LV/Prabhupada 0008 - Krišna Apgalvo, Ka "Es Esmu Ikviena Tēvs"

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Kṛṣṇa Claims That "I Am Everyone's Father" - Prabhupāda 0008


Janmastami Lord Sri Krsna's Appearance Day Lecture -- London, August 21, 1973

Tātad vismaz Indijā visas dižās personības, svētie, viedie un āčārjas, ir piekopuši šīs garīgās zināšanas tik labi un pilnīgi, bet mēs tās neizmantojam Nav tā, ka šīs šāstras un virzieni domāti tikai indiešiem vai hindu, vai brāhmaṇiem. Nē. Tās ir domātas ikvienam. jo Krišna apgalvo:

sarva-yoniṣu kaunteya
sambhavanti mūrtayaḥ yaḥ
tāsāṁ mahad brahma yonir
ahaṁ bīja-pradaḥ pitā
(BG 14.4)

Krišna saka, ka "Es esmu visu tēvs." Tādēļ Viņš ļoti vēlas mūs nomierināt, padarīt laimīgus. Gluži kā tēvs vēlas redzēt savu dēlu labi nodrošinātu un laimīgu; arī Krišna ikvienu no mums vēlas redzēt laimīgu un labi nodrošinātu. Tādēļ viņš dažreiz ierodas. (BG 4.7) Jadā jadā hi dharmasja glānir bhavati. Tāds ir Krišnas ierašanās mērķis. Tādēļ tiem, kuri ir Krišnas kalpi, Krišnas bhaktas, vajadzētu uzsākt Kršnas misiju Viņiem vajadzētu uzsākt Krišnas misiju. Tāda ir Kunga Čaitanjas Mahāprabhu nostāja.

āmāra ajñāya guru hañā tāra ei deśa
yare dekha, tare kaha, 'kṛṣṇa'-upadeśa
(CC Madhya 7.128)

Krišna-upadēša. Vienkārši mēģiniet sludināt to, ko Krišna ir teicis Bhagavad-gītā. Tas ir katra indieša pienākums. Čaitanja Mahāprabhu saka.

bhārata-bhūmite manuṣya janma haila yāra
janma sārthaka kari para-upakāra.
(CC Adi 9.41)

Tātad indieši ir paredzēti para-upakārai. Indieši nav radīti, lai izmantotu citus. Tas nav indiešu uzdevums. Visa indiešu vēsture ir para-upakārai. Un senāk cilvēki no visām pasaules daļām devās uz Indiju, lai apgūtu to, kas ir garīgā dzīve. Pat Jēzus Kristus devās uz turieni. No Ķīnas un no citām valstīm. Tāda ir vēsture. Un mēs aizmirstam paši savu vērtību. Cik ļoti nejūtīgi esam. Tik lieliska kustība, Krišnas apziņa, notiek visā pasaulē, bet mūsu indieši ir nejūtīgi, mūsu valdība ir nejūtīga. Viņi to nepieņem. Tā ir mūsu neveiksme. Bet tā ir Čaitanjas Mahāprabhu misija. Viņš saka katram indietim, bhārata bhūmitē manušja džanma, ja viņš ir cilvēciska būtne, viņam jāpadara sava dzīve pilnīga, izmantojot vēdiskās literatūras priekšrocību un jāizplata zināšanas pa visu pasauli.Tā ir para-upakāra. Tā Indija var darīt. Viņi patiesībā to novērtē. Šie eiropieši, jaunie amerikāņi, viņi novērtē, cik diža... Es ik dienas saņemu dučiem vēstuļu par to, cik ļoti viņi ir šajā kustībā ieguvuši. Patiesībā tas ir fakts. Tas ir kā dot dzīvību mirušajam. Tādēļ man sevišķi jālūdz indiešiem, īpaši Viņa Ekselencei, laipni sadarboties ar šo kustību un mēģināt šo savu un citu dzīvi padarīt pilnīgu. Tā ir Krišnas misija, Krišnas parādīšanās iemesls. Liels jums paldies.