galų gale pasieksite kažką, kas ir yra ta priežastis. Bet Jis neturi priežasties. Anādir ādir govindaḥ (Bs. 5.1). Aš galiu būti savo sūnaus priežastimi, bet aš taip pat esu rezultatas, kurio priežastis mano tėvas. Bet śāstros sako, kad anādir ādir, Jis yra pirminė asmenybė, bet Jis neturi priežasties. Tai yra Kṛṣṇa. Todėl Kṛṣṇa sako, kad: janma karma ca me divyaṁ yo jānāti tattvataḥ (BG 4.9). Kṛṣṇos apsireiškimas yra labai svarbus dalykas. Mes turėtume pasistengti suprasti Kṛṣṇą, kodėl Jis ateina, kodėl Jis ateina į šį materialų pasaulį, kuo Jis užsiima ir kokios Jo veiklos. Jei mes tiesiog pabandytume suprasti Kṛṣṇą, koks tada būtų rezultatas? Rezultatas yra: tyaktvā dehaṁ punar janma naiti mām eti kaunteya (BG 4.9). Taptume nemirtingais. Gyvenimo tikslas yra pasiekti nemirtingumą. Amṛtatvāya kalpate.
Taigi, Kṛṣṇos apsireiškimas, mes turėtume pasistengti suprasti Kṛṣṇos filosofiją. Jo Ekscelencija kalbėjo apie taiką. Taikos formulė yra ten, pasakyta Kṛṣṇos. Kokia ji?
- bhoktāraṁ yajña-tapasāṁ
- sarva-loka-maheśvaram
- suhṛdaṁ sarva-bhūtānāṁ
- jñātvā māṁ śāntim ṛcchati
- (BG 5.29)
Jei politikai, diplomatai bando sukurti taiką pasaulyje... Yra Jungtinės Tautos ir daug kitų organizacijų. Jie bando sukurti tikrą taiką ir ramybę, jokių nesusipratimų tarp žmonių, tautų. Bet tai nevyksta. Tai nevyksta. Trūkumas yra tas, kad šaknis yra neteisinga. Kiekvienas galvoja: „Tai mano šalis. Tai mano šeima. Tai mano visuomenė. Tai mano nuosavybė.” Šis "mano" yra iliuzija.